Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Semmi rossz indulat nincs...

Semmi rossz indulat nincs bennem, mégis ez történik?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Kicsit zárkózott vagyok, mert rájöttem, hogy az emberek 99%-a napraforgó, és amint lehet, hátba szúrnak. Ezért nagyon megválogatom a társaságom, és hogy kinek mit mondok. Tudni kell rólam, hogy nincs megfelelési kényszerem, de nagyon szeretek másoknak segíteni . (A munkám is ezzel kapcsolatos.) viszont mégis rendkívül sokan tartanak engem rossz embernek, es/vagy ítélnek meg rosszul, pedig én úgy látom hogy sokkal de sokkal lelkiismeretesebb vagyok az emberek többségénél. Felfogni nem vagyok képes miért van ez. Tényleg nem megfelelési kényszer, csak a saját lelki békén miatt is fontos lenne hogy megértsem ezt. Előre is köszönöm ha valakinek lesz türelme ezt elolvasni és átgondolni
2018. ápr. 7. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most virtuálisan kezed fogok veled.Még én se jöttem rá, de lassan már nem is érdekel , hogy mi bajuk van.Az emberek nagy része ilyen, ha nem állsz be a sorba, kikezdenek.
2018. ápr. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki,de mi emberek valamièrt útàljuk egymàst.


Lehet,hogy belènk van kódolva?

2018. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, jóindulatú és soha nem bántok senkit sehogy; de hasonló okokból távolságtartóan viselkedem + utálok idegenekkel a semmiről csevegni, szabályos kín nekem.. Emellett szép vagyok.


Konklúzió az emberek részéről? Beképzelt egoista p**sa vagyok, akit utálni kell.


Oké. Megmondom őszintén nem érdekel, mert így még annyit se kell időjárásról beszélgetnem olyanokkal, akik utána kibeszélnek. És ezek ellenére, ha valaki odajön hozzám valami miatt, mindig szívesen segítek és olyankor rendre megkapom a nagy csodálkozásokat...

2018. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen átérzem....
2018. ápr. 7. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Az embereknek nem lehet megfelelni. Ne foglalkozz velük.



Történt egyszer, hogy egy gazda elment a fiával a vásárba, és vitte magával a szamarát is. Ahogy mentek a város felé vezető úton, maguk mellett vezetve a szamarat, egyszer csak egy szembejövő ember gúnyosan megszólította őket.

„Milyen ostobák maguk! Ott van a szamaruk, és ahelyett, hogy felülnének a hátára, gyalogolnak mellette.”

A gazda zokon vette a másik ember véleményét, ezért felsegítette fiát a szamár hátára, és így haladtak tovább a piac felé. Kis idő telt csak el, amikor egy néhány fős társasággal találkoztak szembe, és a csoport egyik tagja felkiáltott:

„Nézzétek, milyen lusta gyerek! Ott ül a szamár hátán, az apja meg gyalogolhat mellette!”

A gazda ekkor leszólította fiát a szamár hátáról, és felült ő maga. Így folytatták az útjukat, mígnem szembetalálkoztak két hölggyel. Az egyikük így szólt fennhangon a másikhoz:

„Szégyellhetné magát az a lusta fickó! Hagyja szegény gyerekét gyalog megtenni a fárasztó utat, míg ő kényelmesen heverészik a szamár hátán!”

A férfi nem tudta, mit tegyen ezután, de végül úgy döntött, hogy felülnek mindketten a szamár hátára. Maga elé vette fiát, majd így haladtak tovább a piac felé vezető úton. Ahogy beértek a városba, arra lettek figyelmesek, hogy az emberek kibeszélik őket és gúnyos arckifejezéssel mutogatnak rájuk. A férfi nagyon rosszul érezte magát emiatt, ezért kis idő múltán megkérdezte az egyiküktől:

„Mi a bajuk velünk, hogy ennyire ellenségesen viselkednek?”

A másik férfi így válaszolt: „Nem szégyellik magukat, hogy túlterhelik azt a szegény szamarat?! Ott ücsörögnek kényelmesen a hátán, miközben szegény állat majd’ megszakad!”

2018. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kedves kérdező, ugyanígy vagyok én is. Az első benyomás soha nem jó rólam, aztán jön a csodalkozás, utána meg a másik véglet, hogy figyelembe sem vesznek, mert túl rendes vagyok, és az emberek nem ilyenek. Számomra ezért nehéz a munkahelyeken is, mert ha nem hajolok meg, és nem allom be a sorba nincs jó sorom.
2018. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 17 éves vagyok, szakmunkásba járok és túl sok "Napraforgóval" van dolgom. Az osztálytársaim, a barátaim 80%-a, a tanáraim is. Én Nyaligátornak is szoktam őket hívni. Én is megválogatom, kikkel barátkozom és mint te is mondtad azt is, kinek mit beszélek, stb. Nekem így kevés a barátom, de inkább töltöm az időmet a kevés olyannal, akikre számíthatok mint sok olyannal aki hagy megfulladni, ha neki az kedvezőbb. Sajnos én is jóindulatú vagyok olyanokkal is, akik meg sem érdemelnék, de ezek után nekem mindig kihasználás meg hátbaszúrás következett. Így körülbelül már másfél hónapja változtattam magamon kicsit, mit már a "Napraforgók" is észleltek és szóvá is tették számomra, még szívtam is miatta, de én kitartok az elveim mellett, nem engedek már annyit el. Manapság még az is lelkiismeretesnek tartja magát, aki nem is az, de nem ismeri el magáról, ha megkérdőjelezik neki, még ha tudja is, hogy igaza van annak, aki mondta neki. Én azóta akikről tudom, hogy "Napraforgók" azokkal a lapokkal játszom, amikkel ők, már legalább kezdenek kerülni engem. Remélem tudtam valamit segíteni :)
2018. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!