Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 22 éves lányként romokban az...

22 éves lányként romokban az életem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Semmi sem alakult úgy, ahogy akartam.

12 éves koromban édesanyám elkezdett zugivó lenni, sokszor arra jöttem haza, hogy hányt, vagy eldugította a lefolyót, vagy ellopta az ékszereimet és zálogba adta, vagy éppen a pénzemet, amit gyűjtöttem. Iszonyat stressz volt az életem, nyolcadikban minden reggel hánytam az iskolában. Pánikbeteg lettem,egyedül nem tudtam 16 évesen haza jönni az iskolából.

Ez az állapot tartott 21 éves koromig. Eközben lett egy kapcsolatom, ahol függő lettem, és pánikrohamokat kaptam, ha nem lehettem a barátommal. Már pszichiáterhez kellett járnom.

Aztán szakítottunk, 3 év után, és megismertem egy másik fiút. Tőle is függök, azóta ebben szenvedek.

Gimi után 2 évig nem csináltam SEMMIT,a pánik miatt, most egyetemre járok. Az gondot okozott, hogy kimenjek a házból, és tegyek egy sétát egyedül.

Általánosban folyton piszkáltak a lányok, hogy miért nem sminkelek, miért nem szedem a szemöldököm. Gimiben én voltam a csendes lány.

Most egyetemen pedig semmibe vesznek. RENGETEGET próbálkozom,megyek oda emberekhez beszélgetni, de csak addig vagyok jó, amíg oda nem adom a házit. Van egy baráti társaság, én hoztam össze az egyetemen, és ha találkozni akarunk, SOHA nem érnek rá. Sőt, vissza se írnak nekem facebookon, pedig annyit kérdeztem, hogy xy van kedved eljönni velem múzeumba? Bezzeg ha a pasijáról van szó, megint ír.

A pasimat a legjobb barátnőim próbálták elszedni tőlem(olvastam az üzeneteket).

A nagyobbik bátyjám mentálisan beteg, a nagymamám pedig 95 éves, és mindennapos segítségre szorul.

Velünk él még egy másik bátyjám, aki dolgozik, és a húgom, aki nem segít semmiben. Apámmal ketten csináljuk ezt.

Az egyetlen támaszom apa és az ő barátnője, vele szoktam napi 1 órát telefonálni.

Mindent elmondok neki, ami nyomaszt. Úgy érzem ha választhatnék semmit nem így csinálnék. Máshogy néznék ki, csinálnék tetoválást, külföldre költöznék, stb, de abba azok is bele pusztulnának, akik mellettem álltak a nehéz időszakomban. Napról napra túlélek lelkileg, rosszul vagyok és szorongok.

Jártam rengeteg pszichológushoz, pszichiáterhez, de össze-vissza mondtak mindent. Az egyik szerint semmi bajom, a másik szerint gyógyszer, a harmadik szerint kakaó!! a meleg szobában, a negyedik szerint a megoldás ha letojom, szóval annyi választ kaptam. :D

Úgy érzem a boldogsághoz szerencse is kell, és engem nem akar segíteni a sors. Mit tegyek? Hogy álljak fel?

10 éve szenvedek a pánikban, és én nem ezt akarom.

Próbálok tenni ellene: van hobbim, járok edzeni, szóval nem otthon ülök folyton. Az iskolában is este végzek heti 4 nap.


2018. ápr. 7. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Tudatosan engedd el az eddigi érzéseid, próbálj egy új ember lenni. Ez nem megy egyik napról a másikra. Tudom, én is hasonló cipőben járok és sokszor visszaesek a környezetem miatt. A páromat viszont az égvilágon semmi nem tudja 1-2 óránál tovább elkeseríteni, és ő tényleg úgy él, hogy egyszerűen mindent leszar, és semmin nem görcsöl. Ami nem megy neki azt szimplán elengedi. A dolgoknak folyamatosan csak a jó oldalát látja. Na ezt igyekszem elérni én is, sokszor tudatosan kellmagam figyelmeztetni a jó oldalra, de ha odafigyelek rá, akkor sikerül.

Te se az idióta "barátaidra" koncentrálj akik csak kihasználnak, hanem örülj apukádnak meg a barátnőjének, akik meghallgatnak. Merre laksz?

2018. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
50%

Én azt gondolom, hogy az embernek mindig van választása, még ezekben a reménytelen helyzetekben is! :) Én is úgy vettem észre, hogyha egy kicsit is elütsz a többiektől, akkor ,,nem akarnak veled barátkozni”. Ez lehet, hogy így van, de ezt ne könyveld el személyes kudarcként. Barátkozz olyan emberekkel, akikkel tudsz azonosulni és nem csak kihasználnak.(Ahogy írtad például a házinál) Szerintem nagyon sokat tudnak segíteni az önbizalommal, önbecsüléssel foglalkozó könyvek! Olvass el néhányat, hátha segít! Akár írj egy listát, hogy mi mindent szeretnél elérni, kivé szeretnél válni, nézd meg, hogy ehhez miket kell csinálni, majd indulj el abba az irányba és tartsd szemelőtt a céljaidat! :) Rengeteg reménytelennek TŰNŐ helyzetben kiutat jelentenek a célok! Az állítólagos ,,barátaiddal” pedig ne foglalkozz, építs fel egy erős személyiséget, indulj el az előre meghatározott céljad felé! (Igen, ez nem fog már holnap menni, idő kell neki!) Ahogy mész ezen az úton észre fogod venni, hogy aki tud veled azonosulni, a te személyiségeddel, a te gondolkozásoddal, az nyitni fog feléd és új barátokat - tényleg barátokat - találsz! (Vagy ők találnak meg téged :))

Fel a fejjel, keress nehány jó könyvet és mindenben keresd a jót! Minden rosszban van valami jó, még akkor is, ha nem gondolsz rá! :)

2018. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elsösorban próbálj relaxálni , megnyugodni

Az idegeid nagyon ki lehetnek , most neked nem is hianyzik a kapcsolat , hanem egy jó pszichológus , pszichiater kell es pihenés, egyedullét , h magadra találj

2018. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

"Próbálj új ember lenni ", " épits ki egy erös , új személyiséget " , milyen tanácsok ezek ? Mégis hogyan kell ezt csinalni?

Ennyi üres, értelmetlen tanácsot életemben nem hallottam, ilyen hangzatos nesze semmi fogd meg jól

Egyedul segitseg nelkul magából forduljon ki hirtelen , más legyen , vedledjen át

Varázspálca nélkul

2018. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Járd tovább a sulit,mindenkit ,magasról szarj le,nebeszélgess olyan emberekkel akik kihasználnak, és költözz el a családtól szakítsd meg velük a kapcsolatot.Jelenleg hagyod hogy felnőtt nagykorúként mindenki kihasználjon. Ez itt a legfőbb baj. Nem kell pszihológus ide,csak rázd le magadról az élősdiket.
2018. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én elmennék néhány évre külföldre a barátommal a helyedben. Ott kiderül, hogy mit szeretnél, jelenleg csak egy apró darabot láttál a világból.
2018. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

A pánikbetegséggel kell kezdeni valamit mindenképpen, de ehhez szakember kell valóban. Őőhhmm... nehéz ügy. Kezdj el akár te tanulni erről a dologról. Nekem szociális fóbiában sokat segített, hogy utánamentem a szakirodalomnak. Mi a háttere, miért alakul ki, hogyan lehet javolást elérni, milyen kezelések vannak. Egyjk legfontosabb dolog a mentális problémáknál szerintem az, hogy te magad is tisztában legyél, mi a gond veled. Pszichológus pedig jó iránymutatást tud adni, de nem fogja tudni megjavítani az életed. Pszichiáter pedig gyógyszert ír fel. Pánikbetegségnél akár szükséges is lehet.


A leszarásban egyetértek. Egyszerűen ennyi energiavámpír ember közt nem fogsz tudni érvényesülni. Lehet szar dolog, meg keciség meg cserbenhagyás ez azokkal szemben, akik segítettek, de egyszerűen nem tudsz egy egész családra figyelni. Erőt kell gyűjtened, és saját önálló életet építened! Valahol jó messze a leszívós rokonaidtól.


Egyetem ehhez bazijó alap. Kezdésnek költözz a koliba!


Boldogsághoz nem szerencse kell. A boldogság csak egy döntés a fejedben.

Viszont boldogságunk egyik forrása lehet a kielégített szükségletek. Mikor kimozdulsz hobbid-edzés miatt, akkor teszel egyik-másik szükségletedért. Ez nagyon jó dolog.

Asszertivitás segít felfedned, hogy milyen szükségleteid vannak prioritáson most, így könnyebb növelni a boldogságszintet. Szóval minél jobban vágysz valamire, annál kielégítőbb lesg, amikir teljesül. Emberek általában nincsenek tisztában a szükségleteikkel. Tehát amit eddig ösztönösen tettél, azt teheted tudatosan is, és mint mindent, ezt is jobban lehet csinálni, ha tudsz hozzá bevált módszereket. Tehát asszertivitás.

2018. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4! Mert szerinted neten keresztül mit lehet még tanácsolni egy vadidegennek?! Ha ennyire jobban tudod, válaszolj érdemben, ne a másik tanácsát kritizáld!!! Tessék! Osztogasd a nagyon hasznos ötleteidet, kíváncsian várjuk!
2018. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!