Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja a legtöbb fiú,...

Miért gondolja a legtöbb fiú, hogy kedvelni a kpop-ot visszataszító?

Figyelt kérdés

Sajnos sokszor lányoktól is kapok megjegyzéseket, de ez most nem lényeg...


Egyik barátnőm oda van a twenty one pilots együttesért egy másik Shawn Mendes-ért még sem kapnak állandó negatív kommenteket érte. Az utóbbi barátnőmnek konkrétan egy teljes fala van kiplakátolva a srác képeivel (ami egyébként nagyon jól néz ki és ízléses) még sem tartják a fiúk soha mániákusnak, undorítónak és egyebeknek.

"Ó, elég menő és is szeretem a twenty one pilots néhány számát!" Én viszont meg sem merem már említeni mit hallgatok...

Ha ismerkedsz valakivel előbb-utóbb úgyis előkerül a zene és "te milyen zenét kedvelsz" téma ahol én szinte mindig hárítok és nem mondok semmit. Kivétel nélkül negatív kommenteket kaptam eddig fiúktól akikkel ismerkedtem mert szeretem a kpop zenét, az idolok műsorait stb. Szinte szóba sem állnak velem azok után.

Egyáltalán nem vagyok "mániákus" mint ahogy azt rögtön rám ragasztják. Egy poszter van róluk a szobámba... egy polaroid fotó és egy díszpárna a kolis szobámba, nem hordom az együttes logóját minden pólómon és a hajamat sem festettem színesre és nem hívom a fiúkat "oppa"-nak.

Valóban a koreai zenét hallgatok, de soha nem áradozok róluk úgy hogy be nem áll a szám.

Az ha valaki szereti a rock zenét, a rappet az miért nem "undorító"?

Egyszerűen nem tudom felfogni miért utasít vissza mindenki mert én kedvelem az ázsiai kultúrát és a zenéjüket...



2018. ápr. 7. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
kpop...nem tudok róla semmit, ahogy a legtöbb ember se, de belátom hogy igazad van, valamiért én is furán nézek azokra akiknek ez tetszik. Azok az ázsiai férfiak amúgy is elég is nőies arcvonásúak sokszor, meg még be is öltöznek, meg a legtöbben nem is értik hogy miről szólnak a számok és csak divatból hallgatják, mint ahogy régen sokan divat emok voltak. Szóval egyrészt nem az én stílusom és valamiért egyből azt gondolom hogy "na egy újabb divatból különcködő pózer"
2018. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Gondolom mert ízléstelen nyálas giccsparádé.

De valószínűleg ott Dél-Koreába ezzel lehet átütni a fiatalok ingerküszöbét, csak nekünk európai szemmel, füllel szokatlan, furcsa, meghökkentő.

2018. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Passz, el nem tudom képzelni, mi a bajuk ezzel, ha egyszer nem vagy túlzott fangirl sem... Amit az első ír, az nekem fura.

Én hallgatok rockot is, kpopot mondjuk ritkán, de előfordul s főleg metált. Sose zavart senkit. A párom pedig ilyen kis csintaminta mágikuslányjátékos zenére játszik brutal doomot :) Én a mulatós zenétől kapnék flekket. Meg az idiótább popzenétől és raptől. A többi ízlés dolga, amibe nem tudom, miért kéne belekötni, de ugye, ha valakivel összejövünk, akkor bizonyos szintű kompatibilitást elvárhatunk s úgy látszik, van, akinek ez is benne van.

2018. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,hogy mert ahogy öltözködnek?Amúgy nem tudom.
2018. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
#2: Hát nem tudom, de hallgatva a népszerű zenei rádiókat (már nem, de főzéskor néha rádióztam) a popzene rajongói elég silány ízlésűek hazánkban, nem tudom, mi lehet rosszabb a kpopon. Bár biztos az is többféle, elvégre a magyar rádiós popzene közt is van egész jó is, a sok igénytelen hulladék között.
2018. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Mert első látásra nekünk átlag fiúknak eléggé,hogy is mondjam b*zisnak tűnnek ezek a számok.Ha pedig valamit annak tartunk,attól jellemzően elhatárolódunk.

De általánosságban elmondható,hogy a legtöbb ember nemtől függetlenül vagy nagyon szereti az ázsiai kultúrát,zenét vagy élből elutasítja azt.

Én a magam részéről nyitott vagyok,ha tetszik egy szám,azt zenei műfajtól függetlenül képes vagyok szeretni,nem vagyok behatárolva.


"Az utóbbi barátnőmnek konkrétan egy teljes fala van kiplakátolva a srác képeivel (ami egyébként nagyon jól néz ki és ízléses) még sem tartják a fiúk soha mániákusnak, undorítónak és egyebeknek."


Valószínű a barátnőid olyanokkal ismerkedtek akik hozzájuk hasonlóan szeretik ezeket a számokat és vagy befogadóbbak velük,esetleg hozzám hasonlóak.

A másik lehetőség,hogy a barátnőid sokkal szebbek vagy érdekesebbek nálad,ezért a fiúk nem teszik szóvá náluk,mit is gondolnak erről,hogy ne rontsák az esélyeiket,rosszabb esetben egyesek lehet be is kamuzzák nekik,hogy mennyire szeretik ők is.

2018. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Mert új dolog itt Európában, hogy létezik a kpop is, idegen, furcsa nekik, nemcsak a fiúknak. Szerintem változni fog az általános megítélés, mert Koreára is hatalmas hatással van a nyugati pop, egyre több az olyan szám, ami már a mezei popra hajaz. Kedvelek bandákat, fiút és lányt is, de nem vagyok szélsőséges én sem. Nem a zenei ízlés határoz meg egy embert, csak sokan nem bírják felfogni.
2018. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%

Tudod, egy kapcsolatban, ha együtt élsz valakivel akkor hallgatnod kell a másik zenéjét is.

A kpop nálam kb a mulatós zenével van egy szinten, vagyis kb 20 másodpercet bírok belőle, utána legyőzhetetlen késztetést kezdek érezni arra, hogy kidobjam az ablakon azt, amiből a zene szól.

Ebből pedig következik, hogy nem jönnék össze kpopos (se mulatós) csajjal, mert hetente kéne új telefont vennem neki és az sem kizárt, hogy egy pár ilyen alkalom után kidobnám a lányt is az ablakon.

2018. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Az a kultura oltári messze van ide. Szeretheted csak ne akard hogy mások is szeressék.
2018. ápr. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Nem a zenei ízlés határoz meg egy embert, csak sokan nem bírják felfogni."

Köszönöm szépen! Végre valaki!

"a barátnőid sokkal szebbek vagy érdekesebbek nálad"

Ohh, szóval mert én nem csak pop zenét hallgatok, hanem kpop-ot is ezért már nem lehetek sem vonzó, sem érdekes a férfiak szemében. Azért jó tudni, szerencse hogy még most szóltál különben nem tudtam volna mihez kezdjek.

"Tudod, egy kapcsolatban, ha együtt élsz valakivel akkor hallgatnod kell a másik zenéjét is. "

Nem, nem tudom. A kocsiban sem hallgatom soha hangosan a kedvenc kpop számaimat, mert tudom, hogy a barátaim nagy része nem kedveli. Ez van, létezik a fülhallgató és lehet akkor is hallgatni amikor éppen nem vagyunk együtt.

"Szeretheted csak ne akard hogy mások is szeressék."

Nem hittérítőt akarok játszani! Eszem ágában sincs. Mindenkinek más az ízlése, ha nem szeretei akkor nem szereti ez van, attól még lehet kedvelni valakit. Más is lehet közös bennünk.


Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért reagál mindenki elsőre elutasítóan. A kpop is egy olyan zene amit szeretek, hobbi, akárcsak a sport az olvasás stb. amit szintén szeretek, mégsem ítélnek el érte.

Amikor megemlítem, hogy imádok síelni senki nem kezdi; "Fúj, takarodj az olyan egy b*zi sport! Innentől fogva már meg se próbálj ismerkedni velem."

2018. ápr. 8. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!