Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek boldog pár nélkül...

Hogy legyek boldog pár nélkül és stresszes élet mellett?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még senkim, akivel együtt jártam volna, ha érdekelt valaki, akkor azt vagy nem érdekeltem vagy mással kezdett el járni. Hiába mondogatják, hogy szép vagyok, nem érzem magam elég jónak, mert úgymond nem kellek senki olyannak, aki nem egy utolsó idióta férfi. Az egyetemből még jó 3 hónapom van vissza, de tiszta ideg vagyok tőle. Nem tudok rendesen aludni, semmi, egyedül érzem magam, hiában van 2 lakótársam. Szüleimet csak hétvégén látom, szóval annyira nyugtalan vagyok most minden miatt.

25L


2018. ápr. 9. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Most csak a tanulmányaidra, a befejezésére koncentrálj - pihenésképpen meg azt tedd, ami feltölt, pihentet - séta a virágba borult fák közt a ligetben, zene - te tudod, téged mi pihentet. Step by step... Biztos volt már, hogy egyik helyről a másikra tárgyakat akartál vinni, sokat felszedtél, de útközben az egész leborult, kicsúszott a karaidból - és semmit sem vittél át. Egyesével pedig megy.

Szépen befejezed,jön majd egy kis depresszív "üresség" érzés - és azt követően lehet kicsit körülnézni, mit is tehetnél. Pár napra nyaralni menj, egy kicsit fedezd fel, hogy ha egyedül mászkálsz, nézelődsz szép helyeken, mégsem vagy magányos - az élmények feldolgozása miatt.


"Megkértem a mandulafát: "Nővérem, beszélj nekem Istenről."

És a mandulafa virágba borult." (Nikosz Kazantzakisz)

https://www.youtube.com/watch?v=a0hFZPvanMs

2018. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha már az egyetemtől tiszta ideg vagy, hosszú lesz az út a nyugdíjig a melóban :D
2018. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1.gyönyörű ez az idézet, meg is könnyeztem
2018. ápr. 9. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Örülök! Valami olyasmi hiányzik Neked - és ha befejezted az egyetemet, keresd is-, amit itt a filmrészletben láthatsz. Olyan "királyfi" kell - aki meg tud nevettetni, kedves és szelíd, békés...

Mint a mesékben, azé lesz a királylány, aki meg tudja nevettetni.


Nikosz Kazantzakisz Zorba filmjéből

"Táncolni kell,uram. A zene majd csak megjön valahonnan.” Zorba


Előzmény: a mérnök fakitermelő konstrukciója összeomlik - és a mérnök az összeomlás határán van. Másnap már utazik haza. Mentő ötlet jön: taníts táncolni!

Fényes összeomlás - mondja Zorba- és nevetnek. A nevetés gyógyító! Enélkül nagyon lelkibeteg lett volna a mérnök, nem biztos, hogy pszichológusok tudtak volna úgy segíteni, mint az élettel, a világ szépségével átitatódott lelkű "egyszerű" ember, Zorba

0:35 hogy kinyílik! az egész világ áramlik át rajta a kezdéskor

1:32 fényes összeomlás

https://www.youtube.com/watch?v=4UV6HVMRmdk

2018. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!