Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Közvetlen vasútvonal mellett...

Közvetlen vasútvonal mellett élők, mennyire elviselhető az élet, a zaj?

Figyelt kérdés
Telkeket nézegetek és egy sín melletti nagyon olcsón eladó. Nyilván a vasút közvetlen közelsége miatt. Ennyire rossz ott élni?
2017. szept. 28. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Megszokás kérdése.

Gondolj bele aki nagyvárosban él egy forgalmas kereszteződésben van a lakása ott non-stop zaj van.

2017. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Attol is fugg mekkora a forgalom, errefele ahol jon egy vonat hebe-hoba nem zavaro. A keletivel szemben mondjuk nem laknek.


Az elet meg eleg elviselhetetlen, de nem a vonatok miatt.

2017. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Én HÉV mellett laktam közvetlenül. Az jobb volt annyiban, hogy talán halkabb, de rosszabb, mert csúcsidőben 5-6 percenként járt. Még nem voltak hangszigetelt ablakok. Szerettem ott lakni, nagyon rövid idő után fel sem tűnt a zaj, ablakot nyitni is simán lehetett, meg teraszon ücsörögni stb.
2017. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 spectator ***** válasza:
89%

40 évig volt Balatoni hétvégi lakom.

1/ A sínektől kb. 60 m-en belül úgysem szabad építkezni, tehát nem olyan nagy a zaj.

2/ Nem a zaj a döntő, hanem, hogy milyen gyakran mennek a vonatok, és milyenek. Napi 3-4 személyvonat, meg a kétkocsis motorvonatok, (északi part) teljesen megszokhatók.

3/ Futtasd be a kerítést pl. vadszőlővel, felfogja a zajt és füstöt.

2017. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen én is arra gondoltam, hogy egy főutca talán sokkal gázabb lehet ahol egész nap tombol az autózaj, mint egy sín mellet ahol mondjuk óránként elmegy egy vonat aztán csend.
2017. szept. 28. 21:52
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Legjobb barátnőm egy nagyvárosban lakik, közvetlenül a sínek mellett. Néha rezeg az egész ház egy kicsit (úgy kell elképzelni, hogy a plafonról lógó lámpa 1-2 centit megmozdul, a víz a pohárban meg-megmoccan de semmi vészes dolgot nem kell elképzelni), főleg, ha nem egy üres vonat halad el. A személyvonatok általában elég halkak, főleg üresen, a tehervonatok változóak. Nálad nem tudom, mennyire jellemzőek a tehervonatok, de ha azok gyakran járnak, akkor ne költözz oda.


Egyébként a zaj megszokható nagyon hamar. Inkább az esetleges füst és korom miatt aggódnék, ha járnak motorvonatok. Vadszőlő vagy sövény jó ötlet egyébként :)

2017. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nagyon nem mindegy, hogy pontosan hol is lenne ez a hely.

Nem mindegy, hogy épp személyvonatok mennek arra többségében, vagy 1500+ tonnás tehervonatok is.

2017. szept. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Sínek mellett laktam 20 évet, abszolút meg lehet szokni, nyugodtan vedd meg, ha sokkal olcsóbb.
2017. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj, hangszigetelt ablakkal szerintem semmi gáz.


Nem kell minden szobát, csak mondjuk ahol alszol.


Mi úgy 100 méterre lakunk a vasúttól és nem gáz, de jók az ablakok is.

2017. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

11 éve élek a sínek mellett, 3. emeleten. a Déli Pályaudvar kb 500 méterre van a sínek mentén. Jelentem elviselhetetlen.

Amióta kicserélték műanyagra az ablakokat, azóta hajszálnyival jobb, ha nincs ablak nyitva.


Ha csak megy a vonat, azzal nincs gond, azt meg lehet szokni. Az csak kis zakatolás.

Ami borzalmas, amikor fékez és csikorog...szétrepeszti az agyamat.


Vagyis, ha közel van állomás akkor gyakran fog fékezni, vagy tolatni, mozdonyt cserélni, akkor készülj fel, hogy az zajos. Nagyon.

2017. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!