Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel? Úgy...

Mit kezdjek az életemmel? Úgy érzem munka mellett csak létezek.

Figyelt kérdés

Ha hosszú lesz , előre is elnézést kérek, próbálom rövidre fogni.. 22 éves vagyok(fiú)

Az egész még év elején kezdődött, úgy alakult, hogy külön költöztem, egyedül, közben akkori barátnőmmel szétmentünk, ami eléggé megviselt, akkor legjobb barátom hátba szúrt, így a baráti társaságomnak is lőttek, közben munkahelyemről is kirúgtak, így minden összejött, amire nem vágyik az ember.. Közben találtam másik munkahelyet, megismerkedtem új emberekkel, szereztem pár "barátot", inkább havernak mondanám őket.. Régi társaságból 2 emberrel maradtam jóba, de ők nem a városban élnek.. Úgy éreztem kezdek visszarázódni az életbe, viszont az utóbbi időkben kezdek magam alatt lenni, és egy darab sz*rnak érezni magam.. A munkahelyemen nem érzem magam olyan jól, inkább szenvedés az ott töltött idő, 2napot dolgozom 14óra/nap, utána 2-t pihenek ( havi min. 210-t megkapom, nagyobb forgalom esetén többet), vendéglátásban dolgozom egyébként, de nem érzem azt, hogy nekem való, szeretnék váltani, de nem tudom mi az ami tényleg érdekelne.. + csakis esti suli jöhetne szóba). Szabadnapjaimon inkább csak létezem , mint élek, itthon ülök és gépezek kb, vagy haverokkal lógok(ez ritkábbik eset). Kezd rámtörni az egyedüllét, akkori barátnőmön még mindig nem tudtam túltenni magam sajnos, ez is probléma, nem tudom, mit csináljak, hogy rendbe rázódjon az életem, nem vagyok az a nagy dumás típus aki könnyen ismerkedik, inkább fordítva.. Szeretnék edzeni(kondizni) de annyira fáradt vagyok néha, hogy erőm sincsen.. Kajára is nehézkesen tudnék figyelni 14 óra munka mellett sajnos.. Teljesen kilátástalannak érzem jelenleg az életem, csak vagyok és telik az idő, minden nap ugyanaz szinte, ugyanaz a rossz érzés tölt el minden egyes nap.. Aki volt már hasonló helyzetben mihez kezdett? Mit csinált, amitől jobban érezte magát? Hogyan kezdjek el élni? Teljesen hiányzik az az időszak amikor még minden jó volt, vágyom egy társra, de nem sok szerencsém van a lányoknál manapság :D Kezd rám törni az egyedüllét, és fogalmam sincs mit tegyek ez ellen..



2017. júl. 26. 22:47
 1/4 anonim válasza:
Elõszõr is ne pànikolj be ,sok ember van hasonló helyzetben.idõvel minden változik,próbálj ismerkedni, de ne görcsösen, próbàld meg megtalàlni az olyan dolgokat amiket élvezel a legapróbbakat is és értékeld, az is segíthet ha rendszerezed a napjaidat, nagyon màst nem lehet tanàcsolni, csak ne add fel , az idõ nem àll egyhelyben nem lesz ez így veled mindig,mindenkinek vannak sötétebb részei az életében :)
2017. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mihez kezdj? Változtass. Kis lépésekben, ha úgy könnyebb elkezdeni. A lényeg hogy kezdd el, akkor is ha most csak egy kis lépést tudsz tenni. Később egyre többre leszel képes, és lassan de biztosan változni fog az életed.


Egyébként én is ilyen helyzetben vagyok, és nekem ez a módszerem.

Az elején nehéz, ezért kezdd kicsiben. Aztán megjön a lendület és a szokásoddá válik az, ami most még újdonság. :)

2017. júl. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Kezdjük azzal, hogy azért vagy fáradt és levert, mert nem mozogsz, csak ülsz a gép előtt.

A sport endorfint termel és felpezsdíti a vérkeringésed is. Rendszeres sporttól jobban is alszol és az egész napos közérzeted jobb. Az, hogy nem tudsz lemenni sportolni, mert fáradt vagy, egy öngerjesztő folyamat. Ha rávennéd magad, hogy elmenj futni, edzőterembe, úszni stb, közvetlenül az első edzésed után éreznéd, hogy jobban vagy. Persze csak akkor, olyan sportot választasz, amit valóban élvezel és nem szenvedsz közben.

Másik fontos dolog szerintem az, hogy tűzz ki magad elé egy célt. Pl. most ki tudsz nyomni 20 kilót, de egy hónap múlva már 40-et. Ez csak egy példa. Akkor van miért dolgozni. Vagy le akarsz fogyni mondjuk 10 kilót. Ilyesmi...

A programokat illetően: Ha van rá pénzed, jelentkezz pl egy főzőtanfolyamra szingliknek, vagy tánciskolába szingliknek. van egy csomó ismerkedési lehetőség a neten, csak utána kell járni.

A társkereső oldalak szintén elég jól. Nekem 5 barátnőm is van, aki társkeresőn találta meg a férjét. És egyik sem bányarém, sőt! Nyilván nem az első hónapban bukkantak rá, hanem pár randira azért el kellett menni, de 3-4 hónap alatt összetalálkoztak azzal, akivel szerettek volna. :)

Az étkezés: azt gondolom, hogy fő szempont, hogy kevesebb pékárut egyél és több zöldséget. A péksütemények színtiszta szénhidrátból állnak, ezek elnehezítenek és álmosítanak. Egyél helyettük zöldségeket vagy gyümölcsöt. Gyömölcs reggel javasolt, sok benne a gyümölcscukor, felpörget és ad energiát. Rengeteg ilyen tippet találasz a neten.

Ha nem szereted a munkád, kezd el gondolkozni, hogy mi az, amit tetszene. Vagy hogy szeretnél-e például tanulni. Nem kell mindenkinek diplomásnak lenni. De tanulhatnál egy szakmát is, autószerelő, villanyszerelő, burkoló. A burkoló pl egy elég kreatív szakma, ha magánvállalkozó válna belőled néhány éven belül, akkor pedig úgy osztod be a szabadidőet, ahogy akarod. Az általam felsorolt szakmák elég jól fizetnek.

Ha főiskolán, egyetemen szeretnél tanulni, akkor pedig fontos, hogy nagyon akard, mert az minimum 4 év seggelés. De minden csak elhatározás kérdése!

Hajrá! Csak kezd bele!!!

2017. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ember attól szokta magát értéktelennek érezni, ha azt tapasztalja, hogy "nem halad"!

De hogyan is haladhatna egy olyan ember, akinek nincsennek kitűzött céljai?

Tüzzél ki magad elé elérhető célokat és valósítsd meg azokat szép sorjában!

Keress magadnak hobbit - és űzzed is azt!

2017. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!