Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek nem hiányzik a gyerekko...

Nektek nem hiányzik a gyerekkori önmagad? Másmilyenek akartatok/akartok lenni? Beszélnétek régi kislány/kisfiú kori önmagatokkal? 16/l

Figyelt kérdés

Nem is olyan régen még kisgyerek voltam, többé-kevésbé felhőtlenül. Egy ártatlan kis angyal voltam, tele álmokkal és vágyakkal. Sajnos megvalósíthatatlan álmokkal, amik a mai napig bennem vannak, de ezeket akárhogy próbálom, nem tudom kitörölni. Nem ismerve a valóvilágot minden kellemesebb, egyszerűbb volt. Hát hiába, a gyermeki tudatlanság anno problémamentes volt.


Egy ideje érlelődött, de csak ma vetült igazán fel bennem.


Ha nem éltem volna sz**ságokat, amiktől megváltoztam, amiktől az vagyok, aki, hogyha olyan ártatlan teremtés lennék, mint régen, aki fényesnek, tele lehetőségekkel, és csodákkal látta a világot, jobb lenne? Tény, hogy könnyebben eltiporható voltam, mint most. Ennek ellenére amikor visszagondolok a múltra, az akkori érzéseimre és gondolataimra, amik egy kis taknyoshoz képest fantáziadúsak és nem éppen mindennapiak voltak, hiányolom. Mondják, hogy minden úgy történik, ahogy történnie kell.


Szerintetek jó úgy, ahogy történtek a dolgok, hogy azok vagytok akik? Elfogadtam, hogy ilyen vagyok, csakhogy ettől még nem tetszik, nem szeretem. Nem lopok, csalok, hazudok, bántok másokat, csak megkeményedtem az évek alatt néhány ok miatt. Erősebb szerettem volna lenni kisebb koromban, viszont annyira megváltozni nem akartam. Más szeretnék lenni, csakhogy az a hajó elúszott már. Ez nem olyan, hogy eldöntök, hogy változtatok, mintha egy fogyás, vagy egészségtelenről egészséges életmódra váltanék. Amilyen lettem, nem tudnék olyan lenni, mert már annak ellenére, hogy megértem régi kislány önmagamat, ha olyanná válnék, az egyenlő lenne egy színjátékkal. Egy álarc fedte valóság.


Szívesen visszamennék az időben, hogy beszélgessek kislánykori önmagammal. A gyermeteg felfogás mögött rejtőzött igazság is. Egy teljesen más felfogás és világnézet, amire így, a mostani fejemmel szívesen elbeszélgetnék. Akkoriban sok dologról nem gondoltam volna, hogy úgy fog megtörténni ahogy, illetve néhány problémáról azt sem gondoltam, hogy valaha megtörténhet.


Nem akarom újrakezdeni, nem mennék vissza a múltba, akármennyire is megváltoztatnék néhány apróságot, és kevésbé apróságot. Csak megfogalmazódott bennem, hogy ilyen érzésekkel, hogy olyan valaki, olyan Én szeretnék lenni, aki már rég nem létezik, csak az emlékeimben van, amiket picit megszépít az idő, előre fogok e tudni valaha, vagy életem végéig ebben a saját magam katyvaszában maradok? Tudom, csak túl kéne lépnem, csakhogy ez nem ennyire egyszerű. Próbáltam már varázsütésre és nem varázsütésre változtatni, csakhogy szintén nem volt valós, ugyanis úgy érzem, az érzéseimnek, a gondolataimnak, és az egész lényemnek kéne megváltoznia.



2018. ápr. 10. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is másmilyen akartam lenni..:D Beszélgetnék, igen
2018. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

jó lenne újra, örökre olyan reményekkel telinek lenni..sokszor hiányzik..


teljesen az már sosem lesz az ember...de azért lehet próbálkozni


azért egy szintnél nem kötelező lejjebb adni..szerintem a gyerekeinkkel kicsit újraéljük a dolgokat

2018. ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt a felhötlen szabadságérzetet hiányolom, amit gyermekkoromban éreztem. Ha kimentem játszani, vagy késöbb idösebben elmentem sétálni a természetbe, akkor nem azon gondolkodtam, hogy mikor kell dolgoznom menni, mi mindnet kell megcsinálnom, miböl fogom kifizetni a számlákat stb., hanem éreztem a szellö simogatását, a fák susogását, az állatok zörejét a virágok illatát. Ismered azt az illatot, amikor egy rét tele van virágokkal, meleg van és szinte "izzad" a föld, mégis olyan finom, különleges illata van? Vagy mikor összel az erdöben a lehullott levelek közt sétálsz és annyira jó illata van és olyan gyönyörü színek vannak mindenütt? Akkor tudtam átélni igazán a pillanatot, imádtam érezni meleg nyári napokon a hüs zivatar illatát, az esö kopogását, vagy mikor tavasszal odaálltam az illatos ibolyák mellé, vagy beszippantottam a bazsarózsa illatát, söt télen még a hó illatát is éreztem és hallottam a hullását. A fejemben csend volt, nem zúgott mint most a sok problémától és gondolattól. Ezt a csendet szeretném újra visszakapni. Szeretnék most úgy leülni mint akkor, kakaóivás közben mesét nézni és tényleg oda figyelni, nem elterelödött gondolatokkal kakaót inni és valamit nézni. Ez hiányzik.

Ha lehetöségem lenne beszélni a gyerek önmagammal, akkor igazából csak annyit mondanék, hogy légy bátor és éld át a pillanatot. Nem akarnám magam lehervasztani, hogy a nagy álmom mégsem sikerül, mert egy hamis álom volt és nem tett boldoggá, de annyi mindent tapasztaltam, tanultam a csalódásból, hogy ez kellett a személyiségem fejlödéséhez.


Kedves kérdezö, nem tudom mi a gondod, ami ennyire kiábrándított, de remélem eléd sodor valamit az élet, ami újra reményt és boldogságot hoz az életedbe. Fiatal vagy még és nem tudhatod mit rejteget a jövö, lehet egy sokkal jobb álom vár rád, amit majd csak most fogsz felismerni. Kívánom neked a legjobbakat!

2018. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3!..te is vidéken nőttél fel..


nagyon jól leírtad :l

2018. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"...tele álmokkal és vágyakkal. Sajnos megvalósíthatatlan álmokkal, amik a mai napig bennem vannak, de ezeket akárhogy próbálom, nem tudom kitörölni."

Miért akarod kitörölni az álmaidat és a vágyaidat? Tegyél értük, és megvalósulnak!

2018. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem tudok tenni semmit az ügy érdekében, mivel ez sajnálatomra nem hétköznapi, hanem természetfeletti vágy, amit annak ellenére, hogy mindig is tudtam, hogy lehetetlen, már óvodás koromban is, mégis ez a bizonyos természetfeletti a legnagyobb álmom. Ami pedig hétköznapi álom, azon dolgozok, hogy megvalósuljon.
2018. máj. 19. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!