Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire szoktátok meghallg...

Ti mennyire szoktátok meghallgatni azok véleményét, akik az ellentétes oldalon állnak?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 11. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha érvel akkor hosszan ha nem akkor semennyire.
2018. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Semennyire, hiszen csak kétféle nézet létezik.

A téves, és az enyém.

:)

2018. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha van bármi létjogosultsága a mondandójának és érvelni is képes, akkor lejátsszuk a barátságos meccset és elismerem, ha tévedtem. Az is lehet, hogy ebbe bele se megyünk, mert sosem zavart, ha valaki máshogy látja mint én, amíg képes ő is tolerálni az én nézőpontomat. Ekkor ugyanúgy meghallgatom, mint a szomszéd Gizikét, aki huszadszorra is megkérdezi, hogy nézem-e a Barátok Köztöt, én meg huszadszorra is türelmesen elmagyaráznom neki, hogy nem nézek tévét, de neki váljon egészségére :)

Sajnos ez elég ritka. Valamiért az idióták vesznek körül mindig, akik nem tágítanak az agyhalott dolgaik mellől, direkt fejjel belemennek a vitába, majd végighisztizik, ha észérveket próbálok felhozni. Volt amelyiket semmivel nem lehetett leállítani ha egyszer elkezdte, szabályosan hisztériázott ha kiderült pl., hogy nekem nem tetszik az a banda ami neki a kedvence lett. Ilyen emberekkel mégis mit lehet kezdeni? :D

2018. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Természetesnek veszem azt, hogy az emberek érdekei az élet minden területén ütköznek. Iskolában, sportban, munkahelyen, magánéletben (pl. csajokért) is van vereny (és persze ott is ahol nem neveztem: művészet és kultúra, politika, tudományos élet, stb.).


Nyilván ha az ellentétes fél eltiporhat (pl. hadifogoly lennék és a táborparancsnok szónokolna, vagy szemét főnököm lenne és nem sok esélyem lenne máshol hasonló fizetésre, vagy kisiskolásként rosszalkodás után kirugással fenyegetne igazgató), akkor úgy teszek mintha tiszelettel, figyelemmel hallgatnám az ellentétes felet.

2018. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálam szívesen meghallgatásra kerül(nek) az "ellentétes oldal" véleménye(i). Igen, minden esetben, hisz lehet az egy olyan (akár semleges) perspektívából van szemlélve ami nekem fel sem tűnt addig és van esély arra is bőven, hogy belátom az illetőnek igaza van. Miért, ne? Senki sem tévedhetetlen, nem? :)
2018. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha kulturáltan adja elő, akkor szívesen meghallgatom. Sajnos ez elég ritka. Néha egészen felüdítő kulturáltan megvitatni egy közéleti kérdést valakivel, aki egészen más véleményen van.

A gondom azokkal van, akik:

a) azt képzelik, ők mindenhez jobban értenek;

b) azt képzelik, hogy mindenkinek úgy kell élnie, ahogyan ők helyesnek tartják;

c) akik a tényeket nem tisztelik (ha nem igazolják az ő állításukat);

d) akik mindig azt tartják igazságosnak, ami az ő pitiáner érdekük.


Ugyanakkor csak gyakorlati kérdésben törekszem arra, hogy meggyőzem a másikat. Pl. ha feleségemmel azon vitázunk, hogy hogyan töltsük a hétvégét. De alapelvem, hogy senkinek a világnézetét és politikai véleményét nem akarom megváltoztatni. Legföljebb elmondom, hogy én így és így gondolom, te meg úgy és amúgy, tisztelem a te véleményedet, de én maradok a magaménál.

2018. ápr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kik azok akik leszázalékolják #2-est? ki az aki nem érti az iróniát? aj... mindegy...
2018. ápr. 11. 14:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Haha, én is ezen gondolkoztam, ki pontozza le az iróniát.


Van egy barátom (talán a legjobb?), akivel szeretek vitázni, sok dologgal kapcsolatban teljesen más a meglátásunk, véleményünk. Többször győzött már meg normálisan, és én is őt. Szerintem ő az egyik ember az életemben, aki megpuhította a makacs oldalamat.

2018. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Goldmund szépen összefoglalta amúgy.
2018. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#8-as Nem lehet véletlenül hogy te vagy az én legjobb barátom? Csak mert az én legjobb barátomra tökéletesen illik az ahogy leírtad magad. XD
2018. ápr. 11. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!