Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem látom a kiutat?

Nem látom a kiutat?

Figyelt kérdés
Egy csomó ember életét tettem tönkre, csupán a létezésemmel, a felelőtlen viselkedésemmel még jobban. Nem tudok mit csinálni. Még élek nem hozhatom helyre.

2018. ápr. 14. 01:56
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

en is egy barátnőmet 14 evesen a pszichiátriára juttattam, sok rossz dolgot tettem emberekkel, de az emberek vagy 5x annyi rosszat velem.

az elet szopás.

2018. ápr. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés? Bár látok kérdőjelet, ez csak egy kijelentés.

Hány évesen gondolod így? 15?

Kezdetnek már az is jó, hogy felismered a hibát, hacsak nem tévesen gondolod így.

2018. ápr. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De mit szeretnél tudni? Mi a kérdés?


Van egy jó hírem. Minden múlandó, én is te is, de még a rossz karmád is.


A karma szót nem kell egy ezoterikus elvont maszlagnak gondolni. A karma nem más mint az ok-okozatiság. A gondolatok és cselekvések következménye és eredménye.

Tehát ez pl, hogy valakinek betettél és neki ettől rosszabb lett az élete.

De mondom, vigasztaljon, hogy ez megszakítható, ezt le lehet tenni.

Ráadásul minden helyzethez két ember kell. Általában azt lehet tönkretenni, aki valamilyen szinten hagyja is magát.


Pl. Egy nőt ver a férje. A nő besokall az egyik kloffolásnál és a monoklira nem hazudja, hogy elesett a lépcsőn. Aztán meg mégis. Visszamegy hozzá, mentségeket sző, "én idegesítettem fel" stb. Na itt a nő legalább annyira felelős a sorsáért, mint a pacák. Ha valaki érzi, hogy nem stimmel valami, vagy kap egy sallert a párjától, akkor azonnal lépjen ki a kapcsolatból. Ha nem teszi meg akkor onnantól ez a felelősség és karma az övé is.


Nem tudom miket tettél, nem írtad le. Sokat segítene, ha ezt megtennéd.


De amit most tehetsz: ítélkezés és önmegvetés nélkül szembenézel a saját tetteiddel és következményekkel. Vállalod a felelősséget, a károsítottaktól bocsánatot kérsz és rendezed az adóssagaidat. Már ha anyagi természetű. De elmondod mindenképpen, megbántad a tetteidet és kéred őket a megbocsátásra. Ha ők azt mondják, hogy képtelenek, ez már őhozzájuk tartozik, nem hozzád, de el kell fogadni és kilépni az életükből. És lényeges, hogy ha már felismerted a hibáidat, akkor ne ismételd meg őket.

2018. ápr. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a múlt. Segítsek túllépni?
2018. ápr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=WA8j_b5WTys

Könyv: Sammy Rangel: Élet a gyűlölet után

2018. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Zolika, te vagy az? :D
2018. ápr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!