Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segítség! Nem látom a kiutat!...

Segítség! Nem látom a kiutat! Mit tehetnék, hogy ne kelljen visszamennem, de ne is kerüljek utcára?

Figyelt kérdés

Pár hónappal a 18. születésnapom előtt egy óriási vita után kénytelen voltam elmenni otthonról, mert már nem bírtam elviselni a helyzetet. Anyám élettársa egy mentálisan beteg ember(gyerekkoromban molesztált, de senki sem hitt nekem vagy vette komolyan, viszont sosem erőszakolt meg) folyamatosan megfertőzi az otthoni légkört, már évek óta manipulálja anyámat és ellenem hangolja, mindig konfliktusba keveredtem vele, volt, hogy összeverekedtünk. Megállás nélkül piszkálódik, kötekszik, de mostmár csak anyámnak mondogatja, hogy mit kellene velem tenni. Miatta a barátaim nem jöhettek fel hozzám, nem élhettem normális életet. Nem mehettem zuhanyozni, amikor akartam, a szobámból sem tudtam anélkül mosdóba menni, hogy ne szolóltak volna rám. Csak fülhallgatóval nézhettem filmet vagy hallgathattam zenét. Zsebpénzt sosem kaptam, ruhákat is csak a diákmunka keresetemből vettem. Néha ugyan kaptam valamennyit, de anyám zsugoriságának hála undorító módon mindig könyörögnöm kellett, ha akartam valamit venni. És pedig nem tizen vagy huszon ezer forint értékben. Emelett anyám kiskorom óta zaklatott minden negatív dologgal, az eg ész nyomorult életéért én voltam a felelős, mindenért engem hibáztatott, bármi is történt. Nagyon rossz volt így élni velük. Folyton a szemembe mondták, hogy mennyit költöttek rám, hogy mekkora teher vagyok. Nagymamám már nagyon beteg, ugyan van lelkiismeretfurdalásom, mert igyekszem minden kiskaput feltárni, hogy megszakítsam velük a kapcsolatot, de nem tudnék visszamenni. Viszont most óriási bajban vagyok. Még nem fejeztem be a középiskolát, érettségi éve van jelenleg. Egy hónap múlva el kell mennem attól a rokonomtól, aki befogadott, mert anyám zaklatja a családját azért, mert elmentem tőle. Nincs hova mennem. Szó szerint. Nem tudom, mit tegyek. Egyetemre szerettem volna menni, sikeres életre vágytam. De a jelenlegi helyzet szerint, sose érhetem el ezeket a célokat. Jó tanuló vagyok az alaptárgyakból, szuper a nyelvérzékem, szeretek és akarok is tanulni... de sajnos ez mind irreleváns most, mert lassan hajléktalan leszek. Mit tegyek? Ennél már tényleg nincsen lejjebb.

18/L



2018. jan. 1. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Az iskolaigazgatónak meséld el a történetet. Hívd fel a kék vonal ifjúsági segélytelefont, illetve velük chatelni is lehet. Már nagykorú vagy? De szerintem még nagykorúként is fordulhatnál az önkormányzat gyámügyi osztályához, mert a tanulmányaid befejezéséig kötelesek eltartani. Miből élsz? Egyéb rokonok? Az anyád mit akar: nála se lakjál, de máshol se? De ez a rokon is megéri a pénzét, aki kirúg, inkább melléd kellene állnia, mint félni.Végső megoldásként visszaköltözhetnél anyádhoz arra a fél évre, amíg le nem érettségizel, és érettségi birtokában munkahely, szobabérlés.
2018. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Batki, nehéz ügy...hmmmm.


Kedves rokont kellene harciasságra biztatni, hogy anyucit küldje a pitába el.Nem tudom, miként tudja anyuci a rokont zsarolni, de esetleg te is jobb belátásra téríthetnéd anyukádat, ha kicsit szemétkedsz, mint feljelented a mostohafatert zaklatásért s anyucit bűnrészességért, illetve lelki terrorban tartásért még gyámügynél is, amennyiben 18 alatt vagy bár utána is bűn ez.


Ha már nagykorú leszel hamarosan vagy már túl is, nincs értelme vissza a sz@rba menned-hozzájuk.Rúgj beléjük keményen s ne sajnáld semennyire őket.


A rokont meg próbáld védeni s magad mellé állítani.

Ha ezt sikerül kieszközölnöd, befejezed a sulit, esetleg tovább is tanulsz valamit s mellette dolizol.


Esetleg még valamely barát, akire számíthatsz befogadna s segítségével állsz talpra.Jól beszélsz nyelveket, korrepetálhatsz magánban...fordíthatsz.


Munkaügyiben kérhetsz anyagi segítséget, amelynek hosszát a körülmények határozzák meg...munkanélküli s fiatalkorúak ellátása...stb...elmondják ott.


Legrosszabb alternatíva, ha "bájaidból" próbálsz talpra állni, amivel gyorsan sikerülhet, de hát ez ízlés s gerinc dolga...hmmm.

2018. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan barátnőd aki érettségi után ha tovább is tanul, nem koliba megy hanem albérletbe? Mert akkor felezhetnétek a költségeket. De akár idegenekkel is összeköltözhetsz, szoktam látni hírdetéseket amikben lakótársat keresnek. Utána mondjuk muszáj keresned valami munkát, de benne ragadni nem kötelező. Próbáld összeszedni magad anyagilag, utána tovább tudsz tanulni. Nyugi, még mindig rendbe jöhetnek a dolgaid. Kitartás :)
2018. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ha ez bármit is jelent.


Azt azért nem ártana tudni, hogy milyen helyen laknak anyudék. Mert nem mindegy, hogy Budapesten élsz, vagy egy megyeszékhelyen, vagy egy mindentől elzárt zsákfaluban.

2018. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ja és ha szuper a nyelvérzéked, vállalhatsz nyelvoktatást gyerekeknek, 2-3000 forintos órabérrel..
2018. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
szomorú eset
2018. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Jézusom.

Vannak akik nem valók szülőknek...


Ahogy mondták, korrepetálni talán tudsz pénzért, illetve városban Tesco és társainál diákmunkát vállalni, de abból azért magadat nehéz eltartani... biztos, hogy nem maradhatsz annál a kedvesebb rokonnál? Ha nem, akkor miért?

2018. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!