Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek, hogy ha NEM-et mondok...

Félek, hogy ha NEM-et mondok xy embernek, akkor megsértődik. De tudom, hogy toxikus a személyisége?

Figyelt kérdés

Egy konkrét személyről is lehetne szó, de most általánosítok, mert bárkiről lehet szó.

Van egy lány ismerősöm, akiről tudom, hogy miket csinál máshol. Hogyan ugráltatja a pasikat, és én is ugyan ebbe a csapdába esek/estem. Nyilván nem annyira ugráltat, mert próbálok ellenállni...

Nem is ő a lényeg, hanem bárkivel így van ez. Tudom, hogy egy ismerős toxikus, mégsem tudom neki azt mondani, hogy többet ne is beszéljünk, de még szépen se tudom neki elmondani, mert félek, hogy megértődik. Már pedig megfog.

Aztán nem is találkoznánk, nem volna gond egyikünknek sem a szétválás.

Az a legnagyobb bajom, hogy félek, hogy valakit megsértek.


Egy embert sem tudok felsorolni, akivel össze vagyok veszve. Akivel egy kicsit is beszélünk, akár 10-15 percet, onnantól már mondhatni ismerősök vagyunk, és nem fog már megromlani a kapcsolatunk.

De ha "nem illünk össze", akkor nem is beszélek vele, nincs is miről, és nem lesz ismerősöm.

Ez a legnagyobb problémám, félek, hogy valaki megsértődik. És tudom, hogy ez nagyon rossz tulajdonságom.

Mit lehetne csinálni? 19/f


2018. ápr. 14. 20:22
 1/2 Badattitude ***** válasza:
" Félek, hogy megsértődik.." Sosem attól válsz értékes ember a környezeted számára, ha túláradóan önzetlen vagy bárkivel, mert ez sokak fordításában balekot jelent és akár ki is használják ezt nálad. Tudnod kell, hogy nem azért jöttél a világra, hogy mindenkinek megfelelj, hanem a saját életed megélésére. Ehhez a " nem "-ek is hozzátartoznak. Tedd mindig mérlegre a dolgokat : az adott dolog mennyire fontos neked, mennyire építő, mennyire szolgálják az érdekeid. Ha igen, akkor igen, ha nem, akkor nem a válasz. Tudnod kell érvényesíteni magad. A lányok, nők között ezzel a hozzáállással nem lesz karriered, nem hogy az életben. Legyen tartásod ! Pláne leendő férfiként ! Ugráltatja a srácokat ? Az az ő dolguk, ha hagyják. Kit érdekel ez a liba ? Megsértődik ? Min ? Hogy nem akarsz vele foglalkozni ????? Ha megsértődik, akkor majd levezeti a többi srácon, akiket szavaid szerint ugráltat...:D Nem kell se szépen, se csúnyán, hanem baromi határozottan nemet mondani ! Nem kell megmagyarázni sem. Ha megkérdezi, hogy miért, akkor megmondhatod röviden, hogy : nem-akarsz-tőle-semmit. Úgy sem a miért érdekli, hanem a szó : nem.. Talán ördögi az ágyban ? Megannyi nő vár rád, akiről ez IS elmondható. Tudj és ne félj nemet mondani, ha kell ! És meglátod, hogy nem hogy megfogyatkozik, hanem megnövekszik a kedves ( nem facebook ) ismerős, jóbarát létszám ! Próbáld ki ! Garantált a sikerélmény ! 19 évesen még javában az a dolgod, hogy megtapasztald a szárnyaid fesztávját, repülési készségeket, nem pedig mások lelkivilágát szolgaként kiszolgálni, csak úgy..nehogy megsértődjön. ...;) :) Zajosabb a siker a lányok, nők között annak, akinek van tartása, mint az " igen embereknek ". Ez szerves része a férfivé válásodnak.
2018. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És akkor mi lesz, ha megsértődik?


Az meg is érdemli és egy percig nem kell vele törődni tovább.

2018. ápr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!