Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az élet magánvállalkozó...

Milyen az élet magánvállalkozó ként és mégis hogyan lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy kivan a tököm a családommal és több pénzre van szükségem hogy végre eltudjak tőlük költözni.


Viszont Magyarországon munkából nem igazán lehet megélni vagyis meglehet de nincs akkora végzetségem, hogy szellemi munkát végezhessek.


Szóval csak 100-150 ezret tudok havonta felmutatni, és ahol élek 0 lehetőség van. A szüleim pénzére is szükségem van és nekik is ugye az enyémre.


Viszont fogalmam sincs, hogy hogyan megy ez a dolog valaki tudna egy kis fejtágitást adni?


Meg éri e stb stb....


Köszönöm!


2018. ápr. 15. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézz körül a környezetedben, hogy van-e igény a munkádra, és csak akkor vágj bele, ha van. Mondok egy példát, a mi utcánkban (Pesten) van vagy hat műkörmös, és négy turkáló. Ha ez a kétféle vállalkozás csak a szűk környezetét látja el, már nem érné meg nekem itt helyben manikűrszalont vagy turkálót nyitni. Az meg nem életszerű, hogy más kerületekből vagy más városokból fogok vevőket szerezni. Csinálhatok egy honlapot ugyan, de akkor annak megvan a kockázata, hogy nem tudok minden bejövő munkát elvégezni, mert egyedül vagyok, akkor viszont fel kell vennem alkalmazottat. Megtehetem esetleg még úgy, hogy jobb vagy olcsóbb szolgáltatást nyújtok, mint a többiek. Benne van a pakliban, hogy a másik manikűrös az ellenségem lesz, és ott tesz keresztbe, ahol tud.

A "technikai" része: csinálj ügyfélkaput, azon keresztül elintézheted a vállalkozóvá válásodat.

2018. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szakmától függően, szorgalommal jó pénzt lehet keresni. Fontos, hogy a KATÁT minden hónapban időben befizesd. Szóval. Én nyílászárókat javítok, árnyékolástechnikával, valamint festéssel és mázolással foglalkozom. Természetesen ha nem haladja meg a képességeim, akkor mást is elvégzek, amit csak lehetséges. Nekem átlagosan 450.000-550.000ft a havi bevételem, de volt 1.000.000ft is, viszont itt már volt munkatársam. Könyvelő kell, ez nem vitás. Bérazdmfejtő progi kell mindenképp, ha lesz alkalmazottad. Bejelenteni mindenképp be kell jelenteni a munkatársat, én egy 7.500ft-os javításnál kaptam navos ellenőrzést, de mivel mindig adok számlàt így nem volt gond.


Viszont nincs kolbászból a kerítés. Minél többet keresel, annál több a kiadásod is. Autó, eszköz, anyag stb. Nem olcsó mulatsàg.


És itt jön a gond. Minél többet keresel, annál nagyobb a gond is. Az adózás egy horror, ha kikerülsz katából. Ha találsz is alkalmazottat, olyan bérigénye van, hogy ihajj. Jó szakember jó pénzt kér, te meg ha minőséget akarsz nyújtani, akkor fizetsz.


Lényegében ha egyedül nyomod katásként, akkor célozz meg olyan havi 300.000ft-ot bevetelnek.

2018. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!