Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fér össze a kettő?...

Hogy fér össze a kettő? Keresztény és biológus egyszerre?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ugye pl. egy katolikus azt vallja, hogy isten teremtette a földet.Ezzel szemben egy biologus/foldrajz tudos (stb.) pedig tudomanyos magyarazatot tanul hozza.Megis tobb termeszettudomanyi tantargyat tanito/tanulo embert ismerek, akik katolikusok is egyben.(raadasul igen vallasosak is)

De hisz a ketto kiuti egymast.



2018. ápr. 16. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
"Minél többet tudsz a világról és a működéséről, annál inkább elkezdesz hinni" - egy keresztény ismerősöm
2018. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Hallottál már a skolasztikáról? az gyakorlatilag ugyan ez. A középkorban(!) jött létre és pont a tudományt és a hitet próbálja összeforrasztani.Ezenkívül a föld teremtése pont jól összeilleszthető a tudománnyal( Isten teremtette a világot, csak épp nem hét nap alatt). Amúgy meg nem tudom, hogy milyen elvakult hívő az aki abban hisz, hogy a földet Isten pikk-pakk hét nap alatt megteremtette, és azóta sem változott semmi.
2018. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Isten megteremtette az evolúciót. Bamm.
2018. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

semmi para..


nem kérte tőlük senki, hogy el is fogadják amit tanítanak nekik..


egyébként én is azt vallom, hogy minél mélyebben megérted mi megy körülötted, annál inkább röhejesnek tartod az evolúciós feltételezéseket..

2018. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont, hogy a kettő kéz a kézben jár. Csomó ateista csillagász, kutató lett mélyen vallásos, mer rájött, hogy ez nem csak úgy magától alakulhatott ki.
2018. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a keresztények nagyon kis százaléka (pl. az USA-ban a középkori életet élő, lovaskocsival közlekedő amishok, vagy nálunk a jehovisták) gondolják, hogy a Bibliát szó szerint kell értelmezni, nem pedig szimbolikus jelentése van. A teremtéstörténetet például ők úgy értelmeznék, hogy egy szakállas varázsbácsi hadonászott az égben és letett ide egy zsiráfot, oda meg egy bokrot, amoda meg Ádámot és Évát. A többi keresztény tudja és érti, hogy a Biblia erkölcsi iránymutatás, szimbolikus történeteken keresztül mutatja be, hogy Isten/Jézus szerint hogyan kell élni, egy értékrendet, alapokat ad egy embernek, amire támaszkodhat az élete során. A tanulmányok során az ember főleg tudományt tanul, amiről a Biblia nem szól. Aki nem szó szerint értelmezi, annak nem mond ellent a kettő. Egy biológiakönyvet nem lehet összehasonlítani a Bibliával, még akkor sem, ha ugyanarról írnak (pl a világ keletkezése), mert nem ugyanabból a szempontból vizsgálják a dolgot: az egyik tudományos, tényeken alapul, a másik pedig a vallási nézőpont. Mindkettő helyénvaló a maga kategóriáján belül. Attól még lehetek kiváló biológus vagy vegyész vagy orvos, hogy a másik orcámat is odatartom vagy szeretem a felebarátom. Egyébként sokan a tudományos karrierjük során érkeznek el oda, hogy elkezdi érdekelni őket a vallás, mert bármit vizsgálsz, a végén minden a jelenlegi tudásunk szerint bizonyíthatatlan, megmagyarázhatatlan, hitbeli kérdéssé válik: vagy elhiszed, vagy nem. Persze lehet, hogy új technológiák felfedezésével bizonyíthatóvá válik majd a jövőben, de minden új felfedezés ezer új kérdést vet fel, amire szintén nem tudunk majd válaszolni.


"Megdöbbent, mennyire hiányos az engem körülvevő valódi világról megrajzolt tudományos kép. Rengeteg tényszerű információt közöl, a tapasztalatainkat lenyűgöző rendszerbe szedi, azonban rémesen hallgat minden olyan dologról, ami igazán közel van a szívünkhöz, ami ténylegesen számít. Egy szót nem mond a pirosról és kékről, a keserűről és édesről, a fizikai fájdalomról és fizikai élvezetről; semmit nem tud a szépről és a csúnyáról, Istenről és az örökkévalóságról. A tudomány néha úgy tesz, mintha ezeken a területeken is lennének válaszai, de a válaszok időnként annyira ostobák, hogy nem is jut eszünkbe komolyan venni azokat.” (Erwin Schrödinger: Nature and the Greeks. Cambridge University Press, 1954, 93)


"A tudomány történetében egészen Galilei hírhedt pere óta hangoztatják, hogy a tudományos igazság összeegyeztethetetlen a világ vallásos értelmezésével. Bár meg vagyok győződve arról, hogy a tudományos igazság a maga területén legyőzhetetlen, soha nem tartottam lehetségesnek, hogy a vallásos gondolkodás tartalmát elvessem, mint az emberiség tudatának egy idejétmúlt részét, melynek mostantól búcsút kellene intenünk. Életem során ezért újból és újból arra kényszerültem, hogy a két gondolkodási terület kapcsolatáról elmélkedjek, mert soha nem kételkedtem annak valóságában, melyre mutatnak.” (Werner Heisenberg: Across the Frontiers. Harper and Row, 1974, 213)

2018. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

A római katolikus egyház már elismerte az evolúciót. Összeegyeztethetőnek mondta a teremtéselmélettel. Én azt tapasztaltam, hogy a keresztények zöme is ezen az állásponton van.

Olvastam cikket egyszer egyolyan orvos-genetikustól, aki Jehova tanúja.

2018. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Eleg erdekesnek tartom ezt a temat.

Koszonom a valaszokat:)

2018. ápr. 17. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a tudományos magyarázat alatt az evolúcióra gondolsz, akkor a katolikusokon éppen nem kell csodálkoznod, mivel a pápa elfogadta az evolúciót, ergo az összes katolikus is.

De egyébként van jó pár keresztény biológus, geológus, történész stb., akik hisznek a 6 napos teremtésben (=az evolúcióban nem), és nem találnak ellentmondást hitük és szakterületük között. Csak éppen nem az evolúció szemüvegén keresztül nézik a dolgokat ;)

Ha tudsz angolul, ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2018. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!