Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet valaki egyszerre...

Hogy lehet valaki egyszerre teremtésben hívő keresztény is meg teremtést tagadó biológus is?

Figyelt kérdés

"Az ún. „tudományos gondolkodás” ma eleve kizárja Isten létezését. Nincs, és kész! Ha mást mersz gondolni, akkor rontom-bontom!" A tudomány egyszerűen nem tudja vizsgálni Istent. Nem zár ki semmit, de ha valaminek a hatásai nem mérhetőek egzakt módon, azt nem lehet vizsgálni, így gyakorlatilag nincs mivel foglalkozni.

De szó nincs kizárásról, magam is keresztény hívő vagyok, emellett biológus. És mivel azt vallom hogy a világot Isten tervezte ilyenre, ebből következik hogy ha azt látom hogy az evolúció egy működő folyamat, akkor nem letagadni próbálom azt, hanem akkor nyilvánvaló hogy az is Istentől származik.” https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Hogyan állíthat egy állítólagos keresztény olyat, hogy Isten hatásai nem mérhetőek egzakt módon, azokat nem lehet vizsgálni? És a Róma 1:20 az micsoda? És hogy a tudomány nem zárja ki Istent, csak nincs mivel foglalkozni? Ha keresztény vagy, és biológus, mutasd meg a Bibliából az evolúciót feketén-fehéren. Hol beszél Jézus Krisztus az evolúcióról, vagy más bibliaíró? Milyen Igére alapozol? Szerintem olyan keresztény vagy, aki annak mondja magát, de az igazi énje ezzel homlokegyenest ellentétes! Hogy az evolúciós fejlődéselmélet mellett szállsz síkra, aminek lényege: az ember származása az állatvilágból evolúciós törzsfejlődés útján, ezzel Isten melyik kijelentését erősíted? Engem nem a tudományos evolúció érdekel, hanem az állítólagos bibliai evolúció. Ha valóban keresztény vagy, alá is tudod támasztani az állításodat a Bibliából és nem csak filozófálsz – remélem?! „Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre.” (Róma 10,10)



2018. márc. 2. 14:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

"Hogy lehet valaki egyszerre teremtésben hívő keresztény is meg teremtést tagadó biológus is?"


A biológia nem tagadja a teremtést. Egyszerűen csak nem foglalkozik vele. Mért zárná ki egymárt az evolúció és a teremtést? Az evolúció is lehet Isten munkája. A bibliai teremtéstörténetet meg egyértelműen nem szó szerint kell venni. Hogy ezt honnan veszem? A műfajából. A műfaja etiológia, vilagmagyarázat, nem történelmi tényeket ír le, hanem egy szimbolikus mű.


Ha azt állítod, hogy a teremtéstörténet szó szerint értendő, akkor azzal állítod, hogy Isten hazug, mert a világunkban lévő dolgok nem ezt támasztják alá. Csak úgy a poén kedvéért helyezte a Földbe azokat a csontokat, hogy jól összezavarjon mindenkit??

Én úgy gondolom, nem szó szerint értendő az Ádám - Éva sztori.


A Biblia nem ír az evolúcióról, a Biblia nem egy természettudományos könyv, hanem az ember és Isten kapcsolatáról szól, nem illetékes a természettudomány szerint. A Biblia nem írja azt sem, hogy a panda emlős állat, de gyanítom attól még ezt elhiszed, mint biológiai tényt. :)

2018. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

"Hogy lehet valaki egyszerre teremtésben hívő keresztény is meg teremtést tagadó biológus is?"

Így sehogy. De az evolúciót Isten teremtési folyamataként értelmezve elég sok keresztényre jellemző.


A Bibliában meg nincs benne az evolúció. De miért kéne hogy benne legyen? Az atomok kölcsönhatásairól sem ír, akkor most a keresztényeknek tagadniuk kéne hogy atomokból épülünk fel?

Az atomok és az evolúció is a világunk tényei, amelyben élünk. Na most ha valaki abból indul ki, hogy a világ Istentől származik, és Isten az egyedüli teremtő, akkor ez azt jelenti hogy ezek is Istentől származnak. Ez teljesen alapvető logika.

2018. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

„Én úgy gondolom, nem szó szerint értendő az Ádám - Éva sztori.”

Hogy hogyan gondolod, meg hogy mit tanít a Biblia, talán nem ugyanaz, mivelhogy a Bibliát nem ismered, ez világos, különben nem a saját gondolatodat hoztad volna elő. Egyébként szó szerint értendő, legfontosabb oka az, hogy az ott szó szerint elkövetett bún miatt halt meg Jézus az emberiségért. A megváltás oka a bűnbeesés. „Annak okáért, miképpen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképpen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek... De a kegyelmi ajándék nem úgy [van], mint a bűneset; mert ha amaz egynek esete miatt sokan haltak meg, az Isten kegyelme és a kegyelemből való ajándék, mely az egy ember Jézus Krisztusé, sokkal inkább elhatott sokakra.... Bizonyára azért, miképpen egynek bűnesete által minden emberre [elhatott] a kárhozat: azonképpen egynek igazsága által minden emberre [elhatott] az életnek megigazulása.

Mert miképpen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek: azonképpen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek” (Római lev. 5.rész)


„A Bibliában meg nincs benne az evolúció. De miért kéne hogy benne legyen? Az atomok kölcsönhatásairól sem ír, akkor most a keresztényeknek tagadniuk kéne hogy atomokból épülünk fel?  „

A teremtés viszont benne van, és nem egy helyen, hanem nagyon sok helyen, Ó és USZ-ben egyaránt. És ha valaki keresztényként mást tanít vagy mond Istenről, az hamis szószólója lesz az Istennek, az azzal járó elmarasztalással együtt. A bibliai evolúció tanítása sokak részéről nem egy félreértése a Bibliának, hanem kiforgatása, az meg az ember üdvösségét nem segíti elő, hanem éppen ellenkezőjét.

„Annak okáért, mivelhogy ilyen szolgálatban vagyunk, amint a kegyelmet nyertük, nem csüggedünk el;

Hanem lemondtunk a szégyen takargatásáról, mint akik nem járunk ravaszságban, és nem is hamisítjuk meg az Isten igéjét, de a nyilvánvaló igazsággal kelletjük magunkat minden ember lelkiismeretének az Isten előtt.” (2Korinthus 4,1-2)


Hogy az atomokról nem ír, azt sem írja, hogy ne öntsd a szemetet a szomszédod háza elé, de az alapelvek érintik a témát. Az atomok nem érintése meg az evolúció nem érintése nem ugyanaz, mivel az evolúció általi teremtés meg a közvetlen teremtés nem ugyanaz a módszer és az egyik meghamisítása a Bibliának.


„ De az evolúciót Isten teremtési folyamataként értelmezve elég sok keresztényre jellemző.” De ezek mind filozófálnak és nem a Bibliát használják fel érveik alátámasztására, hanem még kritizálják is a Bibliát. Emögött pedig egyenesen istentagadás van! És ezzel az Istennel való szembemenéssel még hirdetik a saját üdvbizonyosságukat. Egy igaz, keresztény hívő vetemedik ilyesmire? A Biblia erről teljesen mást mond!

„Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; akik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!Jaj azoknak, akik maguknak bölcseknek látszanak, és eszesek önnön maguk előtt! … Ezért, mint a polyvát megemészti a tűznek nyelve, és az égő széna összeomlik: gyökerük megrothad, viráguk mint a por elszáll, mert a seregek Urának törvényét megvetették, és Izrael szentjének beszédét megutálták.” (Ézsaiás 5,20-21, 24)


„Valának pedig hamis próféták is a nép között, amiképpen ti köztetek is lesznek hamis tanítók, akik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és az Urat, aki megváltotta őket, megtagadván, önmagukra hirtelen való veszedelmet hoznak.” (2Péter 2,1)


El tudod képzelni, hogy ha valaki becsempészi a Bibliába az evolúciót (ami igen sok embert elvitt már az istenhittől!/, hogy annak mi lesz a sorsa?

2018. márc. 2. 16:42
 4/32 anonim ***** válasza:
69%

"Egy igaz, keresztény hívő vetemedik ilyesmire? "

Ez esetben itt a te kereszténységed az ami megkérdőjelezhető, hiszen te akarsz mindenáron üdvösségi kérdést csinálni ebből az egészből, sőt, ítélkezel ez alapján mások felett...

2018. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
62%

A biológus hívő keresztény, mégsem hisz abban, hogy a nyúl kérődző, illetve hogy a rovaroknak négy lábuk van. Ha a teremtéstörténetet szó szerint elhiszed, akkor ezeket is hinned kell.


A legtöbb hívő biológus elfogadja az evolúciót, úgy mint egy Isten által indított tenyésztési programot. Az Ő akaratából működik.

2018. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%
Most akkor én keresztényként mérnök sem lehetek, mert arról sincs szó a Bibliában? Várj, mindjárt kukázom a diplomámat.
2018. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

„Ez esetben itt a te kereszténységed az ami megkérdőjelezhető, hiszen te akarsz mindenáron üdvösségi kérdést csinálni ebből az egészből, sőt, ítélkezel ez alapján mások felett...”

Érdekes, hogy te 78%-os hozzászóló vagy, és az is az, aki azt állította: „De szó nincs kizárásról, magam is keresztény hívő vagyok, emellett biológus. És mivel azt vallom hogy a világot Isten tervezte ilyenre,”. Nem lehet véletlenül, hogy azonos vagy vele 78%-os? Hogy azt vallod amit vallasz, mutatja, hogy a magadét mondod, nem a Bibliát képviseled, különösen Jézust nem. Hogy a te elméd megkérdőjelezi az én kereszténységemet, ez mióta mérvadó? Én nem a magam véleményét írtam le, hanem idéztem a Bibliát többször is. És nem én ítélkeztem, mivel ezek a versek nem tőlem vannak. Azt cáfold meg, ha valaki kiforgatja a Bibliát, azt Isten nem ítéli el? Ha keresztény vagy, idézed a bibliát és nem a saját kútfődből merítesz, ami alapján az én kereszténységemet megkérdőjelezed. Hol az erre való Ige, a bibliai alátámasztás? Ha nem tudsz a bibliából érvelni, nem hiteles amit mondasz, mert mindenki azt mond amit akar, ahány ember, annyiféleképpen gondolja és nincs jelentősége.

Ha megmutatod,, hol írja a Biblia az evolúciót, akkor az én kereszténységemet megkérdőjelezheted, de még idáig nem jutottál el!

Egyébként ismét a Biblia mondja, s abban Jézus: „Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik énbennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a nyakára, és a tenger mélységébe vessék”. (Máté 18,6) Az evolúciós elmélet pedig nagyon sok ember számára megbotránkoztató skandalum /tehát üdvösségi kérdés!/, mert kritizálja a teremtést, és Isten teremtését az atomok és molekulák spontán önszerveződésére cseréli. Mintha Isten millió gyilkolás, harc és az erősebb elnyomása a gyengékre nézve-féle tematikával hozta volna létre az élővilágot, és a benne lévő millió szenvedés nem a bűn eredménye lenne. Úgy hogy ha az evolúció fejlődéselmélete egy tudományos skandalum a valódi keresztények számára, akkor indokolt a malomkő, de nem én mondom, csak idézem, viszont teljes joggal, mert ide tartozik!


„A biológus hívő keresztény, mégsem hisz abban, hogy a nyúl kérődző, illetve hogy a rovaroknak négy lábuk van. Ha a teremtéstörténetet szó szerint elhiszed, akkor ezeket is hinned kell. „

Megint filozófikus szöveggel jössz, egy keresztény pedig a Bibliából érvel. Itt van egy kis bibliai magyarázat a rovarokkal kapcsolatban: [link]

De ha valóban keresztény volnál, ezeket magad is ismernéd, de nem vagy keresztény, mert a keresztény akkor sem támadja a Bibliát, ha valamit rögtön nem ért meg. Akkor kutatásba kezd! Egyébként már jött erre a fórumra válasz e kérdésben:

„Milyen érdekes. Vannak kivételek, például a rovarok között az imádkozó sáska quadruped. 

És lám mit olvasunk a Bibliában, ha a szövegkörnyezetet is idézted volna, és nem csak kiragadtál volna? A teljes szöveg így hangzik: 


"Minden szárnyas féreg, a mely négy lábon jár, útálatos néktek. Csak azt ehetitek meg a négylábú szárnyas férgek közül, a melynek lábain felül szökő-szárai vannak, hogy szökdécselhessen azokkal a földön. Ezeket egyétek meg azok közül: az arbé-sáskát az ő nemével, a szolám-sáskát az ő nemével, a khargol-sáskát az ő nemével és a khagab-sáskát az ő nemével. Minden egyéb négylábú szárnyas féreg pedig útálatos legyen néktek." 


Lám mennyivel másabb így? A négylábú sásákával kapcsolatosan: 


[link]


Üdv: Péter „


Ami meg a nyúl kérődzését illeti, arra is fent vannak a válaszok a keresztényi honlapokon, hogy hogy te nem ismered azokat? Milyen keresztény vagy? Csak nem Bibliát kritizáló, saját kútfőből okoskodó keresztény? Olyanokról is beszél a Biblia? És mit mond róluk? Biztosan tudod, ha keresztény vagy!


„A legtöbb hívő biológus elfogadja az evolúciót, úgy mint egy Isten által indított tenyésztési programot. Az Ő akaratából működik.”

Az üdvösség mércéje egyedül a bibliai kinyilatkoztatás. Ha érdekel az üdvösség, ez /az evolúció elfogadása/ hol van összhangban a kinyilatkoztatással? Hol írja, hogy Isten indította a tenyésztési programot?

2018. márc. 2. 18:48
 8/32 A kérdező kommentje:

"Most akkor én keresztényként mérnök sem lehetek, mert arról sincs szó a Bibliában? Várj, mindjárt kukázom a diplomámat"

A mérnökök általában intelligens emberek, itt nem arról van szó, hogy neked milyen polgári végzettséged lehet, mondjuk kertész vagy fejvadász, mérnök vagy kábítószer kereskedő, de akkor is tudnád, hogy milyen foglalkozást tilt a Biblia, az alapelvek mit engednek meg.


Az evolúciónál nem az a lényeg, hogy nincs benne, hanem hogy miért nincs? Mert az ellentéte benne van, s mert rossz fényt vet Istenre, az isteni teremtésre, vagyis meghazudtolja Isten kijelentéseit a teremtésről. Világos a probléma? Ha keresztény vagy, ezt nem kell magyaráznom, de ha nem érted, ez világosan mutatja, hogy nem vagy keresztény, mivel a legegyszerűbb bibliai tanításokat sem érted. És ez komoly probléma az üdvösségre jutás tekintetében! „És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölccsé tehetnek az üdvösségre a Krisztus Jézusban való hit által. A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített. (2Timótheus 3,15-17)

2018. márc. 2. 18:58
 9/32 anonim ***** válasza:
56%

"De ha valóban keresztény volnál, ezeket magad is ismernéd, de nem vagy keresztény, mert a keresztény akkor sem támadja a Bibliát, ha valamit rögtön nem ért meg"

Akkor itt a gond, hogy úgy tűnik, te egyszerűen gondolkodás nélkül támadásnak veszed, ha valaki nem úgy gondolkozik, nem úgy ért valamit, mint te.

2018. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

"Akkor itt a gond, hogy úgy tűnik, te egyszerűen gondolkodás nélkül támadásnak veszed, ha valaki nem úgy gondolkozik, nem úgy ért valamit, mint te."

Isten hogyan veszi, ha hamisan állítod, hogy a teremtése hogyan jelent evolúciót?

"Én teremtettem a földet, az embert és a barmot, amelyek e föld színén vannak, az én nagy erőmmel és az én kinyújtott karommal, és annak adom azt, aki kedves az én szemeim előtt." Jeremiás 27,5)

Ha a teremtés itt evolúciós törzsfejlődést, kifejlődést jelent, akkor ez a földre is kell hogy vonatkozzon, mert ugyanazt a teremtést mondja a földdel, az emberrel és a barommal kapcsolatban. Tehát a te értelmed szerint Isten a föld nevű bolygót is ugyanazzal az evolúciós biológiai spontán önszerveződő folyamattal teremtette. Én nem veszem támadásnak, ha nem úgy gondolkodsz, ahogy én, de ha magadat kereszténynek vallod, és az Istenről valótlanságokat hirdetsz, azt Ő minek veszi, hízelgésnek?

" Haragom felgerjedt ellened és két barátod ellen, mert nem szóltatok felőlem igazán, mint az én szolgám, Jób" (Jób 42:7)

2018. márc. 2. 19:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!