Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti járnátok egy olyan lánnyal...

Ti járnátok egy olyan lánnyal / fiúval, aki vagdossa magát?

Figyelt kérdés
Az én véleményem az , ha egy normális épp elméjű lány/fiú meglátna egy szimpatikus lányt ,és teli lenne vágásokkal a keze , akkor szerintem bolondnak tartaná az illetőt ..... 14/F
2018. ápr. 17. 19:14
1 2
 11/17 Mádár0218 ***** válasza:
100%
Attól függetlenül járnék vele, és ott lennék támaszként és segítséget nyújtanék, hogy ne vagdossa tovább magát
2018. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Mádár0218 ***** válasza:
19/F
2018. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen. Én is csináltam már többször, és nem mutogattam sose... Szóval ha lenne egy egyébként rendes fiú aki tetszik, ezt meg tudnám érteni. Bár remélném, hogy tudok rajta segíteni és többet nem tesz kárt magában.
2018. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudjátok, hány olyan emberrel vagytok együtt egész nap az iskolában vagy a munkahelyen, aki vagdossa, vagy régebben vagdosta magát, mert a többség nem a közönség előtt csinálja önsajnáltatásképp, még ha úgy is tűnik. De természetes, hogy így gondoljátok, hiszen csak erre láttok példát, mert a többit ugye nem látjátok :D

Volt már, akinél akció előtt, vetkőzés közben "derültek ki" a régi hegek. Természetesen nem szakítottam vele ott helyben, kb. annyira zavart, mint ha lett volna egy részegen felvarrt, rég megbánt tetoválása az alkarján.

De olyan is volt, aki nyílegyenesen megmondta az egész csoportnak a munkahelyen, hogy márpedig ha strandolni megyünk csapatépítő tréningre, akkor ő nem jön, mert nem fogja nekünk mutogatni a múltból maradt hegeit. Van párja, de nem a munkahelyről, és mi sem változtattunk a viselkedésünkön azért, mert kiderült róla, hogy mit csinált tizenx évesen.

És ezért tényleg nem értem, hogy ha megkedveltek valakit, akinek az egész személyisége, világlátása, stb. szimpatikus, viszont épp nehéz perióduson megy át (vagy valaha azon ment át), és ez kiderül akkor, amikor már barátok vagytok, vagy kapcsolatban éltek, akkor fogjátok és kirúgjátok? Mert számomra ez elképzelhetetlen.

U.i.: nekem soha életemben még csak eszembe se jutott kárt tenni magamban.

2018. ápr. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsó....nyilván ha valakivel régóta jóba vagyok és normálisnak tartom aztán kiderül róla, hogy a múltban vagdosta magát nem szakítanám meg vele a kapcsolatot. De! Nekem nagyon rossz tapasutalataim vannak az ilyen emberekkel ezért egy aktív vagdosóval nem szívesen lennék jóba. Próbáltam egy ilyennek 10évig segíteni. Esélytelen volt. Csak a rosszat kereste. A legjobb dolgokban is csak a rosszat látta, mindenhol csak szenvedett és sajnáltatta magát. Később nekem sokkal komolyabb problémáim lettek mint neki amik nagyon megviseltek. Hiába voltam a vahdosó mellett mindig. Nem számíthattam rá. És hiába voltam nagyon magam alatt mégsem jutott az eszembe magamnak ártani. Én értem, hogy a lelki fájdalmát akarja az ilyen fizikaiba folytani de erre mindig azt mondtam, hogy erre ott van a sport. Az izomlá is tud fájni, és a mozgás nem elárt hanem gyógyítja a lelket és a testet is. Én ezt válasutottam és kijöttem a bajból ő meg azóta is szenved. Lehet azt mondani, hogy mellette leszel meg segítesz neki. Csak a vagdosó az egész életét a szánalomra építi. És sajnos a segítség a visszájára sül el. Amíg van közönsége aki sajnálja meg pátyolgatja addig egyre jobban csinálja. Legalábbis nálunk így volt. Lehet barátkozni az ilyen emberrel csak én óvatosságra intenék mindenkit. Ne menjen át abba a kapcsolat, hogy a normális barát minden energiáját leszívja egy ilyen ember. Néha úgy, hogy már ésure sem veszed csak azt hogy valamitől te is boldogtalan lettél. Ami nem csoda ja naphosszat azt kell hallgatnod milyen szar az élet. A bajba jutott baratnak segíteni kell. De aki az aktív szenvedésre rendezkedett be egy életre plána ha annyira oka sincs rá, azt nem szabad hagyni, hogy titeket is lehúzzon.
2018. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem, mert mentálisan sérült.


Olyan ember pedig nem kell, így is épp elég defektes ismerősöm van :/

2018. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azért ne általánosítsunk szerintem... Igaz, sajnos mostanában egyesek részéről "divat" lett ez a dolog, de attól még, hogy 10 emberből 8 unalmában karcolgatja a bőrét, a maradék 2-nek lehetnek komoly problémái, amiket sajnos rosszul vezet le. Ismerek ilyen embert, depressziós. Nem azért csinálja, mert sajnáltatni akarja magát, nem figyelemfelkeltésért, nem mutogatja instagramon, és nem tinédzser. Egyszerűen így adja ki magából a fájdalmat... ez persze nem a helyes módja, mert önbántalmazásnak számít és ez semmiképpen sem egészséges, de az, hogy egy kalap alá sorolják a magamutogató hülyékkel, csak ront a tényleg beteg emberek állapotán.


Hozzáteszem, én is vagdostam magam, húszon felül, de hálistennek rátaláltam olyan ember(ek)re, akik nem néztek le, és nem skatulyáztak be semmilyen csoportba emiatt. És nem, tini koromban nem csináltam, és sosem fényképeztem le, hogy mutogassam. De ilyen emberekkel már találkoztam, és ez elég szomorú azért.


A kérdésedre válaszolva: ez sok mindentől függ, viszont szerintem eleve nem a bőrét kell nézni egy embernek, hanem a szívét. Ha alapból unszimpatikus, ha látom rajta, hogy egy negatív, hisztis, önsajnáltató valaki, akkor lehet, hogy szóba sem állok vele. De ha mondjuk megismerek egy kedves, jószívű embert, és megszeretem, és kiderül, hogy bántja magát, akkor nem attól fog függeni a szeretetem, hogy vannak-e saját maga okozta hegek a testén vagy nincsenek.


Az, hogy valaki "bolond"-e vagy sem, nem ez alapján döntődik el...


25/L

2018. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!