Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van elmenve az emberek...

Mi van elmenve az emberek agyában? Most komolyan.

Figyelt kérdés

Ma reggel ment a Bocskorék féle reggeli műdor. A felvetett téma, hogy Kínában egy város teljesen be van kamerázva, arcfelismerő rendszer van, és a légyeg, hogy aki "jól viselkedik" az jutalompontokat kap, aki meg nem, az büntipontokat, így eleshet utazási jogtól,munkától, stb...

Kínában! Ahol egyébként diktatúra van (legalábbis komoly cenzúra, egypártrendszer, ellenőrzés minden felett).

A kérdés az volt, hasznos lenne-e ez máshol, pl itthon, Mo-on is.


A válaszok elképesztőek voltak! A telefonálók és a beolvasott válaszok, meg a műsorvezető vélemémye is az volt, hogy nagyon hasznos lenne, igaz hogy ellenőrizve lennénk, de megszoknánk és biztonságban lennénk, és végre kedvesek lennének egymással az embetek. Állítólag nagyon "pozitívak" a visszajelzések.


Mi ez a nagy rettegés? Kitől? Mitől? Mi indokolja ezt a nagy félelmet, hogy inkább vállalnának egy ilyen rendszert a visszaélés lehetőségével és a személyiségi jogok nagyon komoly sértésével, egy képmutató kedvességgel rendelkező világot, hogy "biztonságban legyenek"?



2018. ápr. 19. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
1984 :D
2018. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Volt ilyen film is...ja a Black mirror egyik része.


Bocskor pofáját nem bírná el a rendszer.

2018. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az már nem is igazán konteó kategória, mintsem tény, hogy az online tevékenységeinket simán nyomon követhetik, ha akarják (pl személyre szabott hirdetéseket kapsz, amit ki is próbálhatsz - egy ideig keress rá a gugliban bizonyos dolgokra: pl keresgess könyvakciókat, és pár nap múlva az általad látott hirdetések között ott lesz, hogy a libriben 40%os leárazás van; keress hajhullásra, aztán megkapod, hogy rendeld meg a mittudomén milyen hajcseppeket, stb, arról meg nem is beszélve, hogy az egész online jelenléted le van mentve valahova, amit a kormány simán átnézhet akármikor, ha gyanúsnak találnak. Ez még a hírekben is benne volt 1-2 éve.)

Egy csomó paranoiás ember van emiatt... Az emberek azzal viccelődnek, hogy a telefonjuk kamerája felveszi őket, meg hogy letakarják a laptopkamerát, mikor maszturbálnak, stb, szóval annyira nem találom különösnek ezt a fajta hozzáállást. A többség fejében már benne van, hogy többé-kevésbé sosincsenek felügyelet nélkül, szóval pár ilyen kamera az utcán már nem nagyon hatja meg őket.

2018. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Erről állandóan a Psyho Pass anime jut eszembe. (Igen Anime, de mondjuk ez pont nem a gyerekeknek való fajta.)


Az egész alapfelállás az, hogy MINDEN be van kamerázva, arcfelismerő rendszerrel + méri az emberek mentális állapotát, és akinél akár egy kevés elváltozást is látnak, azt "elintézik". Ennek eredményeképp az átlagember nem ismeri az erőszak fogalmát.


Van benne egy jelenet, ahol egy ember az utca közepén egy nőt halálra ver ököllel, és az emberek csak döbbenten nézik, mert nem értik mi történik, teljesen addig amíg nem jönnek a rendfenntartók. Talán az első részben van ez.


Mindenesetre, nekem biztos nem kellene ez a rendszer...

2018. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.


Egyébként vedd figyelembe, hogy valószínűleg a sok betelefonáló még a Kádár-korszakban élt/nevelkedett, szóval ez lehet valamennyire normális lenne náluk. Tuti, hogy nem 20-25 évesek telefonálgattak be.

2018. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az egyik nő, az egy 30-35 év körüli nő lehetett, mert mondta, hogy kisiskolás gyereke van....

Ahogy itt beszéltek az emberek nekem teljesen olyan érzésem volt, mintha nem is tudom...valamilyen szürreális világban lennék, ahol a "rendszer" szolgáltatja a rendet és a békét és az embetek ennek örülnek, mert nélküle "veszélyben" lennének. Ezért inkább eltűrnek bármit.... Tiszta É-Korea.... De ez itt, 2018 Magyarországa! És így gondolkodnak az emberek.... Nem értem, mitől kell így rettegni? Értem én, hogy bűnözés meg stb....de ez most komoly, hogy ennyire paranoiásnak kellene lenni?

2018. ápr. 19. 16:37
 7/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, és mit takar a "jól" és "rosszul" viselkedni kifejezés? A műsorban mit mondtak erről?
2018. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek azzal viccelődnek, hogy a telefonjuk kamerája felveszi őket, meg hogy letakarják a laptopkamerát, mikor maszturbálnak"


Az FBI előző vezetője leragasztja, Zuckerberg nemcsak a kamerát, a mikrofont is.


Szierintem ez szánalmas. Főleg a megjátszós kis illik-embereknek kedvez, akik folyton színészkednek. Senki nem lenne őszinte.

2018. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ez az illik-nem illik a hagyományos éttelemnen véve, pl a tolakodiktól kezdve, nem vesz jegyet, feltör egy autót, bármi.... Pozitív meg mondjuk ha átkísér valakit az uton, azéjt "pluszpont" jár....

Ez szép, csak baromira álságos....nem beszélve arról, ha a "bigbrother" mást talál elfogadhatónak....

Felteszem ilyen uram-bátyám világban, mint ami nálunk van lenne egy pár ember akinek bármit szabad, meg lenne a többi, aki rossz pontot kap, ha "nem jól" posztol....

Szerintem szánalmas ez a paranoia, hogy az emberek mindig valahonnan várják a megváltást, meg mindenhova ellenséget képzelnek....hogy ettől emberségesebbé válnánk, azt kötve hiszem.

2018. ápr. 19. 18:47
 10/19 A kérdező kommentje:
(Bocsánat a sok hibáért, csak telefonról írok, és nagyon gyorsan akartam írni, és párszor félrenyomtam)
2018. ápr. 19. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!