Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki meg tudja mondani hogy...

Valaki meg tudja mondani hogy mi volt ez?

Figyelt kérdés

A sztori megtörtént. Szóval nem kitaláció, és megköszönném ha komoly válaszok érkeznének a kérdésemre.


Emlékszem. Pár éve majdnem megbuktam töriből. Szokás szerint az utolsó pillanatra hagytam a dolgot. Sajna nem is tudtam másra. Ki volt adva hogy tankönyvbe x. oldaltól y. oldalig lehetnek a dolgozatba kérdések. Én azt csináltam, hogy kijegyzeteltem az egészet. Ami a tömör lényeg volt. Másnap dolgozat. Megírtam meglepetésemre ötösre. Ezt nem csak onnan tudtam meg hogy végül átmentem, hanem onnan hogy doga utáni szünetbe megnéztem a jegyzetemet, és szóról szóra azt írtam le aki a jegyzetembe állt.


Ezt furcsának tartottam. Mert egy nap alatt több leckényi anyagot "tanultam" meg. És most meg az elmullt évekbe néhányszor eszembe jutott ez a sztori, és foglalkoztat hogy hogy sikerülhetett. És esetleg hogy lehetne kihasználni, ha lehetséges. Esetleg valamilyen módon önhipnózis lehetett? Vagy annyira koncentráltam a jegyzetelésre hogy meg is jegyeztem?


Nekem fontos lenne hogy választ kapjak erre. Sajna a magolós dolgokat egyátalán nem tudom megtanulni. Csak nagyon nehezen. Az is kettes szintre. És szeretnék nyelveket, meg mindenféle hasznos dolgokat tanulni.


A válaszokat előre is köszönöm.



2018. ápr. 19. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben semmi szokatlan nincsen. Egyetemen egyetlen vizsgára többet kell készülni, mint az egész érettségire. Jegyzetelés közben is memorizálod az anyagot, tehát elképzelhető, hogy ezzel a módszerrel hatékonyan tudsz tanulni.
2018. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ismétlés a tudás atyja , gyakorlat teszi a mestert . Minden ezáltal rögzül még a káros megszokások is ...
2018. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De akkor mikor történelemre készültem, csak leírtam a jegyzetet. És ennyi volt. Ekkor sikerült megtanulni normálisan. Amúgy meg egy angol szó megtanulásaba is belegörbülök. Vagy egy fejezetrész megtanulásába. És még akkor sem biztos hogy rögzül. Amit gyakorlatba kell megcsinálni, azt meg tudom tanulni. De ha valamit tanulni kell, az már nem megy.
2018. ápr. 19. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!