Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A matematikával foglalkozó...

A matematikával foglalkozó emberek (pl. Matektanár) illetve a matematika teren jeleskedő diákok, akár felnőttek esetében is előfordult olyan, hogy valami matematikai feladatot nem tudtak megoldani?

Figyelt kérdés
Gondolom a válasz igen lehet, en is tapasztalom ezt, matematikahoz valo érzék eseten is van olyan feladat, amit nem kepes megoldani.

2018. ápr. 21. 20:16
 1/9 anonim válasza:
100%

Persze :)

Nálunk a matektanár azt mondta, ha nem tudja óra közben a feladatra a megoldást, akkor feladja házinak és többet szóba sem hozza.

2018. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez vicces sztori. 😄
2018. ápr. 21. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy előfordul, még ha jó koponya is vagy, akkor is van, hogy leblokkolsz, nem vagy formában éppen, hirtelen nem jut eszedbe valami, ami evidens, vagy egyszerűen csak nincs olyan, hogy minden részletét tudod a szakterületednek.
2018. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Pár kivételtől eltekintve elég sok tanárnál láttam ezt. A durva, hogy egyetemen is. Egyszerű integrálási feladatba belekeveredett a tanár, de azért a következő évben még több anyago zsúfolt bele a tanrendben...
2018. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is előfordult párszor olyan, hogy a matektanár rosszul oldott meg egy feladatot, pedig még csak nem is egyetemisták, hanem középsulisok voltunk. De mindenkinek lehetnek rossz napjai.
2018. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Matek tanár vagyok. Nem mindent tudok megoldani 😊
2018. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Ott van pl. egy OKTV, ahol ugye kialakul egy sorrend, ami amiatt van, mert nem mindenki old meg mindent.

Márpedig egy OKTV döntőbe a legjobbak jutnak be.

A tanárok jó része nem volt OKTV döntős, de még az első fordulón sem jutottak túl a legtöbben. Vagyis sok-sok olyan feladat van, amit nem tudtak megoldani.

A legtöbb tanár nem tud megoldani versenyfeladatokat, de nem is az a dolguk.

2018. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Matektanár vagyok.

1) Középszinten mindent meg tudok oldani.

2) Emelt szinten mindent meg tudok oldani.

3) OKTV első fordulót 80%-ban tudom megoldani.

4) OKTV második fordulót 40%-ban tudom megoldani.

5) OKTV döntőt 0-20%-ban tudom megoldani.

6) Matek diákolimpia feladatokat 0%-ban tudom megoldani :)

2018. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
84%
Persze, minden további nélkül. Ez miért baj? Az a baj, ha valaki nem ismeri be.
2018. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!