Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gyorsnak számít...

Szerintetek gyorsnak számít ha egy nagy pizzát megeszem 10 perc alatt? Nem vagyok annyira durván elhízott sem, csak 120 kiló. Ma csak 2 zsemlét ettem ebédre grilles csirkemellet meg nápolyit most meg egy pizzát.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, gyors. De mi értelme bármit is gyorsan csinálni, ahelyett, hogy kiélveznéd az élményt?

Most én meg kérdezzem meg, hogy 5 perc alatt megdugtam egy csajt, ez gyorsnak számít?

2018. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Nem attól hízik vagy fogy valaki hogy milyen sebességgel eszik, hanem hogy mennyit.

120 kiló se mindegy mekkora magassághoz, illetve mennyi izomhoz vagy zsírhoz.

2018. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekoroba kajáltam ilyeneket késöb rájöttem hogy, méreg.A nápoly az meg tele van cukoral amitt nagyon nehéz ki kerülni a mai világba mert már mindenbe raknak.
2018. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
185 cm vagyok de sajnos egy fekvőtrámaszt se tudok megemelni és 10 kilót se nagyon :(
2018. ápr. 22. 21:36
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
"Nem attól hízik vagy fogy valaki hogy milyen sebességgel eszik" - de bizony, számít a sebesség, mert ha gyorsabban eszel, a szervezeted nem akkor érzi a jóllakottságot, amikor kéne, hanem jóval később, ezért ha gyorsan eszel, hajlamosabb vagy többet enni. Van is egy ilyen "rágcsálós diétának" nevezett étkezési módszer, aminél az a lényeg, hogy minél többször rágj meg egy falatot, mielőtt lenyeled.
2018. ápr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Biztos van ebben is valami, előző, de tényleg nem a sebességen múlik végső esetben. Aki nem eszik túl sokat, az nem hízik s nem is biztos, hogy vizsgálgatjuk a jóllakási faktort, amikor döntünk, hogy abbahagyjuk-e az evést (van, aki kiporciózott ételt eszik és kész). Illetve a jóllakás eleve egy komplikált téma. 10 perc bőven elég lehet ahhoz, hogy jóllakjon az ember, tapasztalat (viszont ha nem lakom jól az étkezésemmel, akkor általában 2-3 órát kell várnom a jóllakásig, lassabb evés sem segít).


Kérdező, passz, szerintem gyors, de nyilván sok ember meg tudja csinálni ezt. Én inkább kiélvezném, de végülis 10 perc alatt is meg lehet ezt tenni... S nem mindenki akkora hedonista, mint én. Én potom 1500 kcalnak is szeretek hagyni félórát, szép kényelmesen rágni pedig éhesen is érdemes, azt hiszem.

2018. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Tipikusan azt a fajta étkezést nyomja a kérdező, ami felér az öngyilkossággal.
2018. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mozgás sokkal többet számít mint az étel mennyisége.

Én is ipari mennyiséget eszek, mellé a legtöbbje olyan amit a sok " de nem egészséges " emberke még a naprendszerből is eltüntetne, mégsem híztam el.


Szóval részemről inkább azt mondanám egyen annyit az ember amennyit jól esik, csak ne egész nap a fotelban tespedjen, vagy ha olyan munkát végez, akkor igyekezzen elegendő mozgást is beiktatni a napjaiba.

2018. ápr. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Azt monják hogy az evés-mozgás fontossága az 70-30% arányban van.

Logikus. Ha rossz alapanyagot adsz neki akkor a legtehetségesebb épitész se fog tudni olyan jó palotát építeni amit amúgy tudna.


A hízás-fogyás meg csak a kalóriák számolása. Lehet hinni a csodadiétáknak és venni a méreg drága műzliket hozzá. De ha valaki csak fogyni akar akkor számolnia kell, és lecsökkenteni a bevitt kalóriát. Mellé a mozgás természetesen fontos, de ha valaki úgyis az igénye többszörösét eszi, akkor fogyni nem fog. Izmot lehet épít, de hogy sújt nem veszít az is biztos.

2018. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Ezeket a százalékokat sosem tudtam értelmezni... A kalóriaegyenleg számít. Az ember könnyen be tud pótolni napi több óra mozgást is evéssel, fogyni pedig mozgás nélkül is lehet, úgyhogy a táplálkozás számít többet, ha így nézzük, de van, aki rendes aktivitás mellett úgysem eszi magát túl, az egészséges élethez pedig kell némi mozgás... Fontos mindkettő. Személy szerint képtelen lennék szabad akaratomból annyit mozogni, hogy ellensúlyozzon egy rendes étkezést, de van, aki eleget nem tud enni, ha aktív...


Hogy a pizzával mi baja van egyeseknek, nem tudom. Nekem sem ideális, de ha a pizza rossz, akkor a gabonák zöme az, nem (hacsak valaki másba nem köt bele rajta, pl. a sajtba, más ötletem igazán nincs)? Márpedig elég kevesen eszünk minimális gabonát s erre nincs is szüksége akárkinek.


Ha a kérdező egész napjába köt bele valaki, azt még értem, de nem tudhatjuk, máskor hogyan eszik s azért így is elég sok szükséges tápanyagot bevitt...

2018. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!