Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gyorsnak számít...

Szerintetek gyorsnak számít ha egy nagy pizzát megeszem 10 perc alatt? Nem vagyok annyira durván elhízott sem, csak 120 kiló. Ma csak 2 zsemlét ettem ebédre grilles csirkemellet meg nápolyit most meg egy pizzát.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 21:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A mozgás-étkezés arány oké, de igazából nem a kalóriát kell számolni. És ismétlem, ha túl gyorsan eszel, akkor átvered a szervezetedet, és többet eszel, ráadásul jobban megterheled az emésztőrendszeredet, ami egyéb kellemetlenségeket is hozhat magával. A rágcsálós diéta nem csodadiéta (és nem is ebben a században találták ki), az a lényege, hogy lelassítod az étkezési tempódat, így nem habzsolsz hirtelen sokat.


Mellesleg, kérdező, így ez az egész étkezés, amit leírtál, alapból rossz. Nem szabad koplalni, mert azzal is ártasz a szervezetednek. Ha minden nap hasonlóképp étkezel, akkor nagyon sürgősen keress fel egy szakembert, aki segít egy neked megfelelő, ugyanakkor normális rendszert kialakítani, mit egyél, mikor, mennyit... stb.

2018. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Semmi nem utal arra, hogy koplalna a kérdező s azt sem írta, hogy tipikus napon hogyan eszik. Egy-egy hajmeresztő napot szerintem szinte mindegyikünk csinál olykor, még az egészségtudatosak is :) Ez pedig nem is volt olyan vészes.


Azzal egyetértek, hogy a habzsolva evés nem jó, ez elég köztudott, azt hiszem, de ha csak gyorsan eszik az ember sokat, mert tömény az étel, de jól megrágja az ételt (azért nem minden falatot hatszor, mint a viktoriánus kori vagy mikori diétában :)), akkor az nekem OKnak tűnik (fogalmam sincs, egy nagy pizza 10 perc alatt milyen e szempontból). A jóllakás pedig egyedi, ha percek alatt tolok be sok kalóriát, de jó összetételben, akkor sűrűn előfordul, hogy percek alatt lakom jól. Ez nem normális? Lehet, hogy nem, de a többet evés máskor sem garantált, az étel ki is lehet porciózva. Ha nem így van, akkor lehetnek efféle hátrányai, ezzel egyetértek. De csak mert gyorsan eszik meg valamit, még nem sokat tudunk mondani az ember aznapi kalóriaegyenlegéről.


A rosszul rágott falatok problematikáját még ismerem, de csupán a gyors evés miért baj az emésztőrendszernek? Az emésztés hosszú folyamat, számít az, hogy 10 perc vagy 30-40 alatt jut be az étel? S az utóbbi azért már egy hosszú, kényelmes étkezés, nem egy gyorsabb fajta az ebédszünetben, büfés sorbanállás után.

2018. ápr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!