Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni állhatatos,...

Mit lehet tenni állhatatos, makacs, önfejű ember ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos az édesanyám ilyen. Amit bevesz a fejébe azt ember nem tudja kivenni. Amikor nincs igaza, még csak nem is hajlandó azon elgondolkodni, hogy a másiknak esetleg igaza lehet. Ha 100 ember egyet ért valamiben, anyumnak meg más a véleménye, akkor a 100 ember a buta és nem ő. Soha, még egy pillanat erejéig nem fut át az agyán a gondoloat, hogy esetleg nincs igazam.

Ha esetleg még is igaza van valamiben, akkor jön az "én megmondtam". "Na mit mondtam. "Hát nem meg mondtam?" stb és ezt akár órákon át nyomatékosan mondogatja. Egy egy ilyen esetre még évek múltán is hajszál pontosan emlékszik és a fejemhez is vágja. Az ilyen "sikerélményei" (amikor kiderül, hogy még is igaza van) az csak további sikerélményt szolgáltat neki és csak jobban makacsabb lesz tőle.

Szinte nincs olyan nap, amikor ne veszekednénk. Ő természetesen belevághat a szavamba, én nem. Én természetesen soha nem vághatok a szavába, mert természetesen mindig igaza van. Nagyon sokszor ismételgeti a mondsnivalóját. Egy dolgot elmond 30-40x EGY NAP. Ha megérem, hogy ne mond el többször, mert már elmondtad egy párszor, elsőre is megértettem, akkor nem telik el 10 perc és megint mondja...

Mit lehet tenni? Elköltözni nem költözhetek el, mert én tartom el őt és nem ő engem. Sajnos teljesen munkaképtelen, egészségi állapota miatt. 4.en lakunk (nincs lift), nagyon megterhelő az, hogy csak idr feljut. Kb 8-10 percig tart neki, utána azonnal oxigénre kell raknia magát, mert befullad. Kap 25 ezer forintot havonta, úgyhogy az semmiképp sem járható út, hogy elköltözzek. Más gyereke nem foglalkozik vele, csak én. Esetleg néha felhívják. Ha én elhagynám akkor temetőben kötne ki egy hónap alatt. Szóval ezért sem hagyhatom őt el. Nekem meg lelkiismeret fulladásom lenne. Úgyhogy inkább arra várok tippeket, hogy mit lehet tenni a jelenlegi helyzetben? Hogyan tudnám elviselni a hülyeségeit?

Egyszerűen annyira a fejébe veszi a hülyeségeit, hogy ha hazugságvizsgálóba lenne ültetve, az tuti, hogy eredménynek az jönne ki, hogy igazat mond.

Esetleges elgépelések miatt bocsi, telefonról írok és hajlandó vagyok itt folyton rlgépelni.



#önfejű #állhatatos
2018. ápr. 22. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy már, te is tudod a választ. Ő már nem fog megváltozni soha, bármi is történjen körülötte. Magadat kell átprogramozni, hogy el tudd fogadni, ő ilyen. Próbáld azt nézni, hogy mitől lett ilyen, gondolom kiskorában senki nem figyelt rá, vagy valami hasonló miatt alakult ki nála ez. Hagyd rá, ne veszekedj vele, mert úgysem érsz el vele semmit. Én anyám is hasonló, ezért tudom, hogy felesleges szélmalomharc. Én még adom alá a lovat “emlékszel anyu, te mondtad előre, hogy ez lesz” és akkor tök boldog szegénykém. Ez van, néhányunknak ilyen anya jutott, de nem akarnak ők szántszándékkal bántani, csak nekik is van valami feldolgozatlan lelki mizériájuk. Ezt csak elviselni lehet, átprogramozni őket soha. Kitartás.
2018. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"Tedd magad az ő cipőjébe." (Ezt így mondják angolul.) Más embert nem tudsz befolyásolni, pláne nem más "ellen" tenni. A helyzetet csak oly módon tudod jobbá tenni, ha te változol. Olyan a család, mint egy lufi: ha benyomod egy pontján, kitüremkedik egy másikon, mert az élet egy rendszer, minden mindennel összefügg. A saját gondolkodásodat változtasd meg: keresd meg a magyarázatot, hogy mért viselkedik úgy, ahogy, megérted, és már a megértéstől elviseled. Pont a helyzete miatt viselkedik úgy (valószínűleg eredendően hajlama is van rá meg valószínűleg ugyanazt csinálták vele az ő szülei), a fizikai tehetetlenségét csak úgy tudja ő maga elviselni, ha legalább szellemileg fölényben érezheti magát. Ezért a helyzetért, defektusért őt sajnálni érdemes, nem haragudni rá. És ha megérted, átlátod, hogy nem a te tehetségtelenségéről szól a verbális agressziója, hanem a saját nyomoráról, akkor túl tudsz lépni rajta, lepereg rólad, meg se hallod, nem érdekel. Nem kell vele vitatkozni, mert a dolog nem az adott témáról szól, hanem a győzelemről. És ha ő azt tapasztalja, hogy ráhagyod, akkor egyrészt egy kicsit magabiztosabb lesz, nem lesz szüksége a saját képességeinek a folyamatos bizonygatására, másrészt nem is lesz érdekes neki a kakas (pardon: tyúk)viadal. És lassan abbahagyja, legalábbis csökkenti. Hihetetlenül szeretetre vágyik, csak pont az ellenkezőjét csinálja. Szeretetet, elismerést kell adni neki, bármilyen nehéz. Aztán egyszercsak már nem lesz nehéz, mert meghálálja a helyzet változása. Ez olyan, mint amikor a hiperaktív gyerekeket stimulánssal kezelik. Működik.
2018. ápr. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!