Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan agresszív sok...

Miért olyan agresszív sok vallásos ember?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egy átlagos hívő, erőszakosabban, tapintatlanabbul viselkedik, mint nem hívő tára. Ez miért lehet?
2018. ápr. 25. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért mert érzékeny pontjukat bántják. Bármelyik ember szeretteit ha sokat bántják, akkor előfordul, hogy indulatosan reagálja le az illető. Még rosszabb, hogy általában úgy teszik ezt, hogy nem is ismerik azt a valakit akit bántanak. Emiatt olyan, mintha alaptalanul és szándékosan kiforgatnának tulajdonságokat, ami komolyan fájni tud a másik embernek. Ugyanakkor azokat is megértem akik ebből nem sokat fognak fel, és nem értik miért baj, ha csak kérdeznek. Nem értik azt sem, hogy rosszul kérdeznek. Nem mindenki, de valaki rossz szándékkal is teszi ezt. Bárki akivel gyakran bánnak így átmehet erőszakosba. Próbáld ki az utcán minden szembejövőnek anyázni. :D
2018. ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nemcsak a vallásossággal kapcsolatban tapasztalok nagyobb agressziót, erőszakot, hanem úgy általában. Bár van egy olyan része is, hogy ők gyakran kinyilvánítják lenézésüket azokkal kapocsaltban, akik nem, vagy más vallásúak, mint ők. Vagy olyat, hogy ők felsőbbrendűek a vallásuk miatt.
2018. ápr. 25. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hát szerencsére nem ilyen vagyok..


még a saját vallásomban is sokan gőgösek, elutasítóak..


és soha nem védem őket ebben..az ő dolguk


egyébiránt sokszor elég kibírni cérnával..


múltkor:


-van egy vállalkozásom és nem volt az üzletben pár napig egy termék (önhibámon kívül)


-bejön a fószer, vhonnan tudta, hogy járok vasárnapi istentiszteletre


-nekem esik, hogy "azert nincs mert túl sokat voltál templomban"


-kicsit vártam azt annyit mondtam neki "nem eleget"


nincs értelme a vitának..akkora szakadék van két vallásos felfogás közt is hogy könnyen kapod meg ok nélkül a másiknak járó pofont

2018. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pont így látom ezt: [link]


Nem találtam magyarul. A lapos mellbimbósok és a hegyesmellbimbósok verik össze egymást, a csaj meg mondja, hogy dehát tök egyformák vagytok, a kisfiú meg azt mondja, hogy látszik, hogy ez az első fajháborúd...

2018. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert ők is emberek, benne van a természetükben. Az, hogy mellette vallásosak, az csak véletlen egybeesés.


Ismerek olyat, aki erőszakosabban, tapintatlanabbul viselkedik, mert alapjáraton nehezebben jön ki olyanokkal, akik más véleményen vannak. Mellette vallásos.


Nem a vallásból jön a természete az ilyen személyeknek.

2018. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb ember azért vallásos, mert túl egyszerű ahhoz, hogy önálló gondolatai legyenek. A vallás pedig csőlátást eredményez általában.
2018. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!