Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit éreznél, ha valaki miattad...

Mit éreznél, ha valaki miattad ölné meg magát?

Figyelt kérdés
Sajnálnád az illetőt? Lenne bűntudatod?

2018. ápr. 25. 21:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nagyon speciális esetnek kéne lennie hogy magamra vegyem. Ha teljesen normális interakciót fojtatok az illetővel, de ő rosszúl reagál rá (például valakivel szakítok vagy elutasítom és emiatt felköti magát) azt nem venném magamra. Az ilyen emberek időzített bombák. Teljesen mindegy hogy ma én vagy holnap valaki más adja a szikrát véletlenül.

Amúgy szándékosan meg nem zaklatok senkit. Emellett gondolom magam annyira inteligensnek hogyha valakinek úgy mászok bele az életébe hogy nem veszem észre, de neki sok akkor ha ezt megemlíti nekem akkor nem folytatom tovább. De ilyenre nem volt még példa.

2018. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy valaki egy másik ember miatt ölné meg önmagát, igazából!


Akik ilyeneket mondanak, hogy megölik magukat miattad, csak zsarolásból teszik, illetve elég labilis személyek. Csakis önmaga miatt lesz valaki öngyilkos, mivel olyan mély szintre kerül, de másokat hibáztatni midig könnyebb.

2018. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi lenne az ok.

Ismerek egy lányt, aki miután szakított a barátjával, az öngyilkosságot követett el. A lány teljesen kikészült, végül pszichológushoz küldték, akivel együtt sikerült elfogadnia, hogy 20 évesen nem maradhatott együtt valakivel csak azért, hogy a másik ne ölje meg magát.

Egy rokonomat folyton azzal zsarolja a férje, hogy ha el meri hagyni, öngyilkos lesz. Ez a rokonom inkább vele marad, mert nem bírná elviselni a terhet, ha a férje eldobná magától miatta az életét. Tök jó, mert így ketten szenvednek. Mi azt tanácsoltuk neki, hogy cuccoljon el tőle és vissza se nézzen, de a lelkiismerete otthon tartja.

Én könnyen beszélek, mert nem kerültem még ilyen helyzetbe, de biztos, hogy nem maradnék együtt valakivel azért, mert öngyilkossággal fenyegetőzik. Ha ilyen mégis megtörténne, mindent megtennék azért, hogy feldolgozzam és ne rossz lelkiismerettel éljem az életemet.

2018. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!