Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tifelétek is divat lett...

Tifelétek is divat lett mentális betegnek lenni?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok.

Szociális fóbiám van.

Pánikbeteg vagyok.


Ezeket napi minimum háromszor hallom/olvasom. Kérdezem ki diagnosztizált, mikor, hova jársz orvoshoz, milyen kezelést kapsz, erre a válasz rendszerint “jaaa, nem voltam soha orvosnál, csak én úgy gondolom. Mikor és hogyan lett ekkora divat a mentális betegség, hogy hazudnak róla? Régen szégyen volt, most meg csak úgy vagdalkoznak vele, de miért terjedt el ennyire ez a buta szokás?


2018. ápr. 25. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Mert egyszerűbb az orvosok és gyógyszerek mögé bújni, mint vállalni: "Az én hibám!"
2018. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

A depresszió az népbetegség napjainkban és valós.

Az utóbbi kettő ritkább, de azok is valószínűleg egyre gyakoribbak.

2018. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen társaságban szeretsz mozogni, meg miket olvasol, de én nem tapasztalok ilyeneket.
2018. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Te vagy az a madár, aki múltkor azt kérdezte, hogy a pszichológus kamu szakma-e?
2018. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
miért szégyen az, hogy beteg az ember? az a szégyen, hogy gúnyolódunk rajtuk ahelyett, hogy segítenénk.
2018. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Ez nem divat, hanem egy gén hiba, genetikai selejtesség.


Olyannyira nem divatos, hogy munkából, szakmából is kizárnak, ha ilyened van.

2018. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Hajlam sok emberben van rá, mégse lesz mindenki az.

Túl sok inger éri az embert, amit nem biztos, hogy fel tud dolgozni, a mi kis szorongó társadalmunkban sokan lesznek mentális betegek.

A depressziósok jól titkolják egyébként, hogy azok.


#1 attól, hogy elismeri, még kell a segítség, akár a gyógyszer is, nem feltétlen hibáztatom érte azt az embert, aki antidepibogyót szed.


Szerintem ez a hormonzavaros tiniknél divat max, esetleg a celebvilágban emelik ki. Az átlag felnőttek nem mondják el másoknak, csak ha nagyon közel van ak egymáshoz.

2018. ápr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Segítek picit, mert látom, hogy sokan nem tudták megérteni a kérdést. Átfogalmazom akkor.


Miért mondják sokan, hogy depressziósak/pánikbetegek/akármicsoda mentális betegek, hogyha soha nem voltak orvosnál, nem diagnosztizálta őket senki? Ez így érthető? Mintha totál laikusként azt hangoztatná valaki, hogy neki mondjuk hasnyálmirigy gyulladása van, holott orvosnál sem járt, és ő maga sem az. Sikerült így átadnom, hogy mit szeretnék megtudni, vagy fogalmazzak még ennél is egyszerűbben?

2018. ápr. 26. 00:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz,hogy valakinél pl a szociális fóbiát diagnosztizálják több,mint fél éve fenn kell állnia.


Egyébként ezeket a betegségeket könnyű keverni vagy félrediagnosztizálni,a mentális betegségek kézzel nem foghatóak,csak a páciens elmondása alapján állítanak fel diagnózist.


Engem inkább az zavar,amikor tájékozatlan emberek dobálóznak ezekkel a kifejezésekkel.


A depresszió pl nem az,amikor valakinek rossz napja van,vagy rossz jegyet kapott.

Ismerek olyan embert,aki olyan mély depresszióban van,hogy évek óta szinte fel sem kel a székből,egész nap ül,dohányzik,elhanyagolta a higiéniai dolgokat.


A pánikbetegség nem az,amikor valaki egy fontos esemény előtt izgul(pl vizsga).A pánik váratlanul is rátörhet az emberre.


A szociális fóbia pedig nem emberundort jelent.

Enyhe fokozatiatól az elég durváig vannak példák.

Vannak,akik pl nem szeretnek nyilvános tömeg előtt szerepelni,pl nagy tömeg elé kiállni és beszédet mondani.

Mások pedig mondjuk tartós szorongást éreznek emberek közelében.


Én szociális fóbiás vagyok,hosszabb időre(pár óránál tovább)nem tudom elhagyni az otthonomat.

Ha egy autó elhalad a házunk előtt,nyugtalanságot érzek.Vagy,ha csörög a telefont,elkezd verni a szívem.Ha idegen jönnek a lakásomba,akiket nem én hívtam,nem érzem jól magam.


Egyáltalán nem divatos,és nem kellemes betegségek.

És,ahogy egy előttem lévő írta,sokszor munkaképtelenséget okoz.

2018. ápr. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Netről kiolvasnak két szünetet és diagnosztizálják magukat

Nekem egy ismerősöm akarta belém beszélni és kimondani velem hogy depressziós vagyok. Gondolatban elküldtem az anyjába .Ez nem így működik ,ilyesmit orvos diagnosztizál.

2018. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!