Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kutyám okosabb ilyen szempon...

A kutyám okosabb ilyen szempontból nálam, meg a legtöbb embernél?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sokszor, sokféleképp bántalmaztak, amit tudatosan igyekeztem legyűrni, sok munkával feldolgoztam, túlléptem rajta. Viszont a mai napig (40 vagyok már) ha hirtelen nyúl valaki felém, odakapom a kezem.


És van egy mentett kutyám, aki rettegett, amikor felé nyúltam, évekig összerezzent a váratlan simogatástól, olyan volt mint én. Viszont 6-7 év alatt nyom nélkül “kikezeltem” nem egyszerűen nem fél semmitől, de mintha kicserélték volna, hülyéskedik, felszabadult, nyugodt, kiegyensúlyozott... nyugodtan csapkodhatom a seggét egy plüss játékkal, vigyorogva elkapja és rohangál vele, szóval semmi nyoma a régi, mindentől félő, szomorú szemű kis nyominak.


Én, és a legtöbb lelkibeteg ezt miért nem tudjuk vajon megcsinálni, miért ragadunk bele a nyomorunkba, miért nem tudjuk elfogadni, hogy régen rossz volt, de vége van, most jó, már nem kell a régi dolgok miatt nyűglődni? Lassan 30 éve nem bánt engem senki, mégis a frászt kapom, ha a férjem hirtelen hajol oda puszit adni. Ezt hogy lehetne eltüntetni végre?


2018. ápr. 26. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert nem feldolgoztad hanem vissza fojtottad


Ha feldolgozod akkor elmulik

2018. ápr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyerekkori beidegződések adják az egész személyiségfejlodes alapjait.

Pszichilogusok is csak önuralomra vagy a serelmek kezelésében tudnak segiteni de megszuntetni lehetetlen mert ezekre az alapokra épülnek rá az uj es ujabb 30 évnyi tapasztalatok/reakciok/reflexek is.


Nezd pl a szexualitast. A legtobb ffi impotenssége ott kezdődött hogy az anyjárol a leválasztasi folyamatban serult vagy az anyja nem is szoptatta. Nah ezt kezelje ki egy pszichologus


Ugyanez van mindennel. Az egesz személyiseg aki te vagy felnotten, a gyerekkorbol taplalkozik.


A bántalmazott gyerekekben nem a védekező reflex marad meg(ezert erdekes hogy ezt emlited)hanem vagy martir tipus lesz akin mindenki atgazol mert ezt váltja ki az emberekbol tudatlanul, vagy ő maga is agresszor lesz ha hasonult a mintaval azaz elhiszi hogy megérdemelte es masok is megerdemlik, konfliktuskezelesi modszer lesz nala a bantalmazas.



Ugy kepzeld el a gyerekkort mint a piramis also fokait. Ahhoz hogy kikezeljenek a rá épult azaz vele összefuggesben allo összes evtizedeknyi lepcsot tömbönkent le kellene bontani alapokat megvaltoztatni hogy aztán az összes kőtömb ujabb reflexekkel menjen rá, magyarán az egesz életedet gyerekkorig ki kéne törölni es ujrakezdeni gyerekkent normalis gyerekkorral.

Ok okozat elve.

Pelda az osszefuggesrol

Ha gyerekkorban azt lattad hogy munka miatt hanyagolnak eleve utalod a munka fogalmat

Ha üvöltve hajtanak tanulni akkor a tanulast is

A barataid drogosak zullottek lesznek

Nincs nőd

Felnosz es csöves vagy


Minden egyes lépés összefugg az elozovel

Tehat nem csak a gyerekkorod kéne kicserelni hanem az összes addigi lepcsot is.

Gyerekkent jo szülők

Tanulashoz motivacio

Más kamaszkori közösseg es kapcsolatok

Párkapcsolatra képesség

Felnőtten normal elet


Az emberi agyi idegpalyak is igy alakulnak ki ahogy minden apro lepcso az eletedben egymasra fonodva. Ember azt ki nem fogja soha bogozni.


Mivel a kutyák szemelyisegfejlodese es agya nem ilyen komplex rendszer es kevesebb az idegpalya csak az az aktiv rendszer amiben épp él. Amugy idegenekre hogyan reagal ha nem vagy ott es idegen helyen van? Orvossal hogy áll?

2018. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert az emberek, gondolkodnak, taktikáznak egymással szemben. Egy kutya majdnem mindig aranyos (mert szőrös), szerethető, az emberekre ez egyáltalán nem jellemző. A kutya szerencsére csak a gazdájával foglsalkozik, míg az embernek akarva-akaratlanul más emberekkel is kell foglalkoznia.
2018. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jarjal durva full kontakt kuzdosport edzesekre. Akkor leszoknak a hirtelen mozdulatokrol korulotted :D

N

2018. ápr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet.
2018. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!