Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha találnál...

Mit tennél, ha találnál moziban, utcán stb egy pénzzel kitömött pénztárcát? És mekkora szíved lenne visszaadni a tulajának?

Figyelt kérdés
A tulajdonosa egy nagyon idős ember,a pénztárcában pedig kb 800 ezer Ft összeg van. Az idős néninek/ bácsinak ez az összes megtakarítása, és ezt sírva meséli el a híradóban, az egész országot bejárja a hír, 2 napig erről szól szinte minden. Visszaadják a pénzt, vagy letudod annyival, hogy úgyis gyűjtésben kezd az ország, és hamar összejön neki a pénz újra? Ekkor is van a legtöbb emberben minimum egy pici bűntudat, ami arra késztetheti, hogy visszaadja a pénzt.
2018. ápr. 29. 19:07
 1/8 A kérdező kommentje:

* visszaadod a pénzt

* gyűjtésbe

2018. ápr. 29. 19:08
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát tévét nem nézek, híreket pedig nem olvasok, szóval nem tudnék róla, hogy kié a pénztárca.

De, ha addig nem költöttem el mindet, a maradékot visszautalnám neki, ha gyűjtésbe kezd az ország, ha valahogy mégis tudnék róla.

2018. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi pénzt találnék, rendesen összesz@rnám magam, sokkal gyávább vagyok én minthogy ellopjam valaki egy millióját. Az első gondolatom az lenne, hogy leadnám egy erre alkalmas helyen.


Gondolj bele, lekapott valami kamera, aztán hajnalban arra ébredek, hogy 6 kan veri az ajtómat.


Ha el is vinném, mert pillanatnyilag megőrültem, és az elveim sem funkcionálnak, a hírek láttán a bűntudatom úgyis visszaadatná velem.

2018. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pénzt eltennem, iratokat visszaadnam.
2018. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Férjem talált egy pénztárcát. Iratok nem voltak benne, csak 20 000 ft. A pénzt kivette, a tárcát kidobta egy kukába. Hogy- hogynem, még aznap keresték a rendőrök. Végül a munkahelyéről vitték el.
2018. ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én találtam nagy összegű kp-ét sok évvel ezelőtt, még a válság idején. Semmilyen irat nem volt benne/közte. Napokig csak néztem otthon. Nagyon furdalt a lekiismeret. Akkor már hosszú ideje nem volt munkám, az albit is azért tudtam kifizetni, mert mindent eladtam már jófogáson és vaterán. Már szinte semmim nem volt csak a mosógép meg pár konyhai eszköz. Iszonyatosan le voltam gatyásodva. Üres tesztát ettem naponta egyszer stb. Nagyon rossz volt. Aztàn kb egy hét múlva jött a tulaj a bérleti dijért. Sajnos ebből a pénzből fizettem ki. Ez volt a válsztóvonal. Onnantól kezdve magaménak éreztem. Rendesen tudtam enni, vettem magamnak meleg cipőt és ruhákat. Vettem bkv bérletet és nyakamba vettem a várost munkát keresni. Végül sikerült munkát találni. A pénz jelentős része megmaradt. Amúgy kicsivel több, mint másfél milliót találtam. Nekem ez a pénz szó szerint az életemet mentette meg.
2018. ápr. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, ne aggódj, aki pénztárcában elhagy másfél milliót, annak van még ott bőven pénze, ahonnan az jött. Szóval nekem egy percig se lett volna lelkiismeret furdalásom, nem ám, hogy 1 hétig..
2018. ápr. 30. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki elhagy másfél milliót, az így járt... De még aki 800 rongyot, az is, és nem érdekel, ogy középkorú, tini vagy idős az illető


Amúgy híradót nem nézek, tévénk sincs, szóval nem is tudnám, kinek kéne visszaadnom, így megtartanám. Ennyi.

2018. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!