Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom megváltoztatni...

Miért nem tudom megváltoztatni az embereket?

Figyelt kérdés

Sokféle embertípussal találkoztam az életben..

Pszichopata, nárcisztikus, Önbizalomhiányos stb... Mindenféle lelkibeteg ember... Annyira de annyira próbáltam velük törődni, magamat is háttérbe szorítva, szerettem volna ha érzik, hogy nincsenek egyedül a világban, igenis van aki szereti őket stb.. Mégsem jártam soha sikerrel... Miért van ez? ..


2018. máj. 1. 19:01
1 2
 1/15 Mádár0218 ***** válasza:
100%
Ne akarj megváltoztatni senkit ha csak ő nem akarja, mert nincs értelme, egy időután iedegesíted vele, másrészt akkor fog csak megváltozni valaki ha ő maga akarja
2018. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért mert képtelen vagy felismerni, hogy a pszichopata nem csak egy lelkibeteg, a pszichopatizmus mentális rendellenesség, egy karok nélkül született gyereknek sem tudsz karokat növeszteni csak azzal, hogy vele vagy.

Egy nárcisztikus személyiségzavarossal megint csak ez a helyzet, főleg, hogy őt ellenben a pszichopatával sosem fogod ráébreszteni arra, hogy baj van.

2018. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mert magadon segíts elsősorban, ez a fő feladatod. Mások életébe beleavatkozni már ellentétben van az elemi erkölcsi szabályokkal is.
2018. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem eroszakosan probaltam megvaltoztatni... Csak ereztetni a masikkal hogy mennyire szeretem es egyutterzek vele, ittvagyok neki, en nem hagyom el , nem bantom stb..
2018. máj. 1. 19:07
 5/15 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Fűrészt!

Valamelyik résznek az a végső tanulsága, hogy nem menthetsz meg senkit, mindenki csak saját magát mentheti meg.

Abban a részben ki van fejtve, hogy miért.

2018. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi 5os láttam már a fűrészt, igaz a végére nem emlékszem megnézem majd ma :))
2018. máj. 1. 19:20
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadod el olyannak amilyen akkor eleve nem szereted kulönben nem akarnád megváltoztatni.

Pelda aki kidobja a párját mert az nem tudja letenni a cigit. Akkor tul.képp szeretted?

2018. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szoval amikor pl összejöttetek megigerte hogy majd leteszi. Nem sikerült. Kidobod.

Élő pelda megtortent eset.

Szoval az illető szerette x-et?

2018. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Miért nem tudom megváltoztatni az embereket?" Valószínűsítem, hogy nem értesz hozzá. Példát is mondok a hozzá nem értésedre: nem ismered fel, hogy csak az ő előzetes beleegyezésükkel és együttműködésükkel lehetne ezt megtenni. Feltetted magadnak már a kérdést, hogy mi a célod az emberek megváltoztatásával?


"Sokféle embertípussal találkoztam az életben..

Pszichopata, nárcisztikus, Önbizalomhiányos stb... Mindenféle lelkibeteg ember... Annyira de annyira próbáltam velük törődni, magamat is háttérbe szorítva, szerettem volna ha érzik, hogy nincsenek egyedül a világban, igenis van aki szereti őket stb.. Mégsem jártam soha sikerrel... Miért van ez? .." Az, hogy mások megváltoztatását sikernek tartod, hogy érted? Ők élnek valahogy, valamilyen fel nem ismert szabályrendszer és cél szerint, ezt te egy általad ismert okból nem tartod megfelelőnek, és utána megkérdezésük és beleegyezésük nélkül megpróbálsz beleavatkozni. Ha elérsz valami változást rajtuk, te ezt sikernek nevezed. Világosíts fel, miért siker ez. Ha nem tetszik a szomszéd kocsijának a színe, odamégy éjjel, és átfested?


Van itt számodra egy szócikk, hogy jobban értsd az emberek működését:

[link]


Illetve javaslom, fogadd el, hogy az emberek szeretnek boldogtalanok lenni. Szeretnek szenvedni.


Az, hogy szereted az embereket, rád igen jó fényt vet. Szükséges, de nem elégséges a célod eléréshez.

2018. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amikor valaki beszűkült állapotban van, akkor csak a saját igazukat tudják. Lehet, hogy nem tutujgatás kell az embereknek, hanem mint a Csernus-féle megmondani a frankót. De ne próbáld ki, ha nincs megfelelő képzettséged hozzá! Az már jó, ha 1 emberrel pici sikert érsz el. Sajna nem lehet a világot tökivé tenni, de megpróbálni megkell tenni. ha van valaki mellettük, az már jó dolog, de ennél több kell: újra önállóvá tenni ezen embereket. Nekem az egyik kedvenc filmem "A jövő kezdete". Sokáig hittem, hogy jót tenni jó. Biztos, de nem Mo.-n:(.
2018. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!