Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki csak márkás ruhákban érzi magát jól?

Figyelt kérdés
Van egy barátom aki ilyen "márkab*zi" és ő azt mondta, hogy ő csak márkás dolgokban érzi jól magát. Megkérdeztem tőle, hogy "de miért?" és azt válaszolta, hogy ezt én nem fogom megérteni, mint ahogy ő sem érti meg a vegánságomat (az vagyok) Pedig szerintem a kettő azért különböző. Valakinek van még ilyen ismerőse?

2018. máj. 2. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel akar menőzni.
2018. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
lehet, hogy maganak sem vallja be, de kell neki hogy kicsit felsobbrendubb legyen masoknal, es azt hiszi , hogy a ruhadarabokba vart markajelzesek megadjak a jogot, hogy tobbre tartsa magat masoknal. ( mert hogy legalabb penze volt ezeket megvenni, ezzel is tobb, mint aki nem kolt ilyenre.)
2018. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert az ilyen ember az sznob. Felsőbbrendűnek akarja érezni magát a többiektől, de ez valóban belülről fakadó kemény önbizalomhiány. Az ilyen ember azt érzi, hogy ezzel magára vonja az emnberek figyelmét mert az gondolja, hogy a kirívó cuccai nélkül egy mégnagyobb senki lenne.
2018. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

En is csak markas ruhakat hordok, es nem erzem magam kicsit se felsobbrendunek...

Olvassatok is azt a sok istobasagot amit osszehordtok, vagy jol esik a frusztraltsagotokat ide okadni?

2018. máj. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Azért “márkás” és “márkás ruha között rengeteg különbség van.

Márka a H&M, New Yorker, C&A is az Adidas, Calvin Klein, Gucci mellett.

Ma már több márkás ruhát gyártanak, mint márka nélkülit.

Ezekkel max. a Kínában lehet összefutni. Plázás áron árulják a prortékáikat, de már amikor belép az ember, megcsapja egy undorító tipikus “Made in China” szag.

Én nem vagyok márkab*zi, de nekem fontos, hogy kötődjek a ruháimhoz, mindegyiknek legyen egy története, és hosszú távon tudjam őket hordani.

H&M, C&A üzletekből helyből nem is vásárolok, mert egyáltalán nem tartom etikusnak azt, hogy megveszek egy felsőt, nem telik el két hónap, és már úgy néz ki, mint egy negyven éves rongy. Kinyúlik, elszakad, elszíneződik, és már csak arra lesz jó, hogy kidobd, és rohanj a boltba egy újért.

Azt már betegesnek tartom, hogy valaki csak egy pólóján virító Gucci felirattal tartja magát embernek. Úgy viselkednek, mint a majmok: azt hiszik, hogy annyival érnek többet más embereknél, mint amennyibe a ruhájuk került.

2018. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amugy szerintem ebben nincs semmi, hog, valaki markas ruhakat hord. Egyszeruwn sokkal tobb penzed ha van, akkor most tenyleg nem nagyon szamit hogy most ketezer vagy 20ezer az a polo... Nem nagyon leszel tole se szegenyebb se gazdagabb. Mig aki keves penzbol gazdalkodik, nyilvan meg kell hogy nezze az arakat. En is voltam csoro gyerek en is jartam 1000 forintos poloban, s bizony orultem neki hogy volt, teljesen normalis tiszta ruham volt mindig. Anyukam egyedul nevelt. De csak sikerult lediplomaznom, aranylag sok penzt keresek, ha megtetszik egy dragabb ruhaegveszem... Azert gyakran a markas ruhak jobb minoseguek. Puhabb anyag, surubb szoves, gondosabb varrasok. Egyszeruen jobb erzes tud lenni egy minosegibb ruhaban lenni. De soha nem ereztem hogy most ettol tobb lennek mint mas. Egy elethelyzet hogy epp mennyi penzed van, es persze hogy a leheto legjobbat akarja maganak mindig az ember. Ebben nincs semmi. Persze mindenki szamara mas a fontos. Pl egy kollegam baratom ugyanabbyit keres kb mint en, nem igazan vasarol draga holmikat. Tenyleg kinek mi.
2018. máj. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk igen, logikus, ha van pénzed akkor inkább megveszed az eredeti olasz, francia minőségi darabot, mint a kínait vagy bármit amit ázsiában gyártanak.

Viszont én a kommentemben inkább az olyan típusú emberekről beszéltem (csak elfelejtettem odaírni) akiknek semmi pénzük sincs, csórók, és ráadásul tartozásaik is vannak mások felé, és a ruha árát nem félretett pénzből fizeti ki, hanem inkább kölcsön kér mástól, hogy a drága márkás holmijaival villoghasson. Na az ilyen ember szánalmas és nevetséges.

Nekem volt egy munkatársam, normál keresete volt, erre az összes pénzét elverte több százezer forintos ruhadarabokra, hogy felvághasson az ismerősei előtt. De már olyan szinten márkás volt minden egyes cucca amit rajta találhattál, hogy kirívó és mellette irritáló is volt. Ezalatt persze hozzám meg a többi kollégájához jött, hogy adjuk már neki 50 ezer ftot, mert nincs pénze a vonatjegyet megvenni, hogy haza mehessen. A szobájában több éve egy matracon alszik. Előző héten meg vett magának egy márkás sapkát 60 ezerért. Szerinted az ilyen embert komolyan lehet venni?

2018. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jelen esetben egy 15 éves fiúról volt szó
2018. máj. 4. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!