Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nehezemre esik a köszönés...

Nehezemre esik a köszönés idegeneknek. Hogyan lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Egész életemben ezzel a problémával küzdöttem, lassan 21 vagyok, szerencsére ma már nem olyan rossz a helyzet, mint régebben. Azzal nincs problémám, ha az ismerőseimnek (pl egyetemi szaktársaimnak, koliban az embereknek) kell köszönnöm. Azzal sem, ha hivatalos helyre megyek, mondjuk ügyeket intézni vagy a bankba, mert ott tudom, hogy a "jó napot kívánok" a megfelelő köszönés. Azokban a szituációkban van bennem egy szorongás kiskorom óta, amikor mondjuk a szüleimmel vagy ismerőseimmel megyek, és az ő ismerőseikkel, barátaikkal találkozunk. Ők nyilván ismerik őket, úgy köszönnek nekik, hogy "szia/sziasztok", én meg csak ott feszengek, hogy hogyan köszönjek, mi lesz ha nem azt várják tőlem, ahogy köszönnék. Valahol tudom, hogy nincs semmi gond, ha rosszul köszönök, legfeljebb kijavítanak, de mégis teljesen be vagyok feszülve az ilyen helyzetekben. Ha esetleg valaki átélt hasonlót, nektek mi segített? Nem akarom, hogy rosszat gondoljanak rólam, mert kínomban csak halkan motyogom valakinek, hogy "heló".
2018. máj. 6. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Huh, velem ugyanez van. Én már 22 elmúltam, de még mindig fennáll. Nekem is kiskorom óta van. Szerintem ez a szociális fóbia egyik "fajtája", tünete. Én sokszor kerülőúton megyek haza, ha látom, hogy az utcánkban beszélgetnék a szomszédok kint, mert annyira utálok úgy emberek előtt elmenni, hogy tudom, hogy köszönnöm kell nekik.
2018. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 nem hinném, hogy szociális fóbiám van. Tény, hogy a személyiségemből adódóan csendes, visszahúzódó vagyok, nehezen teremtek kapcsolatot másokkal, de ez még nem "fóbia". De még ha az is, az nem segít, ha elzárkózom a probléma elől.
2018. máj. 6. 10:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért tisztáznod kell magadban,hogy ezzel semmit sem rontasz el,legfeljebb a nagyon öregeknél,akik kivívják maguknak a "tiszteletet".

Köszönj,ahogy tetszik,felnőtt ember vagy,ha a kisugárzásod is olyan,akkor nem veszik zokon,ha letegezik őket.

Már a felnőtt emberek közé vagy véve.

Küzdjed le ezt a gyerekkori kényszert,és világosítsd magad fel,hogy nem múlik ezen semmi.

És legyél magabiztos,felnőttes húzásra vall,de ne arrogáns,hanem kicsit ilyen úriemberes,aki várja,hogy tűri-e Juli néni a tegezést/magázást.

Nyilván ha olyan embereknek tűnnek,akik barátságosak,azokat tegezheted.

Akik meg karót nyeltnek tűnnek,azokkal meg magázódsz.

Habár inkább az előbbit használd akkor is.

2018. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!