Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki még egyetért?

Ha valaki még egyetért?

Figyelt kérdés
12/L vagyok és már elegem van abból, hogy a korom alapján ítélnek meg. Mindig azt mondják:"Te még kicsi vagy hozzá!'" Pedig én mindig úgy éreztem, hogy a koromhoz képest érettebb vagyok. Kinézetre is 16 évesnek néznek. Meg sokszor hallok olyan példákat, hogy: "a 12 éves lányok bla bla bla.." Már komolyan mondom elegem van abból, hogy az emberek a koruk miatt ítélnek meg másokat. Az osztálytársaimmal se tudok lenni, mert folyton olyat "játszanak" amit egyszerűen egy 5 évesnek tudnék elképzelni. Tudom mit hisztek.."ez a lány éppen abban a korban van amikor azt hiszi az egész világ ellene van". De nem...Közel sem. Ennek semmi köze a pubertáshoz. 16 évesek szerintetek barátkoznának velem, ha nem lennék "fejlettebb"? Ti is éreztek/éreztetek ilyet? Kíváncsi vagyok!

2018. máj. 6. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbbet elhangzó közhely a tinédzser korban az az "érettebb vagyok a koromnál". Ha valaki érettebb a koránál, az a tetteiben, gondolkodásában, viselkedésében eleve megnyilvánul, és nem kell jelszóként a szlogen mögé bújnia.


Az utóbbi generációk eleve hamarabb és egyre hamarabb érnek (ezért is néz ki mindegyik úgy mint egy mini felnőtt, mikor kilöki a dekoltázst, meg felrakja a sminket, de este 8-kor már küldi ágyba őket anyu, mert még általánosba járnak), a generációs nyomás pedig rajtuk van hogy minél több mindent minél fiatalabban akarnak megérni, nehogy lemaradjanak vagy kimaradjanak valamiből. Nem véletlenül lett a beleegyezési korhatár a 12. évig letolva, ahol büntetlenül szexelhet egy 12 éves lány egy 17 éves fiúval.


A másik oldalról pedig a szlogen megint jó egónövelő dolog, hiszen mégis csak jobb úgy megfektetni egy 13-14 éves gyereket, hogy tele van beszélve az agya azzal hogy ő már sokkal érettebb mint a korosztálya, így simán megteheti azt amit tőle idősebbek szoktak.

2018. máj. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem így első olvasatra csak a szokásos tinihisztinek tűnik.
2018. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tipikus amikor a 3 éves anya cipojét probálja es ő is felnőttnek hiszi magát.


A korhatar ha le lett tolva az csak az idődebb felet védi hogy ne büntessék ergo ha felcsinál egy 12 eves gyereket es lelép akkor senkinek nem lehet egy szava sem, miert nem vedekezett a gyerek.

2018. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Angyalom 12éves vagy, lehetsz te bármilyen még kislány vagy. Még ha szőrösödsz, menstruálsz és nőnek a melleid. Még akkor is ha hozzá tudsz szólni felnőtt témákhoz. Ne akarj idő előtt felnőni élvezd hogy gyerek vagy és viselkedj is úgy. Ez amit leírtál nagyon általános dolgokat tartalmaz, és az hogy hány évesnek nézel ki szintén nem számít semmit. A 16évesek elég közel vannak hozzád korban de ők azért már kicsit idősebbek mint te, de mivel közel vannak hozzád nem is meglepő ha még keresik a társaságod. De ha ezek zömmel fiuk akkor annyit hagy tegyek hozzá hogy inkább saját maguk miatt mint sem miattad a személyed miatt közelednek hozzád, vagy is a testedhez. Várj még egy kicsit egy pár év és túl leszel rajta, aztán jó hosszú ideig leszel felnőtt és élvezheted minden dolgát.
2018. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én szilárdan hiszek az emberi sokféleségben..


én magam is felnőttként kellett döntsek, gondolkozzak már 13 évesen és nem bántam meg..


ha valaki meg nem tudná ez egy cseppet sem az "újgeneráció" meg a "maifiatalság" sajátja..ez pont, hogy egy ősrégi dolog amikor is 13-14 évesen már férjhez mentek a lányok..én inkább a harminc éves gyerek kategóriát fejleszteném mert az ilyenek mire élnének már meg is halnak

2018. máj. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!