Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez realista kép a társadalomró...

Ez realista kép a társadalomról, vagy túl negatív?

Figyelt kérdés

Én teljesen reálisnak érzem a véleményemet az emberek többségéről, de mindig megkapom, hogy "túl negatív" vagyok.

Szóval, gyűlölöm az embereket. Utálom, ahogy megjátsszák, hogy kedvelik egymást, holott egyik durvábban fejelné meg a másikat. Képmutatóan mosolyognak egymásra, és ha valaki nem az a kedveskedős típus, vagy csak szimplán ratyi napja van, és nem mosolyog vissza, akkor egyből bunkónak tartják.

Utálom, ahogy bámulnak. Mindenkit megnéznek, és ami ennél is rosszabb, hogy utána ki is beszélnek. Tök mindegy, hogy pozitív/negatív dolgot mondanak. Zavaró.

AZ EMBERI OSTOBASÁG. Felháborít, amikor olyan dolgokhoz szólnak hozzá, amiből csak egy kis részletet tudnak. De azért okoskodnak. Mintha elolvasnának egy könyvből egy fejezetet, és ennek alapján elmondják az egész könyv tartalmát. Olyan szavakat használnak, aminek nem tudják a definícióját. Pl: aki nem szeret emberek közé menni, az a nép nyelvén "antiszociális."

Borzasztó naivak, mindent elhisznek, amit a médiában látnak/hallanak/olvasnak.

Ott szúrnak hátba, ahol csak tudnak. Becsapnak, kihasználnak, elhagynak, hazudnak, szembe köpik saját magukat és másokat, nincsenek tekintettel embertársaikra, idegesítőek.



2018. máj. 9. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Egyrészt, meg kellene válogatnod az embereket akikkel körülveszed magad, másrészről csak egy általánosító nyafogás az egész.
2018. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Részben igaz. Erősen általánosítás, hiszen vannak kivételek, de ettől függetlenül a többségre ez igaz, tehát jogosan jelentheted ezt ki.
2018. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy az emberek többsége. Kivételek nyilván vannak.
2018. máj. 9. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A képmutatásban egyet értek, annyi módosítással hogy nem bunkónak tartják szerintem hanem kibeszélik az embert ilyenkor.

A szemük arra van hogy nézzenek vele. Attól, hogy megnézek valakit még nem jelenti automatikusan hogy ki fogom beszélni a háta mögött. Szerintem nincs abban semmi kivetnivaló, hogyha valaki megnéz valakit. Én személy szerint jól tűröm, ha bámulnak, mert tudom hogy aki bámul nem ok nélkül teszi azt, és én ezt győzelemként élem meg. Aztán az hogy ez a szemlélő emberkének pozitív vagy negatív érzést nyújt a látványom, már az ő bajuk.

Az okoskodásról írtakkal maximálisan egyetértek. Én sem bírom azt amikor valaki olyasmiről papol amihez semmi köze. Ezért nem bírom például azt sem amikor megjelenik egy ilyen jellegű cikk és megy a "mocskoslibsi", meg hogy melyik párt milyen retek hogy így meg úgy tönkre tesznek ezt-azt, és így sz.r meg úgy sz.r kommentháború, anélkül hogy bárkinek is konkrét rálátása lenne a történésekre. De még ha van is rálátásuk, nem is próbálják megbeszélni a dolgokat, leragadnak egymás oltogatásánál.


Viszont azért hogy bizonyos pszichológiai dolgokat félreneveznek, vagy egy kalap alá vonják valami mással (ahogy írtad pl. az antiszociálisság. Vagy az hogy a skizofréniát keverik a hasadt személyiséggel) nem róhatod fel nekik. A köznyelvben így terjedt el, ők így szokták meg a használatát, és nem olyan szakterületen dolgoznak hogy szükségük legyen ezeknek a pontos fogalmára. Igaz vehetné a fáradtságot arra hogy ráguglizzon vagy utánakeressen dolgoknak, de szerintem egy 8 órás műszakból hazaérkező melósnak, vagy egy diáknak nem az fog az eszében járni hogy pontosan írjon az ilyesmivel kapcsolatban.


Az is többnyire igaz, hogy megesznek mindent amit a média eléjük tol. Az a baj hogy sok helyről sok információ érkezik, és senki nem tudja hogy mi a biztos és mi nem, de mindenki biztos abban hogy igaza van.


Luke Benztől idézve:

"Az a baj mostanában a közbeszéddel, hogy nincs vita sehol. Van „A” vélemény meg „B” vélemény. Mindenki k..va biztos abban, hogy igaza van, és nem az a baj, hogy senki nem vallja be, hogy nincs igaza, mert azt nagyon nehéz kimondani. Hanem hogy nem is feltételezi, hogy tévedhet."


Van igazság abban is hogy sokan tapossák a másikat, de ez ellen nem tudsz mit tenni. Maximum magadat óvhatod meg ettől azzal, hogy olyan embereket engedsz magad mellé, akikben maximálisan megbízol. Persze ez sem 100% garancia, de a semminél több.


Negatívnak nem neveznélek, de túlságosan felidegesíted magad ezekkel a dolgokkal. Van sok igazság abban amit mondasz. De azzal, hogy olyan dolgokon idegeskedsz amikre nem tudsz befolyással lenni, csak ártasz magadnak. Lazíts kicsit :D

2018. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
politikai jellegű cikk*
2018. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hollófernyiges ***** válasza:
24%
Nem reális. Te egy antoszociális embergyűlölő vagy és ki is mutatod, úgyhogy nem csoda hogy veled szemben elutasítóak. A normális emberek azért barátkoznak is egymással, sőt hellyel-közzel szeretik is egymást.
2018. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Reális kép. Fiatalabb koromban nem így láttam, de ahogy közeledek az ötödik X-hez, egyre rosszabb véleményem van magáról az egész emberiségről. Apám pedig 70 évesen azt kívánta, bárcsak kiirthatná az egész világot. Ükapámról már inkább nem is beszélek...
2018. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én 15 évesen látom így a világot...
2018. máj. 9. 21:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 éves vagyok és én is így látom a világot. Szerintem reális a világnézeted.
2018. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Felháborít, amikor olyan dolgokhoz szólnak hozzá, amiből csak egy kis részletet tudnak."


Én az ilyen kérdések olvasásakor ugyanezt gondolom

2018. máj. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!