Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet kimaradni az olyan...

Hogy lehet kimaradni az olyan társadalmi viselkedési formáktól, amik negatív tapasztalatokkal járnak, amit az ember előre is már megérez, de mégsincs más út?

Figyelt kérdés

Van egy olyan érzésem, miszerint, hogyha az ember rossz irányba halad a céljáért, de mégsincs más út, akkor tulajdonképpen csak azért szolgált erre rá, a szenvedésbe, mert ebbe a világba született bele és mások előítéletei vagy rossz tapasztalatai miatt...


Nem írok példákat, mert sok ember félreértené és menne itt az értelmetlen vádaskodás.



Egyszerűen, az írjon, aki érti mert vele is megtörtént ilyesmi.

Megélt ilyet.

Több tapasztalattal rendelkezik.

Jobban megéri, átlátja, megismerte ezeket.

Szóval, nem kell beleírni azért, csak hogy kopjon a billentyűzet. Maradhat ez a kérdés akár üres is.


2018. márc. 24. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem írsz példákat, nem biztos, hogy egyre gondolunk. Nekem pl a munkahely volt ilyen. Olyan embereket elviselni, sőt, kedvesen viselkedni velük, akikkel az életben nem állnék szóba. Mindezt minden nap megtenni, egy dologért: a pénzért, mert meg kell élni valamiből. Szembemenni az elveimmel, értékrendemmel, vágyaimmal. Megváltoztatta a személyiségemet. De nincs más út, dolgozni kell, örülök, hogy van pénzem, van munkám, sokaknak ez nem adatik meg.
2018. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Mindig van más út. Te választasz.
2018. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Figyu, írhattok példákat is, ki hogy oldotta ezt meg.

Persze választás mindig van, de kockázatos vagy lehet, hogy szoptatósabb.

2018. márc. 24. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem az ilyen lépéseket. Van, aki pont, hogy a menekülés miatt megy bele mégjobban a rosszba, így a vége az, hogy mégsincs kiút.


Kimaradni talán úgy lehet, hogy megerősíti a jellemét, az önbizalmát és minden esetben kimondja, hogy NEM.

2018. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fejlődéshez ki kell mozdulni a komfortzónából, ott zajlik az élet. Ha valami el akarsz érni, akkor bizony gyakran jönnek stresszhelyzetek. Ezzel nem lehet mit tenni.. legjobb tudásod szerint kell átvergődnöd magad a dolgokon, aztán következő esetben már nagyobb tapasztalatt vághatsz neki, nagyobb önbizalommal, jobb eredménnyel. Mert fejlődtél és éltél. Célokhoz vezető úton teljesítjük szükségleteinket, attól kapunk energiát és pozitív érzelmeket.
2018. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a munkahelyes válaszoló. Én annyit teszek a lelki békém érdekében, hogy hétvégén önkéntesként dolgozom egy állatmenhelyen. Mivel szeretem az állatokat, na meg fontosnak tartom, hogy valami számomra értelmes munkát is végezzek, valamit visszaadjak olyanoknak, akiknek szüksége van rá... Ez az én önbecsülésemet is segíti. Hátránya, hogx fennmaradó szabadidőm gyakorlatilag nincs. Mindig valamit valamiért. Szerintem kevés ember van, aki olyan szerencsés, hogy soha nem kell kompromisszumot kötnie.
2018. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!