Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nyugaton valójában előítélet...

A nyugaton valójában előítéletesebbek lennének, mint itthon?

Figyelt kérdés

Van egy török kebapos ismerősöm, aki élt kint Koppenhágában, de már Pesten dolgozik. Arról számolt be, hogy kint képtelenség az őslakos lakossággal a formalitástól elszakadva hétköznapi beszélgetésbe elegyedni, és ha már nem tipikus tejfel-színű skandináv valaki, csak egy árnyalattal is barnább, akkor fintorognak körülötte, elhúzódnak tőle.


Magyarország neki egy kellemes csalódás volt ahhoz képest, amilyen rasszista országnak leírják nyugaton. Szerinte itt csak a felszínen van, leginkább a politikai retorikában megy a hangulatkeltés, de amúgy minden további nélkül tud haverkodni magyarokkal, teljesen egyenrangú emberként kezelik, sokkal kedvesebbek vele itt, mint nyugaton, és gyakran jár bulizni is a magyar barátaival.


Szerintetek tényleg egy torz kép rólunk, hogy a fejlett nyugathoz képest mi milyen elmaradott rasszisták vagyunk?



2018. máj. 10. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Én Ausztriából úgy látom hogy a török teljesen máshogy állnak a magyarokhoz is, mint pl egy Közel-keleti arab, meg ők is sokkal európaiabbak. A törökök egyébként is vonzalmat éreznek hozzánk az Attila-testvériség miatt. Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom van velük. Volt hogy török taxis az autójában felejtett telómat visszajuttatta úgy hogy bemászkált miatta a T-mobilba és kinyomozta hol lakom.
2018. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
A kérdésre válaszolva, szerintem az előítélet nyugaton és otthon is megvan. De a nyugaton élők maxon tolják a PC-t és még egymás közt is ritkán hangoztatják, nehogy megkapják a náci bélyeget. Mi jobban bevállaljuk.
2018. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez adódhat az alapvető mentalitásbeli különbségből is: a dánok egymáshoz sem túlságosan közvetlenek. A skandinávoknál sokkal nagyobb az ember-ember között illemből betartandó lépéstávolság, mint a déli népeknél. Ha mondjuk egy asztaltársaságban harsányabban elneveted magad vagy spontán megpuszilod a párodat, az felér egy böfögéssel.


Az érzelmeiket nyíltabban kifejező, közvetlenebb déli népeknek ez pedig szándékos rosszindulatnak tűnhet.

2018. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Egy kebabos arabbal nincs bajom.

Olyan munkát végez, amit egy magyar nem tudna(rendesen) elvégezni.

A többit utálom. Egyetemista vagyok, napi szinten van kapcsolatom arabokkal, négerekkel, ismétlem egyetem tehát elméletileg ezek az okos emberek.

De nem, végtelenül buták. De mint a 8 osztályos kis cigánygyerek.

2018. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
# 4 Ezt én is igazolom: BME-én mérnökinfós, afrikai srác a fél ösztöndíját EZO-tévés kuruzslókra költötte, mint valami 80 éves, négyelemit végzett öregasszony.
2018. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet így leírni, hogy nyugat vs. Mo., hanem országonként, sőt tájegységenként, területenként változó. Svédországból pl. inkább azt hallani, hogy hú, de elfogadóak, toleránsak mindenkivel szemben, aki más (onnan szoktak jönni ezek a "wc-t készítettek a nem eldöntött neműeknek" féle hírek folyton... vagy hogy még az is védi az összes arabot, akit egy arab erőszakolt meg stb.).


De Amerikában is pl. vannak nagyon felvilágosult, toleránsabb, sőt akár divattoleráns helyek is, meg vannak az ált. republikánus, patrióta közösségek, ahol mindenki el van ítélve, aki nem keresztény meg fehér,

2018. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as jol mondja. A skandinavok mas mentalitasuak, egymassal is tavolsagtartobbak. Emiatt szoktak nehanyan ridegnek tekinteni oket, de igazabol ha mar osszebaratkoztal veluk, akkor abszolut jofejek. Szoval az ismerosod szarmazasa valoszinuleg nem relevans, nem a szemelye ellen iranyult.
2018. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Magyarorszagrol sem lehet egyseges kepet kapni, peldaul mas egy atlag fovarosi, es mas egy atlag videki ember velemenye.

En videken eltem mindig is, es itt nagyon sokan a sotetebb borszint a bunozessel, az agresszioval es a felelemmel kapcsoljak ossze. Persze azert van aki az adott embert nezi, es nem a borszint, de ok a kisebbseg.

2018. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Az a magyar ember, aki közelebb érzi magát egy mo-i magyarhoz, mint egy külföldihez, az miért lenne elmaradott rasszista??????????????
2018. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!