Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az nagy baj szerinted hogy én...

Az nagy baj szerinted hogy én nem szeretek veszekedni ezért kerülöm a konfliktust itthon is meg a munkában is?

Figyelt kérdés
Pl amikor beszolnak valamit a munkahelyen is lenyelem. De ez igy nem biztos hogy jo mert úgy felidegesit es úgy visszaszólnék csak abbol veszekedés lenne az meg nagyon fárasztó számomra meg idegölő. És ha verekedésig fajulna a dolog na az megrosszabb, kiabalni se szeretek. Szerintetek változzak meg vagy en mar igy maradok?? 26F

2018. jan. 11. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lenne alapból baj, de ezt nagyon könnyű kihasználni ellened. Amúgy ha valójában idegesítenek a beszólások, akkor jobb felvállalni a konfliktust. Ha mindent lenyelsz, az hamarabb kikezd.
2018. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van erről egy könyv, Barbara Berckhan - Verbális önvédelem

Továbbá hasznos tudnivalók a könyvből szedett dolgok alapján, ami ráébreszt bennünk arra hogyan csináljunk hülyét a kártékony kreténekből. Habár nem kell mert már eleve azok:


Gyakran beszólnak, piszkálnak? Tanuld meg kivédeni a verbális támadásokat! (Verbális önvédelem – 1. rész)

[link]


„A veszekedés energiapazarlás!” – Így reagálj, ha provokálnak (Verbális támadások kivédése, 2. rész: Non-verbális védekezés)

[link]


„Nem tudom szó nélkül hagyni” – Így válaszolj a beszólásra, ha nem akarsz veszekedni (Verbális önvédelem, 3. rész: Szóbeli önvédelmi stratégiák)

[link]


Lefagysz, ha valaki beszól? Így reagálj, amikor nem jut eszedbe frappáns válasz (Verbális önvédelem, 4. rész: Két szótagos válaszok)

[link]


Betámadtak? Vágj vissza egy oda nem illő szólással! (Verbális önvédelem, 5. rész: Értelmetlen közmondások)

[link]


Hogyan védekezzünk a nem tárgyilagos kritika ellen? (Verbális önvédelem, 6. rész: Kérdezz vissza!)

[link]

2018. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Baj mert ha egyszer komoly problémád támad az utcán, konkrétan örülni fogsz ha életben maradsz.

Ezelőtt 20-30 évvel nem lett volna nagy probléma ha valaki, férfi létére nem tudja megvédeni magát, de manapság már egy rossz nézés miatt is leütik az embert. Mondhatnám úgy is hogy kötelező kéne hogy legyen ennek a tudása is, egy cigány nem fog kérdezni csak neked megy, egy ittas magyart sem lehet szavakkal leállítani.

25F

2018. jan. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat, utolsó en úgy tudtam hogy pont 20-30 évvel ezelőtt kellett a férfiaknak jól verekedniuk. Akkor meg nem voltak terfigyelo kamerák meg minden isten nyila igy könnyebben ratamadtak az emberre az utcán mint manapság.
2018. jan. 11. 19:56
 5/7 anonim válasza:
Vannak dolgok amiket le kell nyelni, de nem szabad mindent ráhagyni. Én is ilyen vagyok. Aztán összegyűlik és akkor csattan, ez senkinek sem jó...
2018. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha lenne egy erős kereted megtámogatva küzdelmi rutinnal,akkor elég gyorsan rövidre lehet zárni az ilyesmit konfliktus és maradandó frusztráció nélkül.

-befogod a pofádat,vagy telibe verlek kö-csög!-

és ennyi.

olyan mint egy varázsige amivel minden alaphelyzetbe állítható és meg fog hajolni az akaratod előtt a másik 99%ban.

csak ugye ehhez kell lennie egy alapnak,több éves edzésnek lehetőleg ökölvívásnak.

mert ha blöff,akkor csak nevetségessé teszed magad.


szóval amit csinálsz az azért baj mert frusztrálttá,szorongóvá,megalkuvóvá tesz,szégyennel tölt el.

minél kevesebb a kompromisszum annál szabadabb vagy.

ha pedig ilyen alsó osztálybéli közeben mozogsz,ahol folyamatosan kóstolgatnak és frusztrálnak ott a szabadságot a verbális és a fizikális fölény jelenti.

szóval irány az ökölvívó edzés.

2018. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elolvastam amit a 2. belinkelt,nagyon tetszik,mivel nekem is beszóltak néha-néha.Én felvettem azóta a közönyt,nem nézek azokra akik ellenségesek,próbálok olyanokkal beszélni munkahelyen,akik megnyugtatnak,pozitív hatással vannak rám.De amit elolvastam,abban nagyon jók a válaszok beszólások esetén.
2018. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!