Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt a nők,...

Miért gondolják azt a nők, hogy nekik erősnek, és függetlennek kell lenniük?

Figyelt kérdés
Engem kiherél a gondolat.
2018. máj. 14. 15:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne valaki erõs és egyben kedves is? Amúgy erõsnek lenni nem azt jelenti, hogy egyfolytában, ha kell - ha nem, keménykedek mindenkinek, értelmetlenül ellenségeskedek, hogy mutassam, hogy “be erõõs vagyok”. Eredetileg azt jelenti, hogy kiállok bizonyos helyzetekben, amelyek megkövetelik, hogy erõs legyek; ennyit, se több, sem kevesebb. Függetlennek lenni nem azt jelenti, hogy mindenkivel rideg és távolságtartó leszek, hanem azt, hogy nem vagyok rászorulva arra, hogy másokra támaszkodjak, van saját tartásom. Ettõl még lehetek gyengéd, meg minden más. Szörnyū fogalmi zavarokból születnek az ilyen kérdések.
2018. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen. Zavarok.
2018. máj. 14. 17:05
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezektől a "rotty" férfiaktól kár bármit is elvárni.
2018. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az feltűnt, hogy a nők ugyanebben a világban élnek? A nőknek ugyanúgy meg kell dolgozniuk mindenért, pl. ugyanúgy tanulniuk kell ahhoz, hogy végzettséget szerezzenek és ugyanúgy tenniük kell azért, hogy munkát kapjanak és a fizetésüket sem vágják csak úgy hozzájuk, hanem bizony azért is meg kell dolgozniuk. Valamint rengeteg kihívással találkoznak a mindennapokban, nekik ugyanúgy lehetnek problémáik stb., amiket meg kell oldani és nekik is kell erőfeszítéseket tenniük annak érdekében, hogy érvényesülni tudjanak. Ez pedig nem megy úgy, ha valaki "nyuszi", teljesen önbizalomhiányos, abszolút nincsen saját véleménye vagy önálló gondolata, ki van szolgáltatva másoknak, el van nyomva, nem tud kiállni az érdekeiért és még lehetne ezt tovább sorolni. Az egyik előző hozzászóló már leírta, hogy mit jelent az, hogy erős és független és ez nagyon jó, mert sokan tényleg fogalomzavarban élnek ezt illetően....ezen kell elgondolkodni és megérteni, hogy melyik szó mit jelent. Aki még ezek után sem érti, hogy egy nőnek miért kell erősnek és függetlennek lennie, az szerintem reménytelen eset.
2018. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
Mert régebben a férfi eltartotta a családot. Most meg nem.
2018. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint, hogy azon kívül, hogy mert ezt nyomják az agyukba a médián keresztül egyfolytában."

Huh akkor még jó, hogy a ti agytokba aztán nem nyomnak semmit.

2018. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azoktól a "férfiaktól" kapok herótot, akik azt képzelik, hogy a nő, mint olyan, egy állandó megvédésre és támogatásra szoruló gyenge valami, akinek nincsen önálló akaratereje vagy gondolatai, és észben soha nem érhet fel a csodálatos, páratlan fériakhoz. Taszító ez a szexista felfogás. Szerencsére a barátom nem egy ilyen végletekben gondolkodó férfi: ő nem tekint engem egy üresfejű háztartási gépezetnek, aki csak arra jó, hogy mutogassa a haverjainak és fitogtassa mellette a férfiasságát. És azt is elárulom, hogy ugyan elég diplomata módon, de igenis megmondom a véleményem, ha valami nem tetszik vagy nem értek vele egyet, ám kifejezetten gondoskodó és toleráns, kompromisszumra képes típus vagyok. Szóval ennyit arról, hogy az agyatlan cicababa és a házisárkány nőtípusok léteznek csak.
2018. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek erősnek és függetlennek kell lennie. Ha téged ez kiherél, veled van a baj.
2018. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert például ahány válás, meg gyerekét/gyerekeit egyedül nevelő nő van, nem árt ha a nő, nincs függőségi viszonyban(pl. anyagilag) a férfitól. És ezt férfiként látom így.
2018. máj. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Neked egy gyerek, vagy kutya kéne. Azt terelgethetnéd.

De egy veled egyenrangú embernek erre nincs szüksége.

2018. máj. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!