Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csinálnál, ha kiderülne,...

Mit csinálnál, ha kiderülne, hogy milliárdosok vagytok, csak a szüleitek eltitkolták előletek?

Figyelt kérdés
Egész gyerekkorotokban szegénységben, vagy középosztálybeli szinten kellett élnetek, hogy megtapasztaljátok milyen is az az élet. És csak most tudnátok meg, hogy milliárdosok vagytok, és bármit megvehetnétek. Haragudnátok a szüleitekre?
2018. máj. 14. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem a penzen mulik a boldogsag. :)
2018. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, ha úgy nevelnek, hogy becsüld meg azt, amid van, dolgozz meg érte, és ne kapj meg mindent egy kisujjintésért.


De az nagyon fájna, ha ekkora titkot őriznének előlem.

Nálunk mindig is fontos volt a bizalom.

2018. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért függ pár dologtól. Ha boldog, jó gyermekkorom volt, az más, mintha a pénzhiány miatt szenvedtem vagy a szülők nemcsak nem adtak pénzt, de ők sem voltak otthon soha.


Van egy regény, ami ugyan nem realista és inkább a szórakoztatás a célja, de azért az idevágó pontban elgondolkodtató. Ott örököl az egyik szereplő, dúsgazdag lesz s úgy dönt, a feleségével ezt nem közli. Mivel tudja, hogy akkor bele lesz kényszerítve egy fényűző, pörgős, neki egyáltalán nem tetsző életbe. Ő egy jámbor fickó, aki szeret a külvárosban molyolni a hobbijaival.


Igenis hasznos lehet, ha az ember nem gazdag egész életében s nem is ettől él elégedett, teljes életet, sőt, akadályozhatja is benne.

Az addigi életemet nézve ítélném meg, egyetértek-e a szüleimmel, de ha középosztálybeli szint és családi harmónia volt, kicsi az esély, hogy gondom lenne vele. A szegénység azért már más.

2018. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert így is elkapattak bizonyos téren, amiért össze kellett magamat szedni a "valóságban". Plusz eleve meggondolatlan voltam tiniként, rossz társaság, nagyon rossz helyre ment volna a pénz.
2018. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy kicsit igen, és különben meg nagyon. Nem azt mondom, hogy milliárdos lettem volna, de került a kezembe mostanság 1-2 képeslap, amit az egyik nagyanyám írta anno és szrva lett rá. Hagyjuk.
2018. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem haragudnék. Így sem szűkölködtem sokat gyerekkoromban; ha valamit tényleg nagyon szerettem volna, azt így is megkaptam vagy szülinapomra, vagy karácsonyra, az meg amúgy sem jó szerintem, ha valaki úgy kap meg mindent, hogy csettintenie kell, és már ott is van előtte az ajándék.

Őszintén még valamennyire díjaznám is anyukám elkötelezettségét, hiszen ha tényleg milliárdja vannak, akkor élhetett volna 20 évig luxusban is ahelyett, hogy a hülye gyereke fejébe próbál belesulykolni egy leckét.

2018. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az fájna, hogy egész életemben nem voltak őszinték hozzám.

Egyébként félállásban kezdenék dolgozni, de ugyanott, ahol teljes állásban vagyok. :)

2018. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=JHZB1gD7CrQ&t=72s


Én még meg is köszönném nekik. :-)


A videóról annyit, hogy a 15 éves kiscsaj havonta 5.000. dollár zsebpénzt kapott, nem ebből kellett megélnie, ez csak a zsebpénze volt (ez kb 1.300.000. Ft/hó). Ezek után az anyuka 1.000. dollárra akarta csökkenteni a havi zsebpénzét (kb. 260.000. Ft) és szerette volna, hogy elkezdjen diákmunkázni egy kicsit. Ha beletekersz 3:00 körülre, kb. láthatod mi volt a 15 éves kiscsaj reakciója.

3:56-nál: "I don't want a job. - Why not? - It's soo much work."

2018. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
örülnék
2018. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre talan "felkapnám a vizet", de jobban végiggondolva, alighanem arra jutnék, hogy utólag sem cserélném el a gyerekkoromat, egy milliárdos "csemetéére". Szóval, hamar elmúlna a haragom, ha lenne is.
2018. máj. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!