Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted minden ember fontos...

Szerinted minden ember fontos és értékes? Vagy nem egyenlőek az emberek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 14. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Én nem vagyok értékes. A belső tulajdonságaim senkit sem érdekelnek. Nőként nem érek semmit a férfiak szemében a kinézetem miatt. Tehát nem minden ember egyformán értékes.
2018. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
A ciganyok nem azok.
2018. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sok ember nem èrtèkes,nem fontos!


Gyilkosok,tolvajok,pedofilok,politikusok,ügyvèdek,bírók,az olyan emberek akik nem dolgoznak mègis gazdagok ès nèg folytathatnàm a sort.

2018. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem attól függ, hogy milyen oldalról közelítjük meg a dolgot.


Társadalmilag nem, mert vannak emberek, akik nem hasznos tagjai a társadalomnak.


Ha személyesen nézzük, akkor sem, mert nyilván egy ismeretlen embert (általában) kevésbé értékesnek fogunk tartani, mint a rokonainkat.


Talán nem a legjobb oldalról fogom most megközelíteni és lehet, hogy a példa sem lesz túl jó, de hogyha az emberi kapcsolatok oldaláról közelítjük meg a dolgot, akkor viszont az emberek nagyon nagy részéről elmondhatjuk, hogy mindenkit szeret valaki. Tehát akárkiről beszélünk, valakinek a szemében értékes lesz az ember. Minden ember értékes valakinek a szemében, ez alapján pedig szerintem nem lehet és nem is illik olyat állítani, hogy "Én értékesebb vagyok, mert engem 3 ember szeret, téged pedig csak 2."


Bármilyen tapló emberrel találkoztok, valaki valószínűleg szereti azt a tapló embert is, szóval szerintem nem szép dolog fontossági sorrendet felállítani emberek között.


Kicsit már fáradt vagyok, szóval most biztos szarul, könnyen félreérthetőnek írtam le, amire gondolok. :D

2018. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon szubjektív. Attól függ, ki honnan nézi. Nekem pl.az erkölcsös emberek mind egyformán értékesek. Tehát nem állatkínzó, bántalmazó stb..

Én reggel ugyanúgy köszönök arra aki a cigicsikkeket sepri az utcán 8 általánossal, mint a diplomás ügyintézőmre. Emberileg nem teszek különbséget, mert úgy gondolom mindkettő fontos nekem és a társadalomnak.

2018. máj. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 Szerintem nem igaz, hogy mindenkit szeret valaki. Nagyjából mindenki értékes, de biztos akadnak kivételek is.

Amúgy az élet nem verseny, tehát nem helyénvaló túlságosan ezzel foglalkozni, hogy ki értékesebb és ki nem. Ez gyerekes dolog.

2018. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7-es, már fáradt voltam. Nyilván nem igaz mindenkire, de az emberek túlnyomó többségére igen. Szóval ha mondjuk 100-ból 99-re igaz, akkor szerintem nyugodtan lehet általánosítani.
2018. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ember értékét, fontosságát két és pontosan két dolog határozza meg, minden más mellébeszélés.

1, az értékelt(ember)

2, az értékelő(ember)


Számomra sokkal fontosabb és értékesebb a tesóm mint a szomszédom. De a szomszédom gyerekének pedig a szomszédom sokkal fontosabb mint a tesóm

2018. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A #6-as egyetértek.

Nekem mindenki egyenlő legyen az kukás, utcaseprő, vállalat vezető, amíg normális az ember.


DE, onnantól, hogy Pl.: Állatot kínzott, vagy bűnt követett el (KÖRÜLMÉNYEK SZÁMÍTANAK, nem mindegy, hogy azért lopott a boltból például, mert nincs otthon kaja, vagy mert kell a pénz a következő adag drogra), vagy terrorizálta a feleségét/férjét/gyerekeit/családját, vagy ártatlan embereket/élőlényeket ölt, ONNANTÓL felőlem el is patkolhat, sőt ha szeretnék még mosollyal zárnám rájuk a koporsófedelet. A körülmények azért számítanak még egyszer mondom.


Elég érdekes egyébként, legalábbis én úgy vettem észre, mert én nem nézem le az embereket egyáltalán AMÍG nem követik el a fentiek egyikét (+ a többi erkölcstelen dolgot, most sorolhatnám itt napestig, pl.: DURVA környezet szennyezés stb..), de amint elkövetik őket, nálam elvesztik azt, hogy én onnantól értékes embernek tekintsem őket, felőlem el is patkolhatnának, nem érdekelne.

2018. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!