Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még olyan fiatal aki így...

Van még olyan fiatal aki így gondolna a jövőjére, vagy inkább választaná az albérletet?

Figyelt kérdés

21 éves koromtól dolgozok, azóta rakok félre, eleinte pályakezdőként nem volt normális fizetés, így a megtakarításon sem látszott jelentősen, utána lett egy jobb helyem és tudtam spórolni meg mellette marad magamra is.

Komplett elképzeléseim vannak így azért gyűjtök, házat akarok venni, amik 14 milliótól indulnak, ebből kifolyólag nem járok nyaralni, egyszerű autóm van, nem veszek félévente telefont stb marhaságok


Néha igen nehéz, amikor eszembe jut hogy még cirka 5 évig kell csinálni, akkor leszek 31 éves, sok idő de úgy gondolom mások szintén ilyenkor költöznek közösen albérletbe, én pedig egyedül alakítom a jövőt.

Mondhatjuk hogy kapcsolatban könnyebb lenne, de arra nem lehet támaszkodni, jöhet bármi, én abba bízok amit magam csinálok.

Ahol már két ember milliókat tesz össze egy közös ingatlanra, ott már elég komoly is az ismeretség, tehát azt az utat is ki kell járni.


2018. máj. 15. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem, most mi a kérdés? :D Vállveregetést vársz, amiért teszel félre pénzt a jövődre, vagy mi?
2018. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi hogy van-e még olyan aki céltudatos, vagy csak tesz az egészre és éli az életét, majd lesz valahogy.
2018. máj. 15. 16:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, te vagy az egyetlen.
2018. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenki tesz erte, ha nem most, akkor kesobb...
2018. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nem te vagy egyedül ilyen.

Persze vannak gyengébb akaratúak is,akik beletörődnek a sorsukba,és meg sem próbálnak tenni ellene,illetve egyszerűen nem tudnak előre gondolkodni.

Nem írod,hogy most otthon laksz e,adsz e bele a rezsibe,vagy 21 éves korod óta albérlet mellett raksz félre,mert ezek nagyon sokat számítanak...

2018. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mért számít, hogy ad-e a bérbe? A számok magukért beszélnek. 31 éves koráig kb gürizik, nélkülözik, amit ha szuper tisztességesen tenne (minden rezsibe kellően bele fizet), akkor kitolódhat a szám 40 éves koráig is. Ha a tisztességest várnánk el, akkor kb megrokkanna mire lenne saját lakása. Ha tiszteségtelenül (nem ad a rezsibe) gazdagodik (lassan), akkor elkönyveljük valami negatív szereplőnek, míg mással ellentétben legalább tesz a jövőjéért? Aki csak szórakozik, és kap mindent a feneke alá, vagy alkoholista lesz, az minek minősül akkor?


Szerintem lényegtelen, hogy a rezsibe bele-ad-e, vagy sem. A lényeg, hogy céltudatos, és ezért nem rest még magán spórólni sem!

2018. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ! Én is ilyen voltam , mint te . Ugyan úgy meghúztam magam és dolgoztam hogy legyen egy saját házam . Sajnos az évek csak teltek és elvesztettem a fiatalságom , rá eszméltem hogy ha elérem az álmom utána mi lesz ? Mert egy ház oda fog kötni téged életed végééig . Ráadásul nem tudhatod mikor halsz meg , lehet pár év múlva egy balesetben és úgy éltél hogy megvontál mindent magadtól egy ház miatt .

Ezeket átgondolva én maradtam az olcsó albérleteknél és utazgatok . Ha meguntam akkor tovább állok , akár külföldön vagy itthon . Nem bántam meg !

Nem azt mondom hogy mondj le az "álmodról" , de ne vond meg magadtól az utazásokat és azokat a dolgokat amiket szeretnél mert rövid az élet .

Sok sikert !

33/F

2018. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os Miiiiivan?


Igen számít,mert ha valaki otthon lakik a szüleinél,és mondjuk a szülők segítségképpen megtehetik és eltartják(pont azért hogy a gyerek tudjon saját házat venni),akkor kb. havi 100-120 ezerrel is lehet beljebb lenni,ami évi akár 1-1.5 milla is lehet,na most így könnyebb céltudatosnak lenni,mint ha mondjuk valami pronyó szülő elküldi otthonról a gyereket 18 évesen,merthogy "felnőtt,gondoskodjon magáról" című szülői felfogás által,így a gyerek kínlódik valami éhbéres munkahelyen,és az összes pénze elmegy gyakorlatilag mindenre,ami kell egy hónapban.Így viszont lehet valaki céltudatos,csak a céltudat az nem pénz.

Meg azt sem tudjuk,hogy a Kérdező mennyit keres.Milyenek a munkalehetőségei,másodállás,stb.

Ma már jó szakterületen ha 300-at megkeres nettóban,és a fent írtak alapján otthon is lakik,még közel 200-at félre lehet tenni havonta.De ez lehet 350-400-as fizetés is.

Ezek a nem mindegy dolgok,hogy az álomvilágért vagyok e céltudatos,vagy a valós elérhetőségért.

Ez olyan,mint az Ördög jobb és bal keze filmben megérkeznek a telepesek Tbi testvérrel az élen egy rozoga szekérrel,és rengeteg hittel.

Hit az van bőven,meg céltudat,csak mik az anyagi körülmények hozzá...

2018. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pista, 21 éves kora óta dolgozik. 31 éves korára tervezi összegyűjteni a 14Miskáját. Mennyi lehet a havi megtakarítása, amivel ezt elérheti?

116.666 forint kb.


Ha ennyit tesz félre havonta, és nincs drága autója, nem jár nyaralni, és nem vesz fél évente telefont (55000 átlag telefon árakat tekintve), akkor elmondható, hogy Pista nettó fizuja nem lehet sokkal 116.666 felett, különben nem húzná meg a nadrágszíjat.


Ergo, ha ilyen "csóró" helyzetből is (nem sértegetés, csupán a mélység érzékeltetése miatt használom ezt a szót) céltudatos marad, nem hinném, hogy az anyja nyakán élősködve gyűjti a pénzét. Mert aki élősködik, az általában nyaralni is szeret...

(brit tudósok szerint)

2018. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem két lakástakarékom fut. Nem is tudom mi a konstrukcióm már. 25-25 ezer megy bele havonta, és kapom rá az évi 70-70 ezres állami támogatást kb. Aztán ha lejár, még kedvezményes kamatozású hitelt is vehetek fel hozzá. Nameg a csok és egyebek... azok nem játszanak még 😃

Szóval ja... megtakarítás híve vagyok. Inkább költözzek el otthonról picit később, és legyen az új házamra pármillió kiszámítható hitelem, de a pénzem a saját tulajdonú házamba épüljön be, és ne egy főbérlőt gazdagítson!

2018. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!