Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan fiatal, aki a...

Van itt olyan fiatal, aki a régi, hagyományos nevek közül választana a babájának?

Figyelt kérdés
Tehát semmi Amira, Alina meg Zora, de elnézést azoktól, akik ilyeneket adtak, nem megbántani akarom őket, csak kíváncsi vagyok. Nekem, ha lány lesz: Sára, Mária vagy Katalin, ha fiú: Péter vagy Kornél. Pl Nimród, Zalán szóba se jöhetett. Vannak még ilyen anyukák?
2009. júl. 29. 23:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
igen,itt vagyok Én :) Nekem is kifejezetten hagyományos nevek tetszenek,sajna azt tapasztalom,hogy szinte már "cikinek" számít,és emiatt néznek sokatmondóan le :(((
2009. júl. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom Eszter:)
2009. júl. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Az enyéim: Teréz, Ilona, Edit
2009. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Aha, már most elterveztem -bár még csak 17 éves vagyok- hogyha lányom születik, akkor azt Hangának fogják hívni. Annyira szép és különleges név.
2009. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nagyon tetszik(es adnäm is a gyerekemnek) a Boglärka nev.

Azokbol amit te felsoroltäl nekem a Sära- Nimrod tetszik.

2009. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
ja es 24 eves vagyok
2009. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudom, hogy az enyémek régi hagyományos neveknek minősülnek-e, de a lányaimnak a Kornélia, Hortenzia és Lukrécia közül választanék, a fiaimnak pedig a Márton, István és Árpád nevek közül. 19/L
2009. júl. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Én ugyan nem vagyok anyuka, és nem is tervezek gyereket, de szerintem a Csenge egy gyönyőrű lánynév, a fiúnevek közül pedig a Koppány a kedvencem. Nem igazán értem ezt a mai divatot, hogy külföldi neveket adnak szegény gyerekeknek, akiket aztán nagy valószínűséggel csúfolni fognak az osztálytársai, mert pl. a Kiss vagy a Kovács névhez abszolút nem illenek az amcsi, francia, stb. nevek. Ezek a nevek amiket pl te is felsoroltál nagyon szépek, de a saját hazájukban.

18L

2009. júl. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
ha lenne gyerekem akk kálmán vagy márti esetleg susan
2009. júl. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Én nem adnám!Nekem nem a mostani kor miatt nem tetszenek,hanem egyszerűen maga a név!Ahogy kiejtem!Az én gyermekem sem lesz Brendon vagy Dzsásztin,de nem is Árpád vagy Lajos!Nem is nagyon tetszenek a magyar nevek,inkább az orosz vagy szláv fordításból születettek!Lány nevek közül viszont bejön az Emese,Sára vagy Julianna,de csak ha nem becéznék őket!Nehogy Juli legyen belőle,mert falra mászok!

Egyébként én inkább olyan nevet adnék,amiről tudom a jelentését vagy esetleg "nagy" emberek csatolhatóak hozzá!Akik nem magyarok!

2009. júl. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!