Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rossz a kézügyessé...

Miért ilyen rossz a kézügyességem? Hogyan fejlesszem?

Figyelt kérdés
Most azon kívül hogy mindig mindent leejtek és mindig beleverem valami testrészem valami bútorba, vagy belemegyek valamibe véletlen, egyszerűen kézzel nem tudok semmit sem jól csinálni. Nem tudok kötni. Egyáltalán. Például nyakkendőt kellett ma kötnöm mert érettségire kell és 1 órát szrakodtam vele, végül nem sikerült és nyakkendő nélkül mentem... Cipőt is elég gyerekesen tudok max kötni. Nagyon béna vagyok. Internetről nem tudom megtanulni, képtelenség. Szüleim nem tudnak kötni. Technikán általánosba 2-essel csúsztam át mindig. Mit kezdjek magammal? 18/f

2018. máj. 17. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Kézimunka váltott kézzel, heti 6x5..vasárnap pihenőnap. Esetleg nehezítheted, csuklóra rögzíthető súlyokkal
2018. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami a testrészeid beverését illeti: ez idővel javulni fog, attól van, hogy 18 éves fiú vagy, megnőttél, és még nem szoktál hozzá az új testarányaidhoz.


A finommotorika és a nagymozgások ügyessége is fejleszthető. Keress valami babrálós játékot, amiben sikerélményed van (vagyis a babrálás része éppen olyan nehéz, amit még meg tudsz csinálni, de már kihívás). Tanulj meg vakgépelni - ez kemény dió lesz, annak is kemény, aki ügyes, ellenben igen hasznos. Ajánlom a [link] weboldalt hozzá (angol kiosztással érdemes tanulni szerintem, de ha biztosan nem akarsz programozni később, akkor kereshetsz magyar kiosztású oktató oldalt is). Tanulj meg pálcikával enni, vicces lesz :-) Főzz spagettit összetörés nélkül, azt úgy kell enni, hogy feltekered a villára (lásd: [link] , ha a szüleidnek is fejletlen a finommotorikája, ne próbáld őket is bevonni a megkérdezésük nélkül, nehogy elcsattanjon pár pofon).

A nagymozgások fejlesztését illetően kevésbé vagyok okos, annyit tudok mondani, hogy mióta rengeteget biciklizem, sokkal ügyesebb lettem. Ugyanúgy kihullanak a tárgyak a kezemből, de az esetek nagy részében elkapom még a levegőben őket :-)


Más: ha nem tudsz csomókat kötni, akkor lehet, hogy a téri tájékozódási képességeddel is baj van. Azért nem tudod megkötni, mert nem látod át, hogy merre kéne mennie a szálaknak, vagy azért, mert ugyan látod, hol kéne átdugni, de nem megy?

2018. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Einstein sem tudta bekötni a cipőjét :-)

A gyakorlások jó ötlet, de ha nem segít akkor se keseredj el, van más is akinek nem megy. Apukád sem tud nyakkendőt kötni? Mondjuk az enyémnek is anyukám szokta, igaz jó ha ötévente vesz föl ilyet. :D

2018. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!