Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell 20 évesen is a...

Miért kell 20 évesen is a falunak, mindenkinnek, anyámék kollégáinak megfelelni?

Figyelt kérdés

Mert jaj mit mondanak. Mit mond a nem tudom ki, hogy nem mész iskolába, megbuktál a vizsgán, ki a barátod. Most azon megy a vita, hogy mit mondanak, ha elmegyek külföldre.

Komolyan nem hiszem el, hogy miért nem mindegy nekik, mit csinálok. Főleg anyámék szajkózzák, de elég volt.

Gimiben is pletykált a falu, mert nem kitűnő voltam, ami egy erős gimnáziumban csoda.


2018. máj. 17. 11:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*mindenkinek
2018. máj. 17. 11:40
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szitu. Engem azért csesztet mindenki hogy egy olyan szakmát fejezzek be amit gyűlölök és nem érdekel illetve nem is dolgoznék benne sosem. Előtte meg azzal piszkáltak hogy érettségizzek le, ami magamtól is ment volna baszogatás nélkül... Persze amikor magamtól mentem el nyelvvizsgára akkor meg le volt szarva...
2018. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell megfelelni, egyébként költözz el nagyobb településre. Anyámnak is ezért lett elege a faluból, ahol felnőtt, apámmal már Budapestre költöztek össze.
2018. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne törödj vele mit mondanak. Menj el külföldre, vagy ahova akarsz, csak el faluról.

Én városi vagyok, de párom szüleinél, akik falun laknak, ugyanezt tapasztalom sajnos. Ne abba a ruhába menjél, mert jaj, mit fognak szólni, meg ezt ne így meg ne úgy tegyük oda, mert mit fognak szólni, meg nem vagyunk vallásosak, de az unoka legyen megkeresztelve, mert mit fognak szólni stb.

Ez kortól független, mindegy, hány éves vagy, ahol ilyen a beállítottság, ott nem is fog változni.

2018. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Alain Delon ***** válasza:
100%
Menj külföldre és felejtsd el őket.
2018. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
100%

Anyámnak is ez az élete, hogy jaj mit mondanak mások. Konkrétan ő azért szült gyereket mert mit mondanak ha nincs, akkor a továbbiakat gondolhatod :D

Olyan szinten tolta hogy pl. amikor beteg voltam, rám akarta erőltetni hogy ünneplőben és magassarkúban menjek orvoshoz, mert mit mondanak mások ha odaállítok egy ORVOSHOZ szakadtan (=farmerben és edzőcipőben). Gimis koromban javarészt feladta, időnként tesz megjegyzéseket és kérdezgei hogy pl. az utcán nem-e néznek engem a színes hajam miatt, meg hogy ugye dolgozni nem ebben a tornacipőbe járok, én meg röhögök. Mióta elköltöztem és ő látogat engem (nem fordítva) azóta látja pl. az utcán hogy a kutyát nem érdekli a kinézetem, a hajam, a zoknim, hogy épp mit viszek a reklámszatyorban stb. és kezdi abbahagyni de otthon még mindig hajlamos többet adni a boltos néni véleményére mint a sajátjára. Ha a faluban együtt megyünk valahova, állandóan bökdös hogy xy téged néz, vz biztos a hajadat nézi, gh biztos azért néz mert fekete a lábkörmöd, én meg mondom hogy oké hadd nézzék, ki nem szrja le :D Ő nem tudja elképzelni azt hogy valakit egyszerűen nem izgat mások véleménye.

2018. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van előnye is, de ebbe egy idő után beleőrül az ember. Sajnos nemcsak anyám, hanem mások is ilyenek. Még a Pestről jött orvos is ezzé változik. Miért jöttem haza délben, mikor a suliban március 15.-ei műsor van, mi lesz így. Pletyi, pletyi hátán. Tönkretesznek.

Nem voltam kirívó, csendes voltam, átlagos öltözködés, jó tanuló, jó társaság.

De így élni nem lehet. A szomszéd telepletykál, mert Gazsinak hívom a macskát, az mi

stb.

2018. máj. 17. 11:57
 8/14 anonim ***** válasza:

Városon is megy a pletyka, nem csak falun, mondjuk, lehet, nem olyan szinten, de megy. Panelban laktam 30 évig, tudnék mesélni :) A tesómék most is panelban laknak és elég sokszor megyek hozzájuk. Van két unatkozó öregasszony, akik ha meglátnak, folyton kérdezgetnek, hogy honnan jövök, mit csinálok, miért ilyen korán értem haza stb. (nyilván azért, hogy meglegyen a téma), pedig nem is ott lakok. Ilyenkor mindig kamuzok valamit, amit szerintem el is hisznek, aztán békén hagynak.


Amúgy meg ki nem sz..ja le, hogy mit mondanak! Egyébként meg szerintem is húzz el külföldre, jobban jársz :)

2018. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze, városon is vannak ilyenek, csak kevésbé zavaró szinten. Mondjuk sok múlik az adott közösségen, legyen az akár egy falu, akár egy panel lakóközösség. Vannak jobbak és rosszabbak is.
2018. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Konkrétan ő azért szült gyereket mert mit mondanak ha nincs..."


Jézusom!

2018. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!