Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek férjem kollégáinak?

Mit süssek férjem kollégáinak?

Figyelt kérdés

Férjem most írt, hogy holnapra szeretné ha sütnék neki valamit amit bevisz a kollégáinak. Egyszerü is jó.

Szoktam ilyet csinálni, kakóscsigát muffint vagy kekszeket. Söt volt, hogy velük teszteltettem új receptet mielött jótékonyságra küldtem volna.

De most nincs ötletem. Aprócska lányaimmal vagyok itthon, így olyan nagy idöm nincs is, de mivel délután esik az esö, így úgy is itt bent ragadtunk.


Olyan kellene ami nem nagyon habos, krémes, amit dobozban be tud vinni.

Kekszeket nézegettem, de nem találtam ami megfogott volna.

Kérlek konkrét recepteket vagy neveket mondjatok, ne olan oldalakat ahol keresgélhetnék, azokban már turkálok.


Kössz



2013. márc. 18. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:

dinnye süti


keksztekercs


bocimobil


kókuszgolyó


rafaello (süti és golyó is elég egyszerű)

2013. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ja de vicces, ezt a bocimobilt soha sem hallottam, most rákerestem nálunk ezt oroszsütinek hívják.

De miért Bocimobil?

Lehet az lesz, mert a többihez keksz kellene és az nincs itthon.

2013. márc. 18. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Csokis-diós brownie

Hozzávalók

• 375 gramm szobahőmérsékletű vaj

• 375 gramm étcsoki (kb. 4 tábla)

• 6 egész tojás

• 1 evőkanál vaníliakivonat

• 37,5 dkg porcukor

• 22,5 dkg liszt

• 1 teáskanál só

• 30 dkg darabolt dió

1. A sütőt előmelegítjük 180°C-ra. Egy kb. 33×22 cm-es, 5-6 cm magas tepsit kibélelünk sütőpapírral - az oldalán is!

2. A csokit és a vajat gőzfürdőben felolvasztjuk, összekeverjük. (Ha a vaj nem szobahőmérsékletű, tovább kell szöszölni az olvasztással, ezért vegyük ki hamar a vajat a hűtőből, időt spórolunk vele!) Egy nagy tálban a tojásokat felverjük a vaníliával és a cukorral. Egy másik tálba kimérjük a lisztet és a sót. A diót összedaraboljuk, én mozsárban püföltem rajta párat.

3. Egy kicsit hagyjuk hűlni a csokis-vajas keveréket, majd ezután lassan öntsük a cukros tojáskoz, keverjük össze, utána mehet bele a dió és a sós liszt. Alaposan keverjük össze, majd öntsük a masszát a tepsibe.

4. 25 percig süssük. Akkor jó, ha a teteje matt, de a közepe még sötét és kicsit ragacsos (úgy néz ki, mintha nyers lenne; nem az). A kiszáradt brownie nem jó, és fontos tudni, hogy még hűlés közben is sül, ezért kell időben kivenni. Ha kihűlt (tényleg várjuk meg, hogy teljesen kihűljön, akkor lesz belül is finom omlós a tésztája!), kockára vágva tálaljuk. Ne legyenek túl nagyok a kockák, mert nagyon laktató a süti! Több napig eláll, és össze is érnek még az ízek.

Variációk

Ugyanúgy lehet vele kísérletezni, mint a muffinokkal. Lehet dió nélkül csinálni, vagy fele dió helyett aszalt gyümölcsöt tenni bele (szerintem aszalt sárgabarackdarabokkal is isteni lehet). A dió helyett lehet más magokat, például mogyorót, brazil diót, vagy kókuszreszeléket, fehér csoki darabokat, de akár még ropogós kukoricapelyhet is adni. A vaníliaaromát is lehet helyettesíteni, állítólag Bailey’s-zel nagyon finom.

forrás: Nigella Lawson


PUHA SAJTOS /3 napig puha marad/


Hozzávalók

50dkg liszt

2,5dkg élesztő

1 kávés kanál só

2db kocka ráma

1tojássárgája

Kevés tejföl

1 evő kanál zsír

15-20dkg reszelt sajt a tetejére

A hozzávalókból az 1ráma kivételével tésztát gyúrunk, majd kinyújtjuk.

A megmaradt 1 rámát rákenjük, a tésztára: Összehajtogatjuk.

Egy éjszakára a hűtőbe tesszük: Másnap kinyújtjuk, majd 2X 20 perces pihentetéssel, hajtogatjuk:

Tetszőleges formára szaggatjuk: A tetejét meg szórjuk a reszelt sajttal:


170C –ós sütőben addig sütjük, amíg azt nem látjuk, hogy KB 4-5 perc múlva kész.

Amikor már csak ez a 4-5 perc van, vissza ki kell venni az, süt öböl. / Mert a zsiradék miatt tovább sül /

2013. márc. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam nincs miért bocimobil,már rászoktam,hogy így hivom,előtte csak túróssüti volt.

De kukcskálós túrósnak is hallottam már.


Vagy ha van túród,akkor túró rudi:


[link]

Hétvégén ezt sütöttem,télapók felhasználására tökéletes.

2013. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keksztekercs, kókusztekercs, kókuszgolyó vagy kekszgolyó, rafaello? Ezek könnyen, gyorsan elkészíthetőek és több hétig elállnak :)


Esetleg ha nagyon ráérsz, én ilyet készítettem egyszer:

[link]


Isteni volt, olyan, mint egy mogyorós-karamellás-csokis keksz :) Megdermed a hűtőben, kemény lesz, nem krémes, szinte roppan.

2013. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösszi mindenkinek.

A túrórudi nagyon tetszik, de csak 250g túrom van.

Tojásom is csak 3, most néztem meg.


Utolsó, ez a torta remekül néz ki, de ezt nem tudja, vinni, mert ott nem tud szeletelni. Kirakja a közös asztalra aztán önkiszolgáló, így torta szerü nem igazán jó.


Ez a boci mobil vonz, de ha lenne valami kekszfélétek a tarsojotokban akkor azt is megnéznem.

2013. márc. 18. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
A tortát nyugodtan elszeletelheted otthon! Vagy megsütheted tepsiben, aztán kis négyzetekre, sütikockákra vághatod. Nem kötelező tortának lennie :))
2013. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Vagy egy fini sajtos pogi, sok sajttal :)
2013. márc. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ekünk a HÁZI SPORTSZELET nagyon bevált, kezdő koromban 50 perc volt, mosstmár csak 35 PERC az egész:

Ez egy süti, de főzni kell:)

25dkg MARGARIN+

25dkg POORCUKOR+

2dl TEJ +

3evőkanál KAKAÓPOR

ezeket össze kell főzni, ami azt jelenti, hogy felrakod a tűzhelyre és addig marad(közbe kevergeted), amíg a vaj teljesen el nem olvad


Utána leveszed a tűzről és hozzákeversz 50dkg DARÁLTKEKSZET +

kb 5gramm RUMAROMÁT


Ezt kirakod egy alufóliával kibélelt kb 30x40cm-es tálcára egyenletesen, ha szeretnéd, bevonod ÉTCSOKIval:

1 táblát mikróban megolvasztasz és hozzákeversz egy evőkanál olajat ezzel bekened a tetejét(első alkalomra annyira nem lesz szép, de az nem baj)

Berakod a hűtőbe és amikor megolvadt a csoki, felvágod tetszőlegesen(Kb feleakkora téglalapokra mint egy igazi sportszelet) és lehet enni.


Jó étvágyat!

Ha suliba kell és hétköznap kell megcsinálnom, mindig ezt megcsinálom mert kevesebb mint egy óra és másnap kb 5 perc alatt elfogy :)

2013. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Előző válaszadó vagyok és még ez a recept is nagyon bevált nálunk, bár a gyúrogatás picit időigényes, de nekem (14 éves vagyok) 1 óra alatt megvan és a gyerek élvezhetik is a gombócok készítését


Az andikonyhája oldalon sokfelé vannak csoportosítva a sütik, így tudsz böngészgetni

2013. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!