Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tinédzserkorban a kitartás...

Tinédzserkorban a kitartás visszaesése normális jelenség?

Figyelt kérdés
Gyerekként nagyon kitartó, szorgalmas voltam, illetve most is, de csak azokban a dolgokban, amiket szeretek. Külön erőfeszítés olyat csinálnom, amihez nincs kedvem. Ez tinikor után a személyiség kialakulása után változik? Szeretnék kitartóbb lenni, de én nem hiszek abban, hogy csak akarat kérdése. Akkor kitartó valaki, ha megalapozott az, hogy az legyen. Ugyanez a boldogság is, hogy azt mondják, hogy a boldogság fejben dől el, pedig ennél összetettebb. Akkor boldog valaki, ha van rá oka, alapja. A kitartás is ilyen szerintem. 18/F
2018. máj. 20. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor boldog valaki, ha tudja szeretni magát, mert akkor előbb vagy utóbb, de mások is tudni fogják szeretni őt.


A "valódi" boldogságot nem az ember tulajdona határozza meg. Pénzből nem lehet boldogságot venni. Szerintem a boldogság nem más, mint szeretet.


A kitartás is fejben dől el. Az, hogy kitartasz valami mellett, amit elhatároztál az fejben dől el. Vagy úgy döntesz, hogy feladod vagy úgy döntesz, hogy nem adod fel.


Persze meglehet magyarázni, hogy miért hozol olyan döntést, amilyent, de végül is egy gondolat alapján cselekszel, ami a fejedben születik meg.

2018. máj. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, nyomtam is egy zöld kezet, viszont szerinted ez a labilitás a tinédzserkorból fakad? Személyiségfejlődés része?
2018. máj. 20. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, hogy az emberek motiválatlanok és nincs kedvük sok hasznos dologhoz.

Ha nem így lenne, akkor mindenki 6 nyelven beszélne, lenne 5 diplomája, 8 szakmája és mindenkinek lenne két másodállása a vállalkozása és a főállása mellett.

2018. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, hogy a tinédzserkor miatt van. Elvégre ilyenkor kezd el kialakulni, hogy mik azok a dolgok, amik érdekelnek téged. Természetes, hogy nem pocsékolsz időt olyan dolgokra, amik nem érdekelnek.


Ettől függetlenül a kitartás az egy jellemvonás.

2018. máj. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!