Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tehetség és a szorgalom...

A tehetség és a szorgalom miért nem jár együtt?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy sok olyan ember van, akik valamiben kiemelkedően tehetségesek, de ezt fel se tudják fogni, és elbutulnak, miközben vannak olyan szorgalmas emberek, akik akármennyire szeretnének elérni valamit, nekik sose sikerül semmi, és nem azért mert feladják, hanem tényleg nincs tehetségük?

2017. dec. 7. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szorgalmas ember rengeteg mindent el tud érni.
2017. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Mert facebook/tinder/gyakori stb stb.

A sikerhez a tehetseg kb 5%, a tobbi a szorgalom kene legyen, de a legtobb ember keptelen egy dologra hosszabban fokuszalni, ha netkozelben van (vagyis az ebrentoltott orai 100%-aban)..

2017. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A tehetség és a szorgalom mellé még szerencse is kell, hogy valaki igazán "sikeres" legyen, és befusson valamivel.
2017. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Tehetség. Hát hogyne. Ki a franc hiszi még mindig el, hogy ilyen létezik?


A szorgalom szüli a "tehetséget". Mindenki ugyanolyan tudással születik. Az, hogy pistike 6 éves koráig csinált valamit (ki tudja mit), ami miatt jobb a fociban való érzéke mint neked (mert te meg másban vagy jó, mert mást csináltál addig), nem jelent semmit.


Nincsenek tehetségek. Szorgalmas, törekvő emberek vannak. Meg az ellentéte. A szánalmas.


A szorgalmas is relatív persze. Mert van, aki mindig jobb. Igen. Neki a szorgalom nem napi 4-5 óra gyakorlást jelent, hanem 8-10 órát. De mi van azzal, aki nála is jobb? Még több óra barátom. Olyan is van, aki fogékonyabb dolgokra. Miért? Mert ő gyakorlati folyamat közben rájött valamire, amire te nem. Azzal könnyebben halad. De erre te is rájöhettél volna. Ez megint nem tehetség kérdése.

2017. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
lol én se tehetséges se szorgalmas nem vagyok
2017. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos vannak tehetséges emberek ahogy a genetika más úgy az érzékek is.

Attól hogy valaki nem hiszi...

Csak pl. Én nem vagyok zseni de én semmit nem foglalkoztam a matek Kálmán általánosban más meg külön tanárral is 2 3 as volt.


Vagy a tehetség és a genetika. Ha ezek nem lennének akkor miért nem egyenlő arányban vannak fekete és fehér sprinterek?


Biztos hogy van tehetség mint ahogy genetika is.

2017. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sincs.
2017. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja, hogy a tehetség nem létezik, az hazudik/téved. Különböző genetikával rendelkezünk, és igen, teljesen más behatások érnek 5-6 éves korunkig. Ebből mindenkinek kialakul, hogy mihez van több, mihez kevesebb érzéke. Van aki egy héten rengeteg órát gyakorolhat, mégsem lesz jobb átlaga gimis matekból mint egy hármas, azaz közepes. Míg másoknak elég párszor átolvasni, és röhögve leérettségiznek emelt szinten ötösre.
2017. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ritka esetben pàrosul a tehetség a szorgalommal .Van aki szorgalmas de nem tehetséges de attolfüggetkenül erre a típusra mondanàm azt hogy nagyobb a szàja mint a tehetsége és ezért van ott ahol van most .Mert ha valki még tehetséges nem biztos hogy tud érvényesülni mert vagy halkszavú és nem tud kiàllni magàért vagy csak pusztàn a lehetsőségek nem adottak igy nem azt csinalja amit szeretne.
2017. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, én egyáltalán nem vagyok szorgalmas (otthon maximum az írásbeli házit csinálom meg, van, hogy azt se), mégis kitűnő vagyok majdnem mindenből (irodalom, rajz, fizika, matek négyes, többi kitűnő).

Tavaly az összes bioszórát átaludtam, és úgy lettem ötös, más meg épphogy átcsusszant kettessel, hiába figyelt. :D

Kémiától is szinte mindenkinek gyomorgörcse van, én pedig kitűnő vagyok belőle, pedig nem szoktam különösebben készülni az órákra (egyedül kémián figyelek, mert az legalább érdekel).

Nem tudom, hogy ezt minek lehetne nevezni, de annyit elárulok, hogy sosem magolok, hanem ha valami érdekel, azt onnantól fogva tudni fogom. Ami meg nem, hát, azt nem is tudom sem bemagolni, sem megtanulni. :D

2017. dec. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!