Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért iszik a magyar?

Miért iszik a magyar?

Figyelt kérdés
Édesapámon tapasztalom, mivel falun lakunk egész napja abból áll hogy ide megy oda megy itt egy fröccs ott egy pálinka és átisszák az egész napot és az esti kocsmáról még nem is beszélve. Voltam kint külföldön, persze mindenhol vannak iszákos emberek, de itthon 10/9 férfi. Ez miért van?

2018. máj. 22. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Van egy régi mondás.

A magyar három esetben iszik. Ha rossz kedve van, ha jó kedve van, vagy ha szomjas.

2018. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
- Józsi bácsi, miért iszik? -Azért, hogy felejtsek. -És mit akar elfelejteni? -Azt már nem tudom...
2018. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezt másképp ismerem:

- Józsi bácsi, miért iszik?

- Hogy felejtsek.

- És mit akar felejteni?

- Hogy iszom.


Egyébként nem csak a magyarok isznak.

Az egész "keleti blokk" rengeteg alkoholt fogyaszt a lengyelektől az oroszokig, de az írek, németek, franciák, skótok stb. sem mennek a szomszédba egy kis részegeskedésért.

2018. máj. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezt is a szociból örököltük a lopkodással meg a korrupcióval együtt, tekintve, hogy az alkoholisták nagyobb része 50 év felettim
2022. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!