Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdhetnék az életemmel?

Mihez kezdhetnék az életemmel?

Figyelt kérdés

A legelső ami a válaszolónak az eszébe jut az az, hogy sok mindenhez.


De nekem kicsit bonyolultabb. Oly annyira, hogy már zavarodottá tesz a sok választási lehetőség.


Kifejtem:


Érdekel a történelem, érdekel a filozófia, érdekel az irodalom.


De ugyanúgy érdekel a csillagászat, a biológia és minden más egyéb természettudomány.


Egyszerűen túl érdekes számomra az egész világ és mindenbe bele szeretnék vágni. De mégis illene kiválasztanom azt, amibe nem csak érintőlegesen, hanem tudományos szinten is belemélyednék.


Pár ezer éve még egyszerűbb volt az ókori filozófusoknak, a természettudományt egységesként tudták vizsgálni, nem volt akkora ismeretük a világról, mint nekünk ma. Mindennel tudtak foglalkozni egyszerre. (kissé túlzás)


De nekem nagy fejtörést okoz ez az egész, mert mára annyira sok specializált terület alakult ki, hogy lehetetlen lenne mindennel foglalkoznom.


Kéne valami, ami összefoglal mindent, ami valahogy átöleli az ismereteket. Még ha nem is annyira mélyen, de legalább egy olyan szinten, ami gondolkodásra késztetné az embert.


Talán egyfajta polihisztor szeretnék lenni. Talán a filozófia illik a legjobban hozzám?


Nyilván a céljaimmal nem a pénzkeresés a lényeg, inkább valamiféle belső egyensúly megteremtése.



2018. máj. 23. 00:54
 1/2 anonim válasza:

Ha ennyire érdekel minden akkor tanuld hobbiból. Én pont így vagyok mint te. rendszer kell.. Én így vagyok a pszichológiával és az idegen nyelvvel stb. Persze ugyan úgy érdekel a filozófia és a töri. (Lehet jobban..) ugyanúgy tanulható otthon is csak eleget kell szrozni vele. A lelki állapot viszont tönkre vaghatja az egészet... (Fél evembe telt mire valamennyire összeszedtem magam)


És az amiben jó vagy idővel úgyis kiderül szóval no para :D vagy próbáld valamelyik tehetsegedhez kapcsolni akkor is ha alig látsz összefüggést. Úgyis kiderül majd mit akarsz. És akkor nincs megállás:D


Jó lenne tudni hány éves vagy mert így lehet rosszat mondok :D viszont irhatsz nyugodtan privátban :)


17/F

2018. máj. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, mindennel akartam foglalkozni. Középiskolában mindenféle versenyen elindultam és tényleg polihisztor szerettem volna lenni. Kaptam is egy vicces különdíjat a középsikolai banketten, hogy "az utolsó polihisztor". Egyszerre éreztem magam reál és humán beállítottságúnak. Végül egyetemen is olyan szakot választottam, ami azt állítja magáról, hogy mindkét területet lefedi.


Aztán ahogyan egyre mélyebben megismertem területeket, elkezdett "szűkülni" az érdeklődésem. De ezt nem a szokásos rossz értelemben mondom. Kicsit olyan, mint amikor még nem utaztál sehová és egyszerre érdekel Ázsia, Afrika és Amerika is. Aztán amikor eljutsz Ázsiába, akkor rájössz, hogy azon belül is nagyon sok érdekes, egymástól nagyon különböző helyek vannak és arra koncentrálsz, hogy ott minél több mindent megismerj. Az is lehet, hogy addig-addig utazol, míg a végén Amerikában kötsz ki, de valahogy Ázsián keresztül utazva.


Ezzel azt akarom mondani, hogy amikor belemélyedsz egy tudományos témába, akkor azzal nem kötelezed el magad teljesen. Nagyon sok különböző iránya van az egyes szakterületeknek és mindig azt érzi az ember, hogy nem lehet a teljes területet megismerni, de van lehetőség váltani az egyik irányról a másikra.


Ha csak olvasgatni szeretnél, akkor szerintem is a filozófia az, ami leginkább egyben kezeli a világot. Ha kutatni szeretnél, akkor pedig a lehetőségeid (végzettséged stb) alapján válassz egy irányt.

2018. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!