Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi olyan hihetetlen abban...

Mi olyan hihetetlen abban hogy valaki diplomával szalag mellett betanított munkás?

Figyelt kérdés

Mi olyan hihetetlen abban hogy vki a diplomájával annyira semmit se talál hogy kénytelen elmenni oda ahova felveszik: gyárba szalag mellé? Mert mást nem talál a csekkek meg jönnek élni kell hát elvállal azt amit talál ahova hajlandóak őt felvenni.

És ha ez sormeló akkor az.

Mi ebben a hihetetlen?


A dologban a végső pofon az az, hogy ha el is helyezkedne nagy nehezen a diplomájával a szakterületén, akkor is olyan nyomott bért kapna (bértábla) hogy még anyagilag is jobban jár a betanított melóval.... ez meg a végső pofon.


2018. máj. 23. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ebben semmi. Én takarítottam szart is külföldön diplomával. Senkinek semmi köze hozzá. Nekem jobb volt, minthogy a diplomámból éljek, a fizut lakbérre meg rezsire költsem és semmit ne engedhessek meg magamnak.
2018. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kispotzak ***** válasza:
71%
Nem hihetetlen, csak ritka. Sokmindentől függ, hogy az adott diplomával mennyire könnyű/nehéz elhelyezkedni (pl h milyen szakterület, van-e nyelvtudás, az ország melyik felén él az ember stb). De egy érettségizett, diplomás ember ha mást nem, akkor gyárban, de nem szalag mellett, hanem pl csoportvezetőként azért általában találhat helyet, vagy pl bolti eladóként. Ezért fura. De azért gondot ne csinálj belőle :)
2018. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Én örülök annak, ha valaki így gondolkodik. Sajnos egyre több viszonylag friss diplomást látok, aki az anyja szoknyája mellett vakargatja a hátsóját és csak magát sajnáltatja, hogy nem tud elhelyezkedni.
2018. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
egyaltalan nrm ritka. amikor teszkoztam a csapat legalabb negyede diplimas volt arufeltoltok cimkezok penztarosok. es ezekhez 8 elemi is eleg lenne ok megis ott voltak mert mashova nem kellettek
2018. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka. Nálunk is az egyetlen diplomás a takarítónő. Kicsit szomorú hogyha a sok pénz meg befektetett energia ebbe torkollik.

Átmenetileg egy nagyon jó dolog hogyha nem otthon ülsz, hanem dolgozol addig is míg nem sikerül normál helyre elhelyezkedni. Csak vigyázz, mert könnyű egy munkába beleragadni. Főleg az ilyenekbe.

2018. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka diplomás állás mellett sem. Ahogy az állandó túlórák, mádodállások, szabadság alatti mellékesek sem. Így megy ez nálunk, ha valaki munkavállaló.
2018. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

". Csak vigyázz, mert könnyű egy munkába beleragadni. Főleg az ilyenekbe."


Hát ja csak mi van akkor ha valaki a diplomájával még annyit se keresne ha szakterületen elhelyezkedni még kétkezi emberként.

Ld. pl. tanár. Kezdő tanár kapja a nettó 110-120-at.

Aztán 3-5 év múlva emelkedik. Ha.... még ott van akkor.

Míg ha a kezdő tanár elmegy egy pörgős betanított melóra 160-180-200 a kezébe kapásból.

Hát.....

2018. máj. 23. 19:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért az is fontos, hogy milyen diplomás van. Egy könyvtár-büfé szakkal ne várj többet, de egy programozó matematikus vagy egy vegyészmérnök találna magának állást a szakmájában.
2018. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Keress állást a bankszektorban, nem értékesítési területen. Barátnőmék is folyamatosan keresnek, mellesleg nincs diplomája még.
2018. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Egy könyvtár-büfé szakkal ne várj többet,"


Azért szerintem BÁRMILYEN diplomával várhatna joggal többet az ember mint a sormelót.

2018. máj. 24. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!