Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaha létezni fog agresszió...

Valaha létezni fog agresszió mentes emberi társadalom?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok?

2018. máj. 26. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem. A társadalom ma jóval agresszívebb mint pl a 80' években volt. Akkor nem volt ennyi iskolai lövöldözés az USAban, késelés Londonban, meg úgy általában sokkal nyugodtabb volt minden. Szóval a dolog nem arrafelé halad hogy kevesebb lesz az agresszió. A világ túlszaporodik és a 2 bites emberek, akiknek az agresszió a megoldás szülik tele, nem pedig az értelmiségiek.
2018. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos nem. Amég az emberek lelkében nincs béke a világban sem lesz. Túl pénzközpontú hatalomra éhes frusztrált ember él ezen a bolygón és csak keseregni tudnak meg egymás ellen küzdeni nem pedig egymásért. Aki meg gyereket szül az 50% nem is neveli vagy olyan szigorban tartja,hogy máshol éli ki magát a gyerek. Nagyon sok bántalmazó szülő van,akik nagy része szintén azzá válik. Szóval ilyen feltételek mellett nem hiszem,hogy valaha jobb lesz a helyzet. Már előre félek mi lesz,ha a fiam felnő. 😕 De hála az égnek mindig lesznek normális értékű emberek ezen a földön.
2018. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 100%ig megvalósítható lenne, mert az emberek nem maguktól agresszívak, hanem a világ teszi őket azzá, amibe születtek, de ettől függetlenül örökké ilyen selejtesek maradunk.


Az állatvilágban már történt is hasonló: volt egy erőszakos páviántörzs valahol Afrikában, ahol szigorú hierarchia uralkodott, és mindegyik tag az erejével és agressziójával harcolta ki a helyét.

Ez a törzs egyszer talált valami gusztusos hulladéklerakót, és a hierarchia szabályai szerint ugye először a legagresszívebb hímek ehettek, és a törzs békésebb tagjai csak később. Nos, az étel amit találtak mérgezett volt, szóval ezek a hímek egytől egyik elpusztultak, és csak a nőstények, beteg hímek és kölykök maradtak meg, márpedig agresszív minta híján a kölykök nem érezték szükségét csak úgy maguktól, hogy az erejükkel szerezzenek meg mindent, és a törzs innentől békéssé vált. A harcokat felváltotta egymás bolhászása.

( [link] )


Úgy hiszem, hogy az emberek sem lennének különbek, viszont nem lesz olyan szerencsénk, mint ennek a páviántörzsnek.

2018. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"mert az emberek nem maguktól agresszívak, hanem a világ teszi őket azzá"


A világ nem tesz semmit, az ember teszi a világot olyanná amilyen.

2018. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Ha végigolvastad figyelmesen amit írtam, akkor szerintem nyilvánvaló, hogy a helyzet nem ilyen egyszerű.

A rohadt gyümölcs megfertőzi az egészségest, szóval megoldás lehetne a rohadtak kiszortírozása.

A röhej az, hogy most, ebben a pillanatban is vannak olyan helyek a világon, ahol abszolút nem jellemző az, ami miatt az előző kommentedben panaszkodtál.

Pl nemrég láttam egy interjút Letitia Wrighttal, aki azt fejtegette, hogy Guyanában, (ahonnan származik) az emberek barátságosak egymással, egymásra mosolyognak az utcán, stb, aztán amikor Angliába költözött, meg volt döbbenve, hogy az emberek annyira rühellik ott egymást úgy általában, hogy inkább ki sem mozdulnak otthonról.

A fejétől bűzlik a hal, szóval megint: elég lenne csak a fejtől megszabadulni...

2018. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(oh, most láttam, hogy azt a kommentet nem te írtad... na mindegy, az üzenet attól még áll :D )
2018. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek 75%al.

Az emberi agresszió környezettől függ. Vannak helyek a világon, ahol mindennapos az erőszak, és vannak, ahol már-már egyáltalán nincs is. Más a helyzet a nyolckerben, és más egy cuki kis kertvárosban. Ha az átlag ember vérében lenne az agresszió, akkor nem lenne emberiség.

Az agresszió viszont egy valamire adott válaszreakció. Vagy fenyegetésre, vagy a közösségre, amibe született. És innentől az illető is a körforgás része lesz.

2018. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mo.-n tuti nem.
2018. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!