Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lenne, ha nem lenne interne...

Mi lenne, ha nem lenne internet? Kint lennének az emberek az utcán tömegével?

Figyelt kérdés
Feltűnő, hogy rendezvényekkor, pl városnapon, mennyi ember van. Azok mind a szobából bújnak elő?
2018. máj. 27. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A rendezvényeken azért van ennyi ember mert akkor van valami program az utcán, amit előre úgy szerveznek az emberek, hogy részt vegyenek rajta. Általában 1-2 hétvégén történik ez egy évben. Viszont az átlag dolgozó felnőtt nem engedheti meg magának hogy folyamatosan kint legyen az utcán mert vannak sokkal kevésbé izgalmas teendőik is, mint bejárni a munkahelyre, háztartást vezetni, gyereket nevelni vagy éppen aludni.
2018. máj. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodjál, az én fiatal koromban nem volt internet, de még telefon se nagyon. És rendezvény is csak ritkán. Az emberek sétáltak, elmentek a strandra, vagy nem. Ha otthon maradtak, akkor lehetett tévét nézni, társasjátékozni, enni, vagy aludni.
2018. máj. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is internet, telefon nélkül nőttem fel. Nem volt 1000 ismerősöm mint sok embernek a facen, de valahogy mégsem voltam magányos, zárkózott, tudtunk kommunikálni egymással. Voltak akkor is lehetőségek amikkel jól elvoltunk. Néha visszasírom azokat a időket, főleg amikor azt látom, hogy egy étteremben 4 fős társaság ahelyett, hogy egymásra figyelnének, beszélgetnének mind lehajtott fejjel a telefont nyomogatják.
2018. máj. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Erősen provinciális gondolkodásmódra vall, ha az Internetre csak úgy tekintesz, mint szórakoztató eszközre. Persze nem is csodálom, hiszen Magyarországon valóban nem sokkal több ennél.


Internet nélkül a világgazdaság számos területe lelassulna, mások el is tűnnének. Sokkal lassabban terjedne az információ. Képtelenség lenne megkerülni a "hivatalos" hírforrásokat, nem lehetne közölni a valóságot szűk baráti körön kívül másokkal, hacsak nem kezdesz szamizdatot nyomtatni, mint az ellenzékiek a hetvenes-nyolcvanas években - de az sem jutott el pár száz embernél többhöz. Nehézkessé válna a kereskedelem, az iparszervezés. Újra telefonon vagy levélben kellene intézni mindent.


De ha nem lenne Internet, rövid időn belül újra lenne. Hiszen az Internet nem más, mint különböző technikák egyesítése: a számítógép, a modem, a kommunikációs protokollok és a helyi hálózatok összekapcsolása. Olyan találmány, mint pl. a vasút, amiben szintén semmi új nincs, mert korábban is meglévő dolgokat kombináltak össze. Tehát ha nem lenne Internet, akkor megint modemes BBS-ek lennének, vagy valami hasonló. Nagyon sok mindennek kellene eltűnnie ahhoz, hogy az Internet, mint társadalmi-technikai jelenség ne létezzen valamilyen formában.

2018. máj. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
A mai kor embere megbolondulna az egészen biztos. Az internet olyan mint a szex, ez a kettő az amit ha megvonnának azt nem élnék túl sokan.
2018. máj. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a Király utcában lakom, és most is tömegével vannak az emberek az utcán pedig van internet :)
2018. máj. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne biztos, hogy az internet miatt nincsenek többen az utcán. Eleve nem nagy buli az utcán lenni, csak ha épp megyünk valahova, de engem az internet létezése nem befolyásol abban, hogy akarok-e menni valahova. 10 éves koromban a szobában olvastam, nem volt még net, és most se maradok otthon csak azért, mert netezni akarok. Engem az jobban zavar, hogy mióta ilyen egyszerűen elérhetőek online a sorozatok, azóta sokkal kevesebbet olvasok, mert egyszerőbb és kevésbé megerőltető sorozatot nézni. Ezen jó lenne változtatni.
2018. máj. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy nem vagyok jó megfigyelő, de valahogy nekem nem tűnt fel, hogy ahogy bejött a Net, eltűntek volna az emberek az utcákról... Rendezvényeken akkor is voltak, munkaidőben pedig a többség dolgozott vagy otthon ült... Lehet, hogy én, a mostani nagy netfüggő többet voltam kint, de nem sokkal. Hát még egy normál ember, aki egyáltalán nem a neten lóg egész nap (bár én is kertészkedem, macskázok, főzök, olvasok offline meg effélék, de ezen tevékenységeimkor általában nem vagyok az utcán).


Ezt te komolyan gondoltad? Nem tudod, hogy miket csinál az ember s hogy ok nélkül nem mászkál az utcán, egy vonzó rendezvényre viszont sokan elmennek?

2018. máj. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#5: Dehogy bolondulna meg. Csak egy kis idő kellene az "átálláshoz".
2018. máj. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak könyvek is az az internet csak fából ...
2018. máj. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!