Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkalom szüli a tolvajt? Ez...

Alkalom szüli a tolvajt? Ez még most is megállja a helyét? Én nem így érzem, jól gondolom?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha túl felháborodott vagyok, kezdem az önfényezéssel majd a ténymegállapítással. Múlt héten életemben először a házunk előtt találtam egy autótávirányítót, vagy ilyen kapunyitót, lényeg, hogy egy tárgyat találtam, nézegettem-nézegettem ,hogy hogyan került oda, szerencsére van kameránk ami a utcát nézi és visszanéztem ,hogy hogyan került oda, egy feltehetően szerelő hagyta el, kiesett a kocsiból, felírtam rendszámot elmentem a rendőrségre és leadtam rendszámmal együtt a talált tárgyat, jó mondjuk volt időm mert érettségi szünetem van, meg amúgy is szeretem rendben tudni a dolgokat.


Oké, eddig rendben, kisember esélyt ad, hogy a tulaj visszakapja a saját dolgát.


Jön a kérdésem, nézegetem a "fejlett nyugatot" szivatásokat internetes és külföldi nevén " prank" egyszer csak rátaláltam a Bait címszóval jelzett videókra, ez csalit jelent ( google fordító szerint ) és feltünően sok ember követi el a hibát, hogy el próbálja tulajdonítani más értéktárgyát, van ,hogy még hazudik is, de nézzétek meg https://www.youtube.com/watch?v=tMa-lwxXWjY


De öltözékükből és kinézetükből nem az jön le, hogy neki ételre kell, (és már bocsánat lehet túl gonosz leszek, de azért nem kell mást megkárosítani mert neki gondja van ) egyszerűen az jön le, hogy " neki jár" szóval lehet nem alkalom hanem arrogancia, felsőbbrendűségi érzés szüli a tolvajt ?


Mert nekem az jön le.


Bocsi, ha hosszú lett, meg vagyok lepődve.


2018. máj. 30. 12:38
 1/7 A kérdező kommentje:
2018. máj. 30. 12:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A különbség az, hogy te egy számodra használhatatlan tárgyat találtál, míg a csali videókban egyrészt direkt vonzó tárgyat raknak ki csalinak, másrészt nem tudhatjuk, hány becsületes embert vágtak ki a videóbol (hiszen azok nem olyan érdekesek, mint a tolvajok, így belőlük csak keveset szoktak mutatni fűszerként). Ettől függetlenül kedves volt, amit tettél.
2018. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Számomra elképzelhetetlen ,hogy egy talált tárgyat is én undor nélkül tudnék használni, persze ez tűnhet álságos szövegnek, de mindegy.


Azért szörnyű, hogy pl. a nő, milyen sunyin odament és vitte el a telefont, abból a csajból pont nem azt nézed ki, hogy lopna, meg kb. az összes videóban szereplő ember totál nem úgy néz ki.

2018. máj. 30. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt mondom, hogy a video forgatása során lehet, hogy akár 50 olyan ember is ott volt, aki hozzá se nyúlt a tárgyhoz (mert hozzád hasonlóan gondolkozik), de velük nem foglalkozik a videó, mert nem hozna nézettséget a tisztességes emberek bámulása.
2018. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, azt sem tudhatjuk, hogy a videón lévő "tolvajok" mind valódi civilek-e, főleg, hogy beleegyeztek, hogy feltegyék őket a youtube-ra. A prank meg street magic videókban is beépített emberek a civilek. Ezeknek a videóknak csak a nézettségszerzés a céljuk (hogy pénzt keressenek vele), így simán gyárthatják őket mesterségesen.
2018. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember, mindennek ellen tud állni, csak a kísértésnek nem.
2018. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban meg igaza lehet az 5- ösnek, hogy az ilyen videók többsége, "rendezett".
2018. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!